Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka
|

Rosja. Władimir Putin podjął decyzję w sprawie Włodzimierza Lenina

301
Podziel się:

Władimir Putin ostatecznie zdecydował, co stanie się z zabalsamowanym ciałem Włodzimierza Lenina, które spoczywa w mauzoleum na placu Czerwonym w Moskwie. Co pewien czas słychać było głosy, że przywódca rewolucji powinien zniknąć z tak eksponowanego miejsca. Teraz prezydent Rosji ogłosił, że żadnych przenosin zwłok nie będzie. Władimir Putin ma istotny powód.

Rosja. Władimir Putin podjął decyzję w sprawie Włodzimierza Lenina
(East News, Angelika von Stocki/face to face)

Władimir Putin przedstawił swoją decyzję na konferencji prasowej w Moskwie. W pewnym momencie jeden z dziennikarzy spytał prezydenta Rosji, czy zdaniem lidera zabalsamowane ciało Włodzimierza Lenina powinno zostać usunięte z dotychczasowego miejsca spoczynku. Władimir Putin oświadczył, że jego opinia w tej kwestii nie uległa zmianie.

Z czego wynika decyzja prezydenta? Jak uzasadnił, w Rosji wciąż żyje wielu obywateli, którzy mają sentyment do ZSRR. Dziennikarze uważają, że to ukłon w kierunku Partii Komunistycznej. Jej członkowie stanowią najliczniejszą grupę wśród opozycji obecnego rządu.

Jak zadeklarował Władimir Putin, sam nie należy do entuzjastów poprzedniego systemu. Mimo że nie kwestionuje znaczenia roli Włodzimierza Lenina w historii Rosji, stwierdził, że lider partii bolszewickiej był przede wszystkim rewolucjonistą, a nie mężem stanu.

Zobacz także: Zobacz też: #KresyŚwiata: Lenin wiecznie żywy. Jego pomniki są tu na każdym kroku

Władimir Putin nie wykluczył, że w przyszłości ciało Włodzimierza Lenina będzie przeniesione z Placu Czerwonego. Jednak w najbliższym czasie prezydent Rosji nie widzi podobnej możliwości. W 2017 roku ośrodek VTsIOM przeprowadził sondę wśród obywateli Rosji. Wówczas aż 60 proc. ankietowanych wyraziło opinię, że ciało powinno zostać zabrane z Mauzoleum.

Wyniki ankiety zostały skomentowane przez Giennadija Ziuganowa, lidera Partii Komunistycznej. Polityk zapewnił wówczas, że rozmawiał z Władimirem Putinem na temat tej kwestii. Prezydent Rosji miał zapewnić, że dopóki pozostaje u władzy, ciało Włodzimierza Lenina pozostanie tam, gdzie dotychczas.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(301)
janeksp6
8 miesięcy temu
Wladimir Putin straszy bronią nuklearną brak mu świadomości że nie pochowają go w złotej trumnie Władimir Putin terrorysta żelastwem likwiduje przeciwników politycznych
towarzysz
3 lata temu
putin ma racje w koncu uwolnil lud od cara a ze historia zatoczyla inne kolo to juz pazernosc ludzka ktora nie ma granic na calym swiecie
Adam
3 lata temu
Putin to kryptobolszewik. Radziecki superman. Rewolucja bolszewicka sprawiła , że ten kraj spłynął krwią. Uljanow a potem Dżugaszwilli swoimi decyzjami wymordowali miliony istnień ludzkich, zniszczyli materialny i kulturalny dorobek wielu pokoleń Rosjan.Mimo to jeden leży w mauzoleum , a portrety drugiego noszą na patykach 9 maja na Krasnoj Płoszczadi. To pokazuje co robi propaganda sączona latami do ludzkich głów. Co robi? Ogłupia i pozbawia rozumu. I Putin dobrze o tym wie .
www
3 lata temu
to nie jest Putin!!!
koba
3 lata temu
putin daj się zabalsamować. będziesz jak lenin wiecznie żywy.
Obserwator
3 lata temu
Mnie w ogóle dziwi dlaczego Polacy się angażują w nie swoje sprawy ale czy w Polsce nie macie Państwo spraw, które naprawdę inni widzą i są nie do przyjęcia . Za krytykę już się większości obrażacie zamiast to przemyśleć i wówczas na głos powiedzieć. Gdzie tkwi sęk.
niedzwiedz
3 lata temu
ich sprawa
norman
3 lata temu
Ile to ludzi zginęło przez to zbutwiałe truchło? O reszcie ruskiej "inteligęencji nie wspomnę.
Moskal
3 lata temu
Od Lenina są tylko głowa i dłonie...reszta to atrapa
acan
3 lata temu
dopóki Lenin znajduje się w mauzoleum,symbol totalitaryzmu czerwonego..., to idea komunizmu nie upadła, w tej chwili "przepoczwarcza" się w nową tyranię...
ruski
3 lata temu
eeee same ruskie na forum eeeeee
elear
3 lata temu
i sztob w nikakoj mira czasti nietu sawietskoj własti ...
trolwarminski
3 lata temu
Rosja to stan umysłu , w żadnym razie , nie państwo
joleczka
3 lata temu
lenina należy pochować... zakopać i zapomnieć o nim...miejsce osoby zmarłej jest w grobie...
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić