REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 2 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Seweryn Dracki16.04.19 (09:00)

Ręczniki w hotelach. Koniec z ich "pożyczaniem"!

Blady strach powinien paść na wszystkich tych, którzy na wakacjach albo innych wyjazdach "pożyczają" sobie na wieczne nieoddanie hotelowe ręczniki. Właściciele w końcu znaleźli na nich sposób.
iStock.com

No dobrze, nazwijmy jednak rzecz po imieniu. Takie "pożyczanie" ręczników, szlafroków czy innych przedmiotów będących na wyposażeniu pokoi hotelowych to nic innego jak... zwykła kradzież. I pewnie wszyscy znają te tłumaczenia: "naprawdę? byłem przekonany, że można je zabierać".

Nie można.

REKLAMA

Z rozmów z hotelarzami wynika, że zjawisko jest nagminne i generujące ogromne koszty dla właścicieli. Dlatego w walce z ręcznikowymi złodziejaszkami część hoteli już sięgnęła, a inne zapewne niedługo sięgną po najnowocześniejsze technologie.

Chodzi mianowicie o czipowanie ręczników lub oznaczanie ich specjalnym "tagiem", który można wykryć poprzez fale radiowe. Dotychczasowe metody jak zdobienie ich hotelowym logo - nie zdawały egzaminu. Niektórzy goście traktowali je bowiem jako wyjazdowy łup, lub po prostu pamiątkę z wakacji.

Teraz, o ile nie grozi im odpowiedzialność karna (mienie zbyt niskiej wartości), o tyle mogą najeść się wstydu. Hotelarze uzbrojeni w specjalne czujniki będą informowani, czy gość opuszczający pokój nie wynosi czasem jego wyposażenia.

Warto przemyśleć i o tym pamiętać, by wylogowując się z ekskluzywnych wakacji all-inclusive nie wpisać się w stereotyp "Polaka-cebulaka", który połasił się na hotelowy ręcznik.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij