o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Seweryn Dracki
|
aktualizacja

Ręczniki w hotelach. Koniec z ich "pożyczaniem"!

123
Podziel się

Blady strach powinien paść na wszystkich tych, którzy na wakacjach albo innych wyjazdach "pożyczają" sobie na wieczne nieoddanie hotelowe ręczniki. Właściciele w końcu znaleźli na nich sposób.

Ręczniki w hotelach. Koniec z ich "pożyczaniem"!
(iStock.com)
bDgllYsB

No dobrze, nazwijmy jednak rzecz po imieniu. Takie "pożyczanie" ręczników, szlafroków czy innych przedmiotów będących na wyposażeniu pokoi hotelowych to nic innego jak... zwykła kradzież. I pewnie wszyscy znają te tłumaczenia: "naprawdę? byłem przekonany, że można je zabierać".

Nie można.

Z rozmów z hotelarzami wynika, że zjawisko jest nagminne i generujące ogromne koszty dla właścicieli. Dlatego w walce z ręcznikowymi złodziejaszkami część hoteli już sięgnęła, a inne zapewne niedługo sięgną po najnowocześniejsze technologie.

bDgllYsD

Chodzi mianowicie o czipowanie ręczników lub oznaczanie ich specjalnym "tagiem", który można wykryć poprzez fale radiowe. Dotychczasowe metody jak zdobienie ich hotelowym logo - nie zdawały egzaminu. Niektórzy goście traktowali je bowiem jako wyjazdowy łup, lub po prostu pamiątkę z wakacji.

Teraz, o ile nie grozi im odpowiedzialność karna (mienie zbyt niskiej wartości), o tyle mogą najeść się wstydu. Hotelarze uzbrojeni w specjalne czujniki będą informowani, czy gość opuszczający pokój nie wynosi czasem jego wyposażenia.

Warto przemyśleć i o tym pamiętać, by wylogowując się z ekskluzywnych wakacji all-inclusive nie wpisać się w stereotyp "Polaka-cebulaka", który połasił się na hotelowy ręcznik.

bDgllYsJ

Przeczytaj też:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bDgllYte
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(123)
sigmapi
2 lata temu
zabrzmi moze wariacko ale ja mam w hotelu najczesciej wlasny recznik - recznika hotelowego bym nie wyniosl bo i po co - czasem moze pytajac o pozwolenie zabieralem firmowe zapalki - nawet w knajpie pytam czy wolno - cos co lezy nie znaczy, ze kazdy moze sobie wziasc
ja
2 lata temu
Mit Polaka Cebulaka? Sami sobie szkodzimy. Pracowałam w niejednym hotelu. Goście z Polski umieją się zachować jak mało którzy. W przeciwieństwie do tak dobrze wychowanych dżentelmenów z Wielkiej Brytanii, którz kradną i niszczą na potęgę. Więc może by tak przestać szkodliwą propagandę na nasz temat, co?
koper
2 lata temu
no dobra.... a jak na plażę będę chciał pójść z ręcznikiem to też będę cebularzem ?? super!! ale wiadomo jakoś trzeba walczyć o swoje.Na pewno koszty generuje - tylko o przychodach nikt nie mówi. Swoją drogą wstyd przed znajomymi by mi było jakby zobaczyli u mnie taki ręcznik...
bDgllYtf
eeee
2 lata temu
najprościej pokojówka przed oddaniem pokoju powinna sprawdzić stan
A ja tam...
2 lata temu
Nie korzystam z hotelowych ręczników ze względów higienicznych, nie mam pewności czy był uprzednio wygotowany czy jedynie uprany w 40 stopniach, a obcym ludziom, którzy wcześniej z nich korzystali tym bardziej nie ufam. Podziękuję za grzybicę i inne niechciane dodatki. Zawsze mam ze sobą 2 swoje ręczniki i obowiązkowo klapki. Nie ważne czy wyjeżdżam na tydzień czy na 2 dni. Higiena ludzie, higiena.
Najnowsze komentarze (123)
mariusz
rok temu
Przecież używanie potem takiego ręcznika to reklama dla hotelu. Doliczyć koszt ręcznika do ceny pokoju i niech biorą co chcą.
elf
2 lata temu
żenada kompletna, ludzie mają kasę na wyjazd, a nie mają kasy na zakup ręcznika???? Wszechobecne złodziejstwo!!!! Ludzie z klasą nie kradną,
ffff
2 lata temu
dobrze wychowanych dżentelmenów z Wielkiej Brytanii, którz kradną i niszczą na potęgę. dobrze wychowanych dżentelmenów z Wielkiej Brytanii, którz kradną i niszczą na potęgę. dobrze wychowanych dżentelmenów z Wielkiej Brytanii, którz kradną i niszczą na potęgę. dobrze wychowanych dżentelmenów z Wielkiej Brytanii, którz kradną i niszczą na potęgę. dobrze wychowanych dżentelmenów z Wielkiej Brytanii, którz kradną i niszczą na potęgę. dobrze wychowanych dżentelmenów z Wielkiej Brytanii, którz kradną i niszczą na potęgę. dobrze wychowanych dżentelmenów z Wielkiej Brytanii, którz kradną i niszczą na potęgę. Kraków już ich unika.
eva
2 lata temu
do sigmapi piszemy i mówimy wziąć
SA
2 lata temu
Raczej Polaka-katolika-cebulaka.Przecież prawie każdy katolik to złodziej.
JARL
2 lata temu
Artykuł dedykowany do Kuźniara z TVN
Laps
2 lata temu
Janusze i Grażyny już się nigdzie nie wybiorą 😊
Kamcia
2 lata temu
Ja tam nie wiem skąd wam przyszło do głowy hasło o tym, że Polacy to cebulaki... gdzie nie pojadę to nasi turyści klasę raczej (bo są wyjątki) zachowują... gorzej z wyspiarzami od królowej Elki... a co do brania rzeczy to mam kapcie z hotelu, bo powiedzieli, że to można zabrać, bo i tak wyrzucają po każdym turyście :) ale żeby zabrać sobie ręcznik czy szlafrok to nie przyszłoby mi do głowy...
bDgllYsX
Mario
2 lata temu
Czemu akurat Polaka-cebulaka? Przecież inne nacje też kradną.
Hamumamatata
2 lata temu
Byłem w pewnym hotelu gdzie dawali nowe ręczniki razem z podstawowymi środkami higieny z karteczką że można je sobie zabrać, oczywiście wszystko wliczone w cenę za nocleg - nie powiem bardzo uczciwe i klient zadowolony że może się tym wytrzeć a nie używać tego jedynie jako ścierkę do podłogi bo kto wie co poprzedni lokator z tym robił
Dziwne
2 lata temu
A żadna synagoga nie płoneła. Dziwne nie,?
gonzo
2 lata temu
nie tykam hotelowych ręczników kto wie kto się tym podcierał?
sde4wq
2 lata temu
na tych ręcznikach przeważnie jest ki ł@ więc po co kraść czyjeś ło no wce?
okon
2 lata temu
Jak ukradniesz ręcznik i gdyby cię złapały to musisz oddać samolot,musisz.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić