Tomek Orszulak| 
aktualizacja 

Strzelanina i pościg w Nadarzynie. Kierowca nie żyje, czterech policjantów w szpitalu

120

Sceny jak z sensacyjnego filmu rozegrały się w nocy z soboty na niedzielę w Nadarzynie pod Warszawą. Kierowca taranował radiowozy uciekając przed policją. Padły strzały. Mężczyzna został ranny, ale zdołał uciec. Wjechał autem w drzewo i trafił do szpitala. Zmarł po kilku godzinach. Czterech funkcjonariuszy zostało rannych.

Kierowca zakończył ucieczkę na drzewie
Kierowca zakończył ucieczkę na drzewie (KSP, Policja)

Wszystko zaczęło się od rytunowych działań policji. Funkcjonariusze dostali informację o kradzieży dostawczego volkswagena na terenie Żyrardowa. Auto zauważył patrol z Grodziska. Kierowca rzucił się jednak do ucieczki. W akcji uczestniczyło około 10 radiowozów.

Funkcjonariusze zrobili blokadę na jednej z dróg. Jednak mężczyzna staranował policyjny radiowóz. Kierowca uciekał przez trzy powiaty: grodziski, pruszkowski i piaseczyński.

Taranował radiowozy, w końcu policja użyła broni

W końcu wjechał do Nadarzyna. Tam trafił na ślepa uliczkę, ale był na tyle zdesperowany, że uciekał dalej. Ścigany staranował radiowozy, policja użyła broni.

Kierowca został ranny, ale udało mu się przebić blokadę. Mężczyzna przejechał jeszcze kilkaset metrów i uderzył samochodem w drzewo. Z ciężkimi obrażeniami trafił do szpitala w Grodzisku, gdzie zmarł. Jak podała Nadarzyn TV, kierowca busa był pod wpływem środków odurzających.

W wyniku pościgu uszkodzeniu uległo kilka radiowozów. Do szpitala trafiło również czterech policjantów, ale dwóch już zostało wypisanych. Mają tylko ogólne potłuczenia ciała.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Sprawę prowadzą śledczy z Prokuratury Rejonowej w Pruszkowie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić