Renault wzywa właścicieli tych aut w Polsce do serwisu. To nie są błahostki

4

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta przekazał informację o możliwych kłopotach z nowymi modelami Renault. Problemy wykryto w kilku elementach pojazdu.

Renault wzywa właścicieli tych aut w Polsce do serwisu. To nie są błahostki
(Materiały prasowe)

Akcja przywoławcza dotyczy w Polsce łącznie 584 aut – 411 Espace i 173 Talismanów. Chodzi o samochody wyprodukowane w Douai, we Francji od 03.02.2016 roku. W tych pojazdach zaobserwowano nieprawidłowe zamocowanie elastycznych przewodów hamulcowych przednich kół. W niektórych egzemplarzach mogą się też pojawić problemy z ciągłością nitek osnowy przednich pasów bezpieczeństwa, zła zbieżność kół przednich i niedostatecznie przyklejony otwierany, szklany dach.

Usterek nie można bagatelizować. Jazda ze źle zamocowanymi przewodami hamulcowymi może skończyć się ich awarią. Możliwe konsekwencje zbagatelizowania problemów z pasami bezpieczeństwa to pogorszenie ich skuteczności. W przypadku braku ingerencji w zbieżność opony będą się nadmiernie zużywać, a nawet mogą pęknąć. Z kolei szklany dach może się po prostu odkleić.

Polski oddział Renault już działa w tej sprawie. Wszyscy właściciele aut, których pojazdy mogą mieć wspomniane problemy, zostaną powiadomieni listami poleconymi i zaproszeni do serwisu na usunięcie usterki. Jeśli jednak macie Escape lub Talismana i chcecie sprawdzić, czy akcja serwisowa dotyczy także was, możecie poszukać numeru VIN swojego pojazdu na tej liście.

Autor: Krzysztof Narewski

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić