Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Seweryn Dracki
|
aktualizacja

Ręczniki w hotelach. Koniec z ich "pożyczaniem"!

124
Podziel się:

Blady strach powinien paść na wszystkich tych, którzy na wakacjach albo innych wyjazdach "pożyczają" sobie na wieczne nieoddanie hotelowe ręczniki. Właściciele w końcu znaleźli na nich sposób.

Ręczniki w hotelach. Koniec z ich "pożyczaniem"!
(iStock.com)

No dobrze, nazwijmy jednak rzecz po imieniu. Takie "pożyczanie" ręczników, szlafroków czy innych przedmiotów będących na wyposażeniu pokoi hotelowych to nic innego jak... zwykła kradzież. I pewnie wszyscy znają te tłumaczenia: "naprawdę? byłem przekonany, że można je zabierać".

Nie można.

Z rozmów z hotelarzami wynika, że zjawisko jest nagminne i generujące ogromne koszty dla właścicieli. Dlatego w walce z ręcznikowymi złodziejaszkami część hoteli już sięgnęła, a inne zapewne niedługo sięgną po najnowocześniejsze technologie.

Chodzi mianowicie o czipowanie ręczników lub oznaczanie ich specjalnym "tagiem", który można wykryć poprzez fale radiowe. Dotychczasowe metody jak zdobienie ich hotelowym logo - nie zdawały egzaminu. Niektórzy goście traktowali je bowiem jako wyjazdowy łup, lub po prostu pamiątkę z wakacji.

Teraz, o ile nie grozi im odpowiedzialność karna (mienie zbyt niskiej wartości), o tyle mogą najeść się wstydu. Hotelarze uzbrojeni w specjalne czujniki będą informowani, czy gość opuszczający pokój nie wynosi czasem jego wyposażenia.

Warto przemyśleć i o tym pamiętać, by wylogowując się z ekskluzywnych wakacji all-inclusive nie wpisać się w stereotyp "Polaka-cebulaka", który połasił się na hotelowy ręcznik.

Przeczytaj też:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(124)
Tomasz
miesiąc temu
Potwierdzam! RFID jest bardzo skuteczne w ograniczaniu kradzieży ręczników. System MasterID Hotel RFID zdaje egazamin perfekcyjnie!
mariusz
3 lata temu
Przecież używanie potem takiego ręcznika to reklama dla hotelu. Doliczyć koszt ręcznika do ceny pokoju i niech biorą co chcą.
elf
3 lata temu
żenada kompletna, ludzie mają kasę na wyjazd, a nie mają kasy na zakup ręcznika???? Wszechobecne złodziejstwo!!!! Ludzie z klasą nie kradną,
ffff
3 lata temu
dobrze wychowanych dżentelmenów z Wielkiej Brytanii, którz kradną i niszczą na potęgę. dobrze wychowanych dżentelmenów z Wielkiej Brytanii, którz kradną i niszczą na potęgę. dobrze wychowanych dżentelmenów z Wielkiej Brytanii, którz kradną i niszczą na potęgę. dobrze wychowanych dżentelmenów z Wielkiej Brytanii, którz kradną i niszczą na potęgę. dobrze wychowanych dżentelmenów z Wielkiej Brytanii, którz kradną i niszczą na potęgę. dobrze wychowanych dżentelmenów z Wielkiej Brytanii, którz kradną i niszczą na potęgę. dobrze wychowanych dżentelmenów z Wielkiej Brytanii, którz kradną i niszczą na potęgę. Kraków już ich unika.
eva
3 lata temu
do sigmapi piszemy i mówimy wziąć
SA
3 lata temu
Raczej Polaka-katolika-cebulaka.Przecież prawie każdy katolik to złodziej.
JARL
3 lata temu
Artykuł dedykowany do Kuźniara z TVN
Laps
3 lata temu
Janusze i Grażyny już się nigdzie nie wybiorą 😊
Kamcia
3 lata temu
Ja tam nie wiem skąd wam przyszło do głowy hasło o tym, że Polacy to cebulaki... gdzie nie pojadę to nasi turyści klasę raczej (bo są wyjątki) zachowują... gorzej z wyspiarzami od królowej Elki... a co do brania rzeczy to mam kapcie z hotelu, bo powiedzieli, że to można zabrać, bo i tak wyrzucają po każdym turyście :) ale żeby zabrać sobie ręcznik czy szlafrok to nie przyszłoby mi do głowy...
Mario
3 lata temu
Czemu akurat Polaka-cebulaka? Przecież inne nacje też kradną.
Hamumamatata
3 lata temu
Byłem w pewnym hotelu gdzie dawali nowe ręczniki razem z podstawowymi środkami higieny z karteczką że można je sobie zabrać, oczywiście wszystko wliczone w cenę za nocleg - nie powiem bardzo uczciwe i klient zadowolony że może się tym wytrzeć a nie używać tego jedynie jako ścierkę do podłogi bo kto wie co poprzedni lokator z tym robił
Dziwne
3 lata temu
A żadna synagoga nie płoneła. Dziwne nie,?
gonzo
3 lata temu
nie tykam hotelowych ręczników kto wie kto się tym podcierał?
sde4wq
3 lata temu
na tych ręcznikach przeważnie jest ki ł@ więc po co kraść czyjeś ło no wce?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić