o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
SK
|
aktualizacja

Szczecin. Kibic trafił przed sąd za jedną łupinkę słonecznika

415
Podziel się

Zachodniopomorskie. Sławomir Żukowski - kibic Pogoni Szczecin wybrał się na mecz. Mężczyzna znalazł w kieszeni pestkę słonecznika, a łupinkę od niej wyrzucił na chodnik. Zauważyli to funkcjonariusze policji i właśnie wtedy zaczęły się kuriozalne problemy pana Sławka.

Szczecin. Kibic trafił przed sąd za jedną łupinkę słonecznika
(East News)
bEiLwKMl

Winny zaśmiecania

Sławomir Żukowski 27 kwietnia wybrał się na mecz Pogoni Szczecin z Lechem Poznań.Spotkania te traktowane są, jako mecze podwyższonego ryzyka, dlatego do ich pilnowania skierowano dodatkowe zastępy policji.

Pan Sławomir znalazł w kieszeni pestkę słonecznika, rozłupał ją, a następnie wyrzucił na chodnik łupinkę. Natychmiast pojawił się przy nim funkcjonariusz policji.
Policja zaprowadziła Pana Sławka do radiowozu i postanowiła go ukarać mandatem 250 zł. Żukowski wdał się z funkcjonariuszem w dyskusję, tłumacząc, że łupina jest biodegradowalna. Na jego nieszczęście funkcjonariusz uznał, że kibic Pogoni zaśmieca miasto i sprawę skierował do sądu.

bEiLwKMn

Walka o racjonalizm

Jak mówił pan Sławomir, sytuacja jest iście kuriozalna, a on sam nie czuje się winny. Właśnie dlatego nawet po zapadnięciu wyroku pan Sławek nie zamierza składać broni i jak mówi, chce walczyć o racjonalizm.

Sędzia wydziału karnego Sądu Rejonowego Szczecin Prawobrzeże i Zachód w Szczecinie podczas posiedzenia uznał Sławomira Żukowskiego winnym „zaśmiecania miejsca dostępnego dla publiczności tj. chodnik poprzez wyrzucenie łupinki od słonecznika”.

bEiLwKMt

Sąd wymierzył panu Sławomirowi karę w wysokości 100 złotych grzywny, z czego połowę stanowią koszty sądowe.

Policja nie chce komentować wyroku. Pan Sławomir z kolei twierdzi, że powinien otrzymać pouczenie, a zaistniała sytuacja sięga "kolejnych granic absurdu". Wszystko wskazuje na to, że sąd będzie musiał rozpatrzyć ją po razy drugi.

Sprawę komentuje także prawnik pana Sławomira. Adwokat tłumaczy, że może się jeszcze okazać, że czyn jego klienta został niesłusznie uznany za szkodliwy społecznie.

Mecz Pogoni Szczecin z Lechem Poznań, na który wybrał się pan Sławek, zakończył się remisem 1:1. Z kolei sprawa łupinki słonecznika czeka na "dogrywkę". Po raz kolejny sąd ma się nią zająć 26 września.

bEiLwKMu

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bEiLwKMO
KOMENTARZE
(415)
To jakaś para...
2 lata temu
tez uważam ze w pierwszej kolejności powinno skończyć się jak już to na pouczeniu. Masakra 🙈
vladek
2 lata temu
oto pisowska milicja.
Kokos
2 lata temu
Kulsony CHWWD
bEiLwKMP
Aaa
2 lata temu
W Singapurze dostałby 500 dolarów bez prawa apelacji
Leosia
2 lata temu
Reformujmy system sprawiedliwości!
W tym kraju
2 lata temu
jest pełno absurdów! Ten policjant jest bardzo nadgorliwy,ciekawe czy po cywilu zachowuje pełne prawo?!czy nigdy mu się nie zdążą zrobić coś wbrew prawu?!czy np.nie zaklna w miejscu publicznym albo czy coś nie wyrzucił gdzieś w miejscu niedozwolonym?! Właśnie tacy którzy mają coś na sumieniu są nadgorliwi i szukają tego u innych ci już sami zrobili.Sad nie powinien zawierać się taka blachostki - łupinka że słonecznika! chory ten system!
Kris
2 lata temu
Te gliny to były z Legionowa, Słupsk szkoli "normalnych"
jjj
2 lata temu
"Sławomir Żukowski - kibic Pogoni Szczecin wybrał się na mecz" Kibic Pogoni Szczecin, za samo to już powinni go zakuć w kajdanki;)
rafał
2 lata temu
niech teraz idą zamknąć "tych" co z pełną świadomością bili pieczątkę pod oczyszczalnię CZAJKA
sebek
2 lata temu
I bardzo dobrze, gonic patoli.
luc
2 lata temu
kiedyś w nocy wybrałem się do sklepu po piwo, a bylem już po kilku, widząc nowych policjantów którzy nie znają terenu ponieważ byli ze szkółki powiedziałem im żeby częściej przechodzili obok tego sklepu bo tu zbiera się hałaśliwa czereda. Położyłem niedopałek na parapecie i kupiłem piwo, wychodząc ze sklepu wziąłem niedopałek który jeszcze się palił i paliłem go dalej, podeszli do mnie wówczas policjanci i ukarali mnie za zaśmiecanie, alternatywą dla nieprzyjęcia mandatu była izba wytrzeźwień. Taka u nas jest policja, kiedyś byłem im życzliwy teraz unikam jak ognia, oni nie są po to żeby nas chronić i bronić ale inwigilować i karać.
azx
2 lata temu
to bzdura, kibol powinien być spałowany za to ze jest kibolem.
c2pis
2 lata temu
90% dzisiejszych psów nie powinna w ogóle nosić munduru,tępi,niedouczeni,skorumpowani,10 % to ci co ze wszech miar się nadają
bEiLwKMH
rte
2 lata temu
jak nie ma problemu bo biodegradowalna to może powinno się mu zrobić wjazd na hate czy posesje i rozrzucimy resztki biodegradowalnego żarcia? Nie powinien robić problemu, nie?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić