Policja przestrzega przed emotikonami na Facebooku

1

Belgijska policja ostrzega obywateli przed komentowaniem postów emotkami „Wow”, „Ha ha”, „Super”, „Przykro mi” i „Wrr”. Powściągliwość w okazywaniu emocji na Facebooku ma chronić ich prywatność.

Policja przestrzega przed emotikonami na Facebooku
(www.facebook.com/portalo2pl)

Facebook kolekcjonuje nasze „reakcje” i czerpie z nich finansowy zysk. Jak czytamy na Virathread, portal społecznościowy zbiera dzięki emotkom informacje o uczuciach użytkowników. Tzw. wrażliwe dane są używane przez reklamodawców do targetowania przekazu.

Z nowych emotikonów możemy korzystać od lutego. Użytkownicy Facebooka bardzo entuzjastycznie przywitali zmiany i nowe możliwości ekspresji na portalu. Przycisk „lubię to” okazał się niewystarczający, dlatego rozważano dodanie opcji „Nie lubię”. Pomysł jednak odrzucono w obawie o obecne w internecie zjawisko hejtu.

*Pozostaje tylko „lubić” posty. *Pewnie mało kto przestraszy się komercyjnego wykorzystania swojej obecności na Facebooku. Portal od dawna słynie ze sprzedawania informacji o swoich użytkownikach koncernom i nie kryje się z umieszczaniem reklam. Nie wspominając już o tym, że z Facebooka nie jest łatwo się wyrejestrować...

Autor: Paulina Kwiatkowska

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić