Sprytni oszuści na ŚDM. Tak naciągają uczestników

34

Zagraniczni goście Światowych Dni Młodzieży są łatwym celem dla kombinatorów.

ŚDM
ŚDM (PAP/EPA, Radek Pietruszka)

Cinkciarze w Krakowie proponują pielgrzymom pieniądze sprzed denominacji. "Polska Times" informuje, że małopolska policja potwierdza pojawiające się od rana doniesienia o kolejnym sposobie na wykorzystanie niewiedzy przybyszów z zagranicy. Radzi również pielgrzymom, by wymieniali walutę w kantorach lub bankach. Ostrzeżenia pojawiają się również na forach internetowych oraz w medich społecznościowych.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Oszuści usiłują sprzedawać stare banknoty o nominałach 50, 100 lub 200 złotych. Policja apeluje o błyskawiczne zgłaszanie wszelkich tego rodzaju oszustw, w celu jak najszybszego zatrzymania przestępcy.

Apelowaliśmy do pielgrzymów już od wielu tygodni, aby wymieniać walutę w miejscach, które są do tego przeznaczone. My rekomendujemy przede wszystkim banki. Mamy bowiem sygnały, że na ulicach są cinkciarze, którzy w perfidny sposób oferują banknoty polskie, ale sprzed denominacji. Obcokrajowiec, który nie zna naszej waluty, może nie wiedzieć, że te banknoty nie są nic warte - powiedział rzecznik prasowy Centrum Medialnego Administracji Rządowej na czas ŚDM podinsp. Mariusz Ciarka.

Autor: Beata Kruk

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić