Dagmara Smykla| 

Pierwsza dama tańczy z przedszkolakami

274

Agata Kornhauser-Duda odwiedziła podopiecznych przedszkola w Wilamowicach. Dzieci uczyły swojego gościa tradycyjnych tańców oraz zwrotów w języku wilamowskim.

Pierwsza dama tańczy z przedszkolakami
(prezydent.pl, Krzysztof Sitkowski)

"Rodzina, regionalne tradycje i patriotyczne symbole". Te tematy zostały poruszone w czasie spotkania pierwszej damy z najmłodszymi mieszkańcami Wilamowic w województwie śląskim. W Przedszkolu Niepublicznym – Ochronce im. Św. Arcybiskupa Józefa Bilczewskiego pani prezydentowa rozmawiała z trzylatkami o rodzinie i miłości.

Bardzo ujęło mnie, że tak wielką wagę przykłada się tutaj do wychowania w duchu wartości chrześcijańskich i patriotyzmu. Jest to ogromnie ważne, ponieważ to od najmłodszych rodaków będzie zależała przyszłość naszej ojczyzny: Polski - powiedziała pierwsza dama.

Maluchy w czasie zabawy miały pogłębić swoją wiedzę na temat szacunku i empatii. Potem pokazywały pani prezydentowej zdjęcia swoich najbliższych, które później zawisły na „Drzewku Miłości” - informuje oficjalna strona prezydenta RP. Dzieci miały też okazję opowiedzieć o tym, w jaki sposób okazują uczucia, które domowe obowiązki i wspólne zabawy lubią najbardziej, a także jak wspierają rodziców i dziadków.

"Żabki" zaprosiły pierwszą damę do wilamowskiego tańca. Dzieci nauczyły też swojego gościa kilku zwrotów w języku wilamowskim, który do 1945 roku był powszechnie używany przez mieszkańców wsi. Zdjęcia dokumentujące spotkanie pierwszej damy z dziećmi wykonał Krzysztof Sitkowski z Kancelarii Prezydenta.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także: Zobacz także: Walczymy o demografię, a przegrywamy na rynku pracy. Ekspert FOR komentuje programy Mama+ i 500+
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić