o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
aktualizacja

Polak skazany na karę śmierci w Syrii to wrocławski celebryta

48
Podziel się

W grudniu 2015 r. o zaginięciu mężczyzny informowała fundacja Itaka. Teraz wiadomo, co się z nim stało.

Polak skazany na karę śmierci w Syrii to wrocławski celebryta
(twitter.com)
bDSsRqjV

O zatrzymaniu obywatela Polski w Syrii media informowały w lutym. Jednak dopiero teraz portal Inside Syria ujawnił, że jest to zaginiony wrocławski "celebryta" Leszek Panek. Mężczyzna zasłynął głoszeniem nadchodzącej apokalipsy oraz koniecznością przyjęcia do serca Jezusa. Jeździł po mieście złotym nissanem almerą, zapowiadając przez głośniki nadejście wojny nuklearnej. Następnie 54-latek swoje teorie głosił w rożnych zakątkach Europy, trafiając w końcu do ogarniętej wojną Syrii.

Panka aresztowano, gdy usiłował wyjąć coś z kieszeni. Syryjscy żołnierze sądzili, że Polak chce wysadzić się w powietrze, dlatego jeden z nich postrzelił go w nogę. Dopiero później okazało się, że mężczyzna chciał po prostu pokazać swój paszport. Rządowa armia uznała jednak wrocławianina, za terrorystę. Zgodnie z tamtejszym prawem skazano go na karę śmierci.

bDSsRqjX

Jak dotąd nie ustalono, czy polski rząd podjął starania o uwolnienie Panka. Mężczyzna miał przybyć do Syrii z Libanu i w ten sposób, zdaniem syryjskich władz nielegalnie przekroczyć granicę.

Autor: Beata Kruk

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bDSsRqkd
bDSsRqky
KOMENTARZE
(48)
observer piso...
5 lata temu
Niech teraz minister Waszczykowski pokaże, czy polska dyplomacja ma w świecie coś do gadania. Osobiście wątpię.
iza
5 lata temu
Będzie u Jezusa szybciej niż myslał
wdwda
5 lata temu
w syri tak po prostu za pochodzenie inne niz syryjczyk uznaje sie czlowieka za terroryste i gdy wyjmuje paszport aresztuje sie i skazuje ot tak bo mamy taki kaprys, w europie nawet jak sie wie ze to terrorysta to sie go nianczy albo zwalnia jak slawna matka terrorystow ktora byla skazana na 15 lat a przez bledy zostala zwolniona , nawet jak terrorysta zabija to np niemiecki rzad krzyczy to nie terrorysta to chory psychicznie , nawet zabojca 60 ludzi brevik jest traktowany jak celebryta i zeby mu luksusu nie zabraklo w wiezieniu, europa jest chora w swoim dazeniu do nie wiadomo czego masoni lewacy rządza chcac zniszczyc europe a
bDSsRqkz
KAZEK
5 lata temu
ON MI i WYGLĄDA NA TAKIEGO CO NIE UŻYWA MÓZGU !
Wrocek
5 lata temu
Jestem z Wrocławia i pierwszy raz o nim słyszę - jaki celebryta ???
Najnowsze komentarze (48)
www.
5 lata temu
Chcial do Jezusa to go tam wysla.
afrykaner777a...
5 lata temu
jednego głąba mniej na świecie,precz z kościołem,boga nie ma.
as
5 lata temu
Cóż oni są tak samo tolerancyjni jak my...:)
Analogie
5 lata temu
a te 2 mln tzw. uchodzcó to przekroczyło legalnie granice? też im się kara śmierci należy stosując analogie
Jaca1968
5 lata temu
Ja na kiblu czytam polskie gazety. Gdyby on też tak robił to by nie miał teraz kłopotu. Ciekawe czego gościu tam szukał? I jak mu teraz pomoże nasz MSZ? Pewnie wyślą mu Gościa Niedzielnego do czytania na kiblu, a w nim artykuł jak to szlachetnie jest oddać życie za wiarę, a majątek zapisać kościołowi.
obywat.
5 lata temu
Ile wpisach jest nienawiści ! To jest nasz rodak obojętnie jakie miał poglądy, ale niewinnie został skazany! i to jest straszne! pojechał pokojowo ,aby przestali się zabijać! Zamiast pomyśleć jak mu pomóc to jeszcze trzeba go dobijać, nieładnie.
Jezus Chytrus
5 lata temu
Tylu katoidiotów co w Polsce to nigdzie nie ma.Czubek,w normalnym kraju by go zamknęli w lokalu bez klamek a tu go rozstrzelają.
wlod
5 lata temu
Na takie wycieczki trzeba dysponować kasą, on wygrał w totka czy spadek jakiś dostał? Ludzka głupota z reguły kończy się negatywnie.
bDSsRqkr
karma_instant
5 lata temu
Jego ryzyko, jego życie. Nie ma co tracić nerwów. Baranek pojechał do Syrii... czego się spodziewał ? Kwiatów i laurów ?
gość
5 lata temu
jak widać głupich nie sieją
realsta
5 lata temu
zgłaszamy go po nagrodę Darwina po egzekucji?!:D
detektyw
5 lata temu
po co tam pojechał? i to przez Liban, teraz dyplomacja ma kase bulić z naszych podatków za szaleńca? odpowiedzialność obowiązuje wszystkich i niech nikt się nie pcha tam gdzie wojna, bo nie wiadoma jakie ma zamiary!
bea
5 lata temu
kompletnie tego nie rozumiem, co on tam robił?z tego co tu napisane to nie był tam w pracy ani na urlopie,jeśli był na tyle głupi lub arogancki i imię jemu tylko znanej ideologii znalazł się tam to trudno się dziwić że wpadł w tarapaty
oj
5 lata temu
Niech go jezus uwolni skoro jest taki dobry -
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić