Pół roku więzienia w zawieszeniu za bójkę z policjantami

29

Jest finał procesu Przemysława Wiplera, oskarżonego o pobicie funkcjonariuszy policji. Do bójki miało dojść w 2013 roku pod jednym ze stołecznych barów.

Pół roku więzienia w zawieszeniu za bójkę z policjantami
(PAP, Rafał Guz)

Sąd Rejonowy Warszawa-Śródmieście wydał wyrok. Przemysław Wipler za naruszenie nietykalności policjantów i ich znieważenie ma trafić do więzienia na sześć miesięcy w zawieszeniu na dwa lata, zapłacić grzywnę oraz przeprosić funkcjonariuszy na łamach wydawanego przez policję miesięcznika „997”. Sam oskarżony nie pojawił się w sądzie.

Wipler miał przeszkadzać policjantom, którzy podjęli interwencję wobec pijanego mężczyzny. Kiedy poseł podszedł do nich, zaczęła się szarpanina. Sąd przyznał, że policjanci w takiej sytuacji mieli prawo użyć pałki i gazu pieprzowego. Według wymiaru sprawiedliwości Wipler nie bronił się, a eskalował konflikt i był wulgarny.

Poseł został zatrzymany po szarpaninie. Później trafił na izbę wytrzeźwień (według alkomatu miał 1,4 promila alkoholu we krwi), do szpitala i na komendę policji. Rok po zajściu w sieci pojawiło się nagranie z zajścia.

Autor: Krzysztof Narewski

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

Zobacz także:
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić