o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Ewelina Kolecka
|

Rosja. Władimir Putin podjął decyzję w sprawie Włodzimierza Lenina

300
Podziel się

Władimir Putin ostatecznie zdecydował, co stanie się z zabalsamowanym ciałem Włodzimierza Lenina, które spoczywa w mauzoleum na placu Czerwonym w Moskwie. Co pewien czas słychać było głosy, że przywódca rewolucji powinien zniknąć z tak eksponowanego miejsca. Teraz prezydent Rosji ogłosił, że żadnych przenosin zwłok nie będzie. Władimir Putin ma istotny powód.

Rosja. Władimir Putin podjął decyzję w sprawie Włodzimierza Lenina
(East News, Angelika von Stocki/face to face)
bDTIunDp

Władimir Putin przedstawił swoją decyzję na konferencji prasowej w Moskwie. W pewnym momencie jeden z dziennikarzy spytał prezydenta Rosji, czy zdaniem lidera zabalsamowane ciało Włodzimierza Lenina powinno zostać usunięte z dotychczasowego miejsca spoczynku. Władimir Putin oświadczył, że jego opinia w tej kwestii nie uległa zmianie.

Z czego wynika decyzja prezydenta? Jak uzasadnił, w Rosji wciąż żyje wielu obywateli, którzy mają sentyment do ZSRR. Dziennikarze uważają, że to ukłon w kierunku Partii Komunistycznej. Jej członkowie stanowią najliczniejszą grupę wśród opozycji obecnego rządu.

Jak zadeklarował Władimir Putin, sam nie należy do entuzjastów poprzedniego systemu. Mimo że nie kwestionuje znaczenia roli Włodzimierza Lenina w historii Rosji, stwierdził, że lider partii bolszewickiej był przede wszystkim rewolucjonistą, a nie mężem stanu.

bDTIunDr
Zobacz także: Zobacz też: #KresyŚwiata: Lenin wiecznie żywy. Jego pomniki są tu na każdym kroku

Władimir Putin nie wykluczył, że w przyszłości ciało Włodzimierza Lenina będzie przeniesione z Placu Czerwonego. Jednak w najbliższym czasie prezydent Rosji nie widzi podobnej możliwości. W 2017 roku ośrodek VTsIOM przeprowadził sondę wśród obywateli Rosji. Wówczas aż 60 proc. ankietowanych wyraziło opinię, że ciało powinno zostać zabrane z Mauzoleum.

bDTIunDx

Wyniki ankiety zostały skomentowane przez Giennadija Ziuganowa, lidera Partii Komunistycznej. Polityk zapewnił wówczas, że rozmawiał z Władimirem Putinem na temat tej kwestii. Prezydent Rosji miał zapewnić, że dopóki pozostaje u władzy, ciało Włodzimierza Lenina pozostanie tam, gdzie dotychczas.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bDTIunDS
KOMENTARZE
(300)
Kornell
rok temu
Ich kraj ich sprawa nic nam do tego.
Kustosz
rok temu
W sumie to unikalna atrakcja turystyczna
Mark
rok temu
To jest sprawa Rosjan
bDTIunDT
moro
rok temu
Pięknie wczoraj Rosjanie pogonili żydowskiego drona znad Syrii.Ciekawe czego żydzi tam szukakją. Syria to suwerenny kraj
Anna
rok temu
Powinni go pochować i wszystkich innych niepochowanych zmarłych.
Najnowsze komentarze (300)
towarzysz
rok temu
putin ma racje w koncu uwolnil lud od cara a ze historia zatoczyla inne kolo to juz pazernosc ludzka ktora nie ma granic na calym swiecie
Adam
rok temu
Putin to kryptobolszewik. Radziecki superman. Rewolucja bolszewicka sprawiła , że ten kraj spłynął krwią. Uljanow a potem Dżugaszwilli swoimi decyzjami wymordowali miliony istnień ludzkich, zniszczyli materialny i kulturalny dorobek wielu pokoleń Rosjan.Mimo to jeden leży w mauzoleum , a portrety drugiego noszą na patykach 9 maja na Krasnoj Płoszczadi. To pokazuje co robi propaganda sączona latami do ludzkich głów. Co robi? Ogłupia i pozbawia rozumu. I Putin dobrze o tym wie .
www
rok temu
to nie jest Putin!!!
koba
rok temu
putin daj się zabalsamować. będziesz jak lenin wiecznie żywy.
Obserwator
rok temu
Mnie w ogóle dziwi dlaczego Polacy się angażują w nie swoje sprawy ale czy w Polsce nie macie Państwo spraw, które naprawdę inni widzą i są nie do przyjęcia . Za krytykę już się większości obrażacie zamiast to przemyśleć i wówczas na głos powiedzieć. Gdzie tkwi sęk.
niedzwiedz
rok temu
ich sprawa
norman
rok temu
Ile to ludzi zginęło przez to zbutwiałe truchło? O reszcie ruskiej "inteligęencji nie wspomnę.
Moskal
rok temu
Od Lenina są tylko głowa i dłonie...reszta to atrapa
bDTIunDL
acan
rok temu
dopóki Lenin znajduje się w mauzoleum,symbol totalitaryzmu czerwonego..., to idea komunizmu nie upadła, w tej chwili "przepoczwarcza" się w nową tyranię...
ruski
rok temu
eeee same ruskie na forum eeeeee
elear
rok temu
i sztob w nikakoj mira czasti nietu sawietskoj własti ...
trolwarminski
rok temu
Rosja to stan umysłu , w żadnym razie , nie państwo
joleczka
rok temu
lenina należy pochować... zakopać i zapomnieć o nim...miejsce osoby zmarłej jest w grobie...
Roy
rok temu
Ja myślę, że chce niedługo się położyć obok...
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić