o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
aktualizacja

Holandia w szoku. Nowe informacje o uwięzionej rodzinie

97
Podziel się

Rodzina z Holandii przez 9 lat żyła w piwnicy, czekając na koniec świata. Właśnie opublikowano wizerunek 67-letniego Gerrita-Jana van Dorstena, który trzymał holenderską rodzinę pod kluczem, a sam korzystał z życia.

holandia rodzina Gerrit-Jan van Dorsten
holandia rodzina Gerrit-Jan van Dorsten (Facebook.com)
bDyyyZLV

Holender miał profil na Facebooku. Na portalu społecznościowym Gerrit-Jan van Dorsten widniał jako "John Eagles". Chwalił się tam m.in. drewnianą maszyną do ćwiczeń, którą sam zbudował. Na Facebooku można obejrzeć krótki film, na którym widać, jak 67-latek ćwiczy.

Maszyna do ćwiczeń wioślarskich jest gotowa. Sprawuje się bardzo dobrze i działa na wiele części ciała. Teraz to element mojej codziennej rutyny treningowej – stwierdził Gerrit-Jan van Dorsten, dodając, że w maszynie można umieścić dziesięć obciążników o ciężarze 10 kg każdy.

Innym razem Holender zamieścił zdjęcie. Widać na nim, jak uprawia tai chi. Odbiorców przeprosił za to, że "nie wygląda zbyt czysto". Wyjaśnił, że "zapiaszczone kolana to efekt prac w ogrodzie, a do tego mam trzy psy, które lubią po mnie skakać swoimi brudnymi łapami".

bDyyyZLX

Zobacz też: Koniec świata w 2020 roku? Stephen Hawking odkrył błąd w kalendarzu Majów

67-latek stworzył też encyklopedię. Jak podał dziennik "De Volkskrant", Holender jest najprawdopodobniej autorem internetowej encyklopedii "Eagle Rock Wiki". Zawiera ona setki wpisów na temat "budowy lepszego świata". Miałby on powstać m.in. dzięki modleniu się, pisaniu poezji i ogrodnictwu.

Czekali na koniec świata. Holenderska policja znalazła rodzinę kilka dni temu, kiedy 25-letni Jan Zon van Dorsten wydostał się z piwnicy i powiedział klientom pobliskiego baru, że jego rodzina od lat żyje w piwnicy w prowincji Drenthe. Policja wszczęła dochodzenie i znalazła w piwnicy sześć osób – rodzeństwo w wieku 18-25 lat i ich ojca.

bDyyyZMd

Wiele znaków zapytania. Śledczy w Holandii podkreślają, że w tej sprawie nadal jest dużo pytań – nie ma np. pewności, czy rodzeństwo było przetrzymywane w piwnicy wbrew własnej woli.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bDyyyZMe
bDyyyZMy
KOMENTARZE
(97)
Juliaaa
rok temu
Taki kraj Europejski i takie rzeczy się dzieją, niemożliwe. Jakby było to w Polsce to by cały świat o tym wiedział !
aset
rok temu
Krotko -perwersa-
MeX
rok temu
Następny psychol nadający się tylko do utylizacji !
bDyyyZMz
Gość1957
rok temu
A „wybitni” holenderscy politycy widzą zaściankowość w Polsce, a u siebie średniowiecza nie dostrzegają.
gnat
rok temu
Nie rozumiem jak dorośli ludzie w wieku 18-25 lat (w tym jak rozumiem mężczyźni) pozwolili się więzić.. staremu dziadowi.
Najnowsze komentarze (97)
Nikt
rok temu
Fajnie się gość urządził. Powinni go teraz na 9 lat wsadzić do tej piwnicy..
SSS
rok temu
A o Polsce mówią,że zacofana
POI
rok temu
noRMALKA JAK TO W hOLANDII..
wedfrghnjm,
rok temu
to chyba przyrodni brat prezesa, tamten trzymał rodzinę w zamknięciu a ten chce cały kraj odciąć od świata
Adrian
rok temu
Wieśniak, który udaje, że coś w życiu osiągnął. A tak naprawdę jest oprawcą, pijakiem i oszustem. Dukla, uważaj na tego człowieka.
paranoya
rok temu
Gdy kobieta robi coś nie tak, mężczyźni zwykle piszę "chłopa jej trzeba". W opisie wymienia się dzieci ( choć już nie maleńkie) ale nie wspomina i żonie czy matce. Czy zatem facetowi odbiło bo baby mu potrzeba lub tylko zabrakło tej która była żoną i matką? Tak czy inaczej gdy zabieramy komukolwiek wolność stajemy sie tyranami. Dzieje się tak bez względu na procent tej tyranii a ta zawsze wskazuje na brak miłości w nas. To co się dzieje obecnie w kraju przypomina działania jednego z pierwszych prześladowców zwolenników Jezusa , który stał się później propagatorem ( Pawła). W swoim opisie miłości usiłował zawrzeć czym jest miłość i czym powinniśmy być. Lecz żaden opis i żadne słowa nie są w stanie ogarnąć tego czym jest miłość! Próby dotknięcia Jej może dokonać tylko serce! Lecz nie przez "zrozumienie" a odczucie. Dlatego wszelkie te "nauki" facetów na równi z ogłupiałymi przez nich kobietami , którzy siłą chcą zmusić wszelkiej maści przeciwników do tego co poprawne są tylko oszustwem.
Ddff
rok temu
Holendrzy to głupi naród wiem bo 10 lat tam mieszkałem.
kim
rok temu
a to tez w holandii nie bylo tego fritza?
bDyyyZMr
fakty
rok temu
nigdy nie miałem zaufania do mezczyzn chodzących bez skarpet
Zenon
rok temu
Kolega Timersmansa? czy jak mu tam jest? :)
taki
rok temu
chory człowiek
NS
rok temu
To tam wychował się Timermans
andrzej
rok temu
w Holandii jet wiecej szpitali psychiatrycznych niz supermarketow!!!!....cos w tym kraju nie tak...bez kitu....
Jaro
rok temu
Ci Holendrzy są stuknięci.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić