REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 3 minuty temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Daniel Bochen09.01.19 (10:31)

Poznań: w centrum miasta stanie pomnik Bohdana Smolenia

Miejscy radni zaaprobowali pomysł, aby uhonorować Bohdana Smolenia. Pomnik aktora i artysty zostanie wzniesiony w centrum Poznania najprawdopodobniej w przyszłym roku.
East News

Poznań: Bohdan Smoleń będzie uhonorowany pomnikiem

O zgodę na wzniesienie pomnika upamiętniającego artystę wystąpiło do Rady Miasta Poznania Stowarzyszenie Zostań Gwiazdą Kabaretu. Jak podkreślają jego członkowie, Bohdan Smoleń był legendą polskiego kabaretu, wyjątkowym poznaniakiem, osobowością na stałe wpisaną w tkankę miasta, choćby poprzez współtworzenie kabaretu TEY – czytamy na oficjalnym portalu urzędu.

REKLAMA

Bohdan Smoleń, popularny aktor i satyryk zmarł w grudniu 2016 roku, przez lata był on związany ze stolicą Wielkopolski. Największą popularność zdobył występując wraz z Zenonem Laskowikiem w poznańskim kabarecie Tey. Grupa w latach 70. i 80. ub. wieku była jednym z symboli miasta.

Pomnik artysty ma stanąć w centrum Poznania na skwerze między ulicą Rybaki a Strzałową, w pobliżu Charlie Monroe Kina Malta. Najprawdopodobniejszą datą jego odsłonięcia będzie czerwiec 2020 roku.

Poznań: niemal jednogłośna zgoda radnych

Za uhonorowaniem Bohdana Smolenia głosowało 32 radnych, przy jednym głosie wstrzymującym się. Projekt pomnika autorstwa Piotra Sochy został wybrany w konkursie zorganizowanym przez Stowarzyszenie Zostań Gwiazdą Kabaretu i Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu. Pomysłodawca przedsięwzięcia, wieloletni współpracownik i przyjaciel artysty Krzysztof Deszczyński mówił, że pomnikowy Bohdan Smoleń będzie siedział na krześle przy kawiarnianym stoliku.

- Drugie krzesło będzie wolne, czekając na chętnych, którzy będą się chcieli dosiąść, by "porozmawiać" z Bohdanem. Mam nadzieję, że po dopięciu wszystkich procedur i zbiórce środków, odsłonimy pomnik z brązu w urodziny Smolenia – 9 czerwca 2020 roku – wyjaśnił Deszczyński, cytowany przez PAP.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij