REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 3 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Bartłomiej Bajerski09.08.19 (07:29)

Rosja wysłała bombowce Tu-95. Samoloty przechwycone przez USA i Kanadę

Myśliwce F-22 wzbiły się w powietrze, gdy bombowce Tu-95 z Rosji zbliżyły się do strefy powietrznej USA i Kanady. Amerykańskie dowództwo wysłało F-22, a wspierające ich siły powietrzne Kanady poderwały myśliwce CF-18.
NORAD / Twitter

Przechwycone zostały bombowce strategiczne Tu-95. NATO określa maszyny kryptonimem "Bear" czyli niedźwiedź. Rosja wysłała samoloty w rejon Alaski w czwartek.

Gdy Tu-95 zbliżyły się do wybrzeża Alaski, w powietrzu pojawiło się towarzystwo. Dowództwo strefy NORAD (obejmuje Stany Zjednoczone i Kanadę) wysłało 4 myśliwce, by "odprowadziły" Rosjan. Dwa F-22 poderwali Amerykanie, następne dwie maszyny CF-18 wystartowały z Kanady.

REKLAMA

NORAD ujawniło zdjęcia Tu-95 z Rosji wykonane w powietrzu.

Jakie samoloty jeszcze brały udział w przechwyceniu bombowców Tu-95 z Rosji?

Myśliwce były wspierane przez trzy inne samoloty. Chodzi o E-3 Sentry (maszyna wczesnego ostrzegania boeinga), "latającą cysternę" KC-135 Statotanker i jeszcze jeden samolot tego typu, czyli C-130 Tanker zbudowany na bazie Herkulesa.

Zobacz także: Starcie myśliwców

Bombowce Tu-95 z Rosji nie naruszyły strefy powietrznej USA i Kanady. Jednak, pozostając w międzynarodowej przestrzeni, znalazł się w strefie identyfikacji Alaskan Air Defence. Dlatego dowództwo NORAD wysłało myśliwce, które wykonały manewr przechwycenia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij