o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
aktualizacja

Polacy wściekli na zakodowane mecze Euro 2016

273
Podziel się

Od soboty profile telewizji Polsat w mediach społecznościowych aż kipią od negatywnych emocji. Fani futbolu są poirytowani zakodowaniem transmisji z większości meczów, a płatna subskrypcja odblokowująca wizję jest droga i działa fatalnie. Dlatego masowo deklarują, że kolejne mecze będą oglądać na darmowych niemieckich kanałach.

Polacy wściekli na zakodowane mecze Euro 2016
(PAP, Bartłomiej Zborowski)
bDRNfVnp

O podziale praw do transmisji było wiadomo od dawna. Nadająca na terenie całego kraju Telewizja Polska kupiła prawa do zaledwie jedenastu spośród pięćdziesięciu dwóch meczów, zaś Polsat, mający monopol na wszystkie rozgrywki w trakcie Euro, pokazuje bezpłatnie jedynie jeden mecz dziennie. Każdy, kto chciałby obejrzeć więcej, musi wykupić abonament na 28 dni w serwisie Ipla. Nie trudno więc było przewidzieć, jakie będą reakcje w sieci.

Po meczu Albanii ze Szwajcarią przelała się czara goryczy. Tego dnia widzowie chcieli zobaczyć o wiele ciekawsze mecze, np. z udziałem Anglii i Rosji, czy nawet Walii i Słowacji, jednak żaden kanał telewizyjny, poza odpłatnym Polsatem Sport 2 i 3, nie transmitowały tych wydarzeń. Polsat zakodował kanały nawet dotychczasowym subskrybentom ich oferty, od których zażądano wykupienia specjalnego abonamentu na Euro. Właściciele stacji raczej nie przewidzieli, że zirytowani internauci ostro zareagują m.in. na facebookowym profilu stacji.

Oto kilka przykładowych wpisów:

Jestem stałym klientem Cyfrowego Polsatu. Uważam,że nie powinno się robić takiej wiochy, jaką obecnie zrobiła ta stacja. Nie dość, że płacę co miesiąc abonament 70 złotych, to jeszcze miałbym wykupić kolejny abonament na oglądanie Euro 2016.

bDRNfVnr

Odradzam pakiet w Ipla. Działa na mniej ciekawszych meczach. Na lepszych same lagi. Nie da się oglądać.

Płacę za Polsat Sport HD i Polsat Sport Extra HD. Ale tam nie ma meczy EURO 2016, więc w poniedziałek idę do kablówki i wyłączam tę żenadę.

Zakodowanie ME to najgorsza z waszych możliwych decyzji. Cebulactwo do kwadratu. Żenada roku.

bDRNfVnx

Stacja ograniczyła się do krótkiej informacji.

Reakcją była fala pretensji i rozżalenia w kierunku stacji. W komentarzach ludzie doradzali sobie również sposób na darmową transmisję, wymieniając się nazwami obcojęzycznych kanałów odbieranych w niektórych regionach Polski. Prym wiodła niemiecka ZDF i niektóre stacje z Czech.

A co z tymi, którzy zapłacili 99 zł za pakiet meczów Euro w internecie? Na tych fanów futbolu również czekała gorzka pigułka do przełknięcia, bowiem Ipla nie sprostała oczekiwaniom takiej liczby kibiców. Od początku serwery nie są w stanie wytrzymać obłożenia, przez co transmisja ciągle się zacina, zaś we wczorajszych meczach głos komentatora spóźniał się o ok. 3 sekundy w stosunku do obrazu.

bDRNfVny

Internauci z trudem wybaczają takie wpadki. Polsatowi nie bęzie łatwo o rehabilitację.

bDRNfVnz

Autor: Kamil Królikowski

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

bDRNfVnS
KOMENTARZE
(273)
.
5 lata temu
Sport Czechy wszystko za 0 zł
NIE DAM SIĘ R...
5 lata temu
JUTRO IDĘ ZREZYGNOWAĆ Z POLSATU- NAWET KOSZTEM DODATKOWEJ OPŁATY
emerytka
5 lata temu
Solorzowi trzeba skonfiskować majątek i nie będzie całemu narodowi dyktował co mamy oglądać. Ma monopol, a dlaczego? Kto to mu załatwił? Ciekawe jak się dorobił tej fortuny, rząd musi dokopać się do wszystkich papierów szemranych firm.
bDRNfVnT
ex widz polsa...
5 lata temu
właśnie miałem przedłużać z tym szajsem umowę..... na szczęście nie zdążyłem i mają jednego klienta mniej..... wiem, że to dla nich nic, ale jak mówi przysłowie - ziarnko do ziarnka ...... więc wzywam inne ziarnka do powiększenia miarki :-)
jan_skalski
5 lata temu
KONIEC DLA POLSATU !!!, WYPISUJĘ SIĘ I NAWOŁUJĘ INNYCH OBURZONYCH DO ZROBIENIA TEGO SAMEGO.
Najnowsze komentarze (273)
gosc
5 lata temu
Płacicie za pis tv to sobie ogladajcie
aaa
5 lata temu
solorz na wygnanie....
qweq
5 lata temu
Zapłaciłem 100zł - w założeniu za komfortową usługę wysokiej jakości strumieni. Oczywiście jest to co każdy widzi - pikseloza, przerwy, buforowanie. Nie mówiąc o tym że opóźnienie w stosunku do TVP wynosi kilkanaście albo i więcej sekund. I o tym że będzie bramka niestety wiedziałem dużo wcześniej jak usłyszałem wrzaski sąsiada... Ja mogłem tylko czekać aż się dopikseluje mój strumień. Na moje reklamacje oczywiście dostają standardowe wierszyki że pewnie moje łącze złe, żebym router zrestartował, żebym wysłał im maila itp. itd. Oczywiście speedtest moje łącze robi ponad 100MBit, co więcej i co najciekawsze jednocześnie z pikselującym meczem, mogę oglądać inne stumienie z ipla w doskonałej jakości (np. seriale). Co oznacza że to nawet nie ich serwery są takie słabe, a raczej ich administratorzy i informatycy. Nie polecam, każdy kto zastanawia się nad wykupieniem pakietu powinien z tego zrezygnować. To jest zwykłe chamstwo i bezczelność.
SŁAWEK
5 lata temu
BOGATY TY BARANIEEEEEE NAUCZ SIĘ PISAĆ A POTEM MĄDRUJ ĆWOKU REZYGNUJCIE Z POLSATU TO BANDA ZŁODZIEI I TYLE
mk
5 lata temu
trumna kieszeni nie ma.
Tom
5 lata temu
Wykupiłem pakiet za 100 zł. Jestem zadowolony, ponieważ w taki sposób jeszcze piłki nożnej (i chyba żadnego innego sportu) nie oglądałem. Atmosfera jest niesamowita, kiedy praktycznie nie ma reklam. Jedyne to te zagnieżdżone w oficjalnych animacjach turnieju, gdzie wspomniana jest tylko marka sponsora (trwa to kilka, może kilkanaście sekund). Bije z tego profesjonalizm i cena za taką usługę jest naprawdę niewielka w porównaniu do korzyści. Jeżeli ktoś ma zamiar obejrzeć wszystkie mecze, to wychodzi około 2 zł za mecz bez narażenia na łącznie minimum kilkanaście minut reklam. Jak nisko trzeba cenić swój czas, żeby uważać to za zdzierstwo? Rozumiem jednak oburzenie części ludzi, ponieważ takie imprezy powinny być w całości w paśmie otwartym. Wtedy jednak i tak bym wykupił dodatkowy pakiet. Każda rozsądna osoba, która go kupiła, przyzna mi rację, że warto. I nie, nie pracuję w Cyfrowym Polsacie. Firmę tę uważam za skrojoną dla Januszy i cebularzy, jednak pozytywnie mnie teraz zaskoczyli.
fox
5 lata temu
Prawda jest taka, że polsat ukradł Polakom święto piłki. Nich będą przeklęci.
KRZYSZTOF
5 lata temu
ARD1 kanał 471 na tunerze POLSATU - wszystkie mecze za darmo, je... POLSAT
bDRNfVnL
nick83
5 lata temu
Nienapasiona piep..ona korporacja,kiedyś wszystko w TVP było i każdy mógł obejrzeć i tych co by nawet teraz nie stać na ten je..ny abonament.Tak nie może być
99 zeta
5 lata temu
Polaki cebulaki wszystko by chcieli za darmo.... Polshit wywalił kasę, jak chcecie oglądać mistrzostwa bez reklam to zapłacie.
arek
5 lata temu
Wysłać do Solorza CBA i skonfiskować majątek
Andrea
5 lata temu
DW i niemiecka 1 - wszystko jest tyle że po niemiecku. I to na dekoderze polsatu:)
Specyfik
5 lata temu
Taa, pewnie prezes Polsatu będzie płakał całą drogę do banku...
jarek
5 lata temu
tak działa mafia pod dowódzwem Solorza. Od lipca rezygnuję z umowy z Polsatem ale draństwo
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić