Sztuczny granat i chrześcijańskie napisy na ścianach meczetów

"Jezus jest odpowiedzią" - napisał ktoś na meczecie w kalifornijskim Hawthrone. Napis wykonany sprayem pojawił się także na drugiej lokalnej muzułmańskiej świątyni. Wśród wezwanych na miejsce służb byli saperzy.

Sztuczny granat i chrześcijańskie napisy na ścianach meczetów
(twitter.com, Liset Marquez)

Wandale zostawili przedmiot wyglądający jak granat. Policja zaklasyfikowała obie sprawy jako przestępstwa z nienawiści. Sprawą zainteresowało się też FBI. Z powodu domniemanego granatu ewakuowano całą okolicę meczetu.

Sprawcy pomalowali sprayem dwa meczety Na bramie wjazdowej jednego z nich widniało słowo "Jesus". Na drugim widniało zdanie "Jesus Is The Way", co można przetłumaczyć jako "Jezus jest odpowiedzią".

Takie zachowania wynikają z ignorancji i strachu. Jako członkowie muzułmańskiej wspólnoty Ashmadiyya chcemy odpowiedzieć pokojowym dialogiem. Mamy nadzieję, że tylko w ten sposób unikniemy takich pełnych nienawiści wydarzeń w przyszłości - powiedział Shsan M. Khan, prezes kapituły wspólnoty.

W ostatnim czasie w Kalifornii doszło do kilku podobnych incydentów. Podpalono m.in. meczet w Palm Springs, o co policja oskarżyła 23-letniego mężczyznę. Ataki na muzułmanów to echa niedawnej strzelaniny w San Bernardino, podczas której małżeństwo islamskich ekstremistów zastrzeliło 14 osób.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić