Polskie miasta bez stref kibica na Euro 2016?

12
Podziel się:

Na czas mistrzostw Europy w piłce nożnej w naszym kraju nie powstaną strefy kibica? Niepokojące doniesienia napływają z dużych polskich metropolii.

Domyślny opis zdjęcia na stronę główną
Domyślny opis zdjęcia na stronę główną (PAP, Jacek Bednarczyk)

Wszystko zależy od pozytywnej oceny służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo. Do warszawskiego ratusza raport ma trafić dopiero w przyszłym tygodniu. Na razie nie wiadomo, gdzie i czy w ogóle powstanie strefa kibica. Większość fanów piłki nożnej i zagorzałych kibiców polskiej reprezentacji nie wyobraża sobie innego miejsca na postawienie telebimów niż plac Defilad przed Pałacem Kultury - donosi Michał Dzienyński, reporter Radia Zet. W strefie mogłoby kibicować jednocześnie nawet do 10 tysięcy fanów futbolu.

Problemy ze strefą kibica są także w Krakowie. Zdaniem Radia Zet w budżecie miasta nie ma środków przeznaczonych na ten cel. Obecnie trwają poszukiwania sponsora, który wyłoży około 100 tysięcy złotych. Prawdopodobnie w strefę dopingowania drużyn na Euro 2016 zamieni się TAURON Arena, ale nie są to potwierdzone informacje. Alternatywą jest Mały Rynek, ale decyzję poznamy najwcześniej w przyszłym tygodniu.

Wrocław też nie ma optymistycznych wieści. Władze analizują obecnie, czy w budżecie miasta znajdą się środki na strefy kibica i wykupienie licencji na pokazywanie meczów Euro 2016. Natomiast mieszkańcy Opola mogą spać spokojnie. W ich mieście na pewno powstanie strefa kibica, która pomieści 3,5 tysiąca fanów futbolowych zmagań.

*Dlaczego największe miasta w Polsce rozpoczęły przygotowania tak późno? *Na to pytanie, niestety, nie znamy odpowiedzi.

Autor: Arkadiusz Puz

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić