Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na

Sportowcy w Rio wrócili do metod babci. Zdradziły ich te ślady

7
Podziel się:

Znana naszym mamom i babciom metoda poprawiania krążenia zyskała na popularności wśród startujących na igrzyskach olimpijskich.

Sportowcy w Rio wrócili do metod babci. Zdradziły ich te ślady
(PAP/EPA)

Dotąd bańki stawiali sobie głównie atleci z Azji. Na zdjęciach z igrzysk w Pekinie widać wielu pływaczek i pływaków z charakterystycznymi czerwonymi kropkami na ciele. W Rio z takimi śladami pojawił się m.in. słynny olimpijczyk Michael Phelps.

Oglądacie igrzyska? To pewnie zauważyliście wielu atletów, szczególnie z USA, z czerwonymi śladami na ciele. To skutek stawiania baniek, starej metody leczniczej popularyzowanej wśród celebrytów przez Gwyneth Paltrow i Jennifer Aniston - donosi "The Independent".

Wymyślona dawno temu w Chinach metoda od lat stosowana była w Europie Wschodniej i Środkowej. Choć naukowcy nie potwierdzili jeszcze dobroczynnych właściwości stawiania baniek, ludzie chętnie przysysają sobie do ciała szklane kubeczki. Klasyczna metoda polega na uzyskaniu podciśnienia wypalając wnętrze spirytusem. Nowocześniejsza metoda pozwala na odsysanie powietrza przy pomocy "baniek" z zaworami.

*Po co to pływakom? * Bańki stawia się zwykle ludziom przeziębionym, ale można w ten sposób także zmniejszać ból mięśni placów, karku czy ramion. A te zawodników mają prawo boleć.

Autor: Jan Muller

KOMENTARZE
(7)
ziut
6 lat temu
Bańki,bańkami ale śmieszy mnie geniusz takiego np.Phelpsa.Jaki to on czysty bez dopingu.Rosjanie biorą na potęgę a Amerykanie wyniki mają tylko ze swojego geniuszu!Tam gdzie rozwinięty przemysł farmaceutyczny-tam doping! Każdy bez namysłu poda kilka firm farmaceutycznych zachodnich-Pfizer,J&J ,Eli Lilly, Merck ,Glaxo czy Novartis.A teraz proszę bez zastanowienia podać choć jedną firmę ,mocarza w farmakologii" rosyjską.I wszystko w temacie stosowania dopingu.
rety
6 lat temu
wiecie co? źle postawione bańki powodują siniaki, ręce opadają, kto im je stawiał???
mjr rez
6 lat temu
Zdecydowanie bardziej skuteczne jest spuszczenie komuś baniek, a nie ich postawienie. Tylko trzeba mieć ciężką rękę, a efekty są murowane!
sportowiec
6 lat temu
Gdyby napeklował się lekami, mogłyby wyjść mu pozytywnie testy antydopingowe.
art-b
6 lat temu
Bańkami wyleczyłem kontuzję barku.
Wanda
6 lat temu
W czwartek zrobila mi akupukture i postawila banki Chinka. Mialam okolo 100 igiel i nie bolaly tak jak 7 igiel,które zastosowal mi kiedys polski lekarz! To wszystko zeby poprawic stan zdrowia, a nie uleczac chorobe (nie jestem chora). Chinscy lekarze juz dawno temu wiedzieli,ze nie wolno dopuscic do choroby np. Cesarza,bo wtedy oni by nie przezyli.Lekarz mial zapobiegac chorobie!
tylko bio !
6 lat temu
Niedługo zabronią stawiania baniek tak jak palenia konopi. Wszystkich naturalnych metod zabronią (albo wyśmieją, że nieskuteczne). Tylko chemią będzie można się "leczyć" ... a potem inną chemią leczyć się od skutków ubocznych poprzedniego leczenia... a potem jeszcze inną chemią na skutki uboczne leczenia od poprzednich skutków ubocznych. I tak w kółko... Orientujecie się już chyba dlaczego koncerny farmaceutyczne organizują te wszystkie szkolenia dla lekarzy i sponsorują różne wydarzenia medyczne :) (Jeżeli ktoś się nie orientuje to podpowiem: żeby zdyskredytować metody naturalne, które obywają się bez zatruwania organizmu chemią)
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić