Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Aldona Brauła
|

Tarnów. Brutalnością zaskoczyli nawet policję. Grupa kiboli aresztowana

250
Podziel się:

Policja z Tarnowa (woj. małopolskie) zatrzymała grupę ośmiu kiboli jednego z lokalnych klubów piłkarskich. Mężczyźni w wieku 17-29 lat mieli dokonać serii ataków na przypadkowe osoby mijane na ulicy.

Tarnów. Brutalnością zaskoczyli nawet policję. Grupa kiboli aresztowana
(Policja)

Śledczy z Tarnowa przyznają, że pierwszy raz spotkali się z taką brutalnością pseudokibiców. W centrum miasta, od kilu miesięcy, dochodzi do brutalnych pobić. Każdy z tych przypadków wyglądał niemal tak samo.

Najpierw z zaskoczenia używali gazu pieprzowego obezwładniając ofiarę, następnie atakowali w trzy lub cztery osoby i uderzali pięściami po głowie. Leżącego na ziemi kopali, a nawet uderzali kilogramową butlą z gazem w głowę - powiedział Gazecie Krakowskiej Marcin Stępień, Prokurator Rejonowy w Tarnowie.

Do pobić dochodziło w centrum miasta. Bardzo często niedaleko dyskotek i imprez. Obecność świadków nie przeszkadzała grupie w dokonywaniu rozboju.

Oni zbierali się między godzinami 22 i 1 w nocy. Idąc większą grupą typowali na ulicach osoby, które podejrzewali o sympatyzowanie z inną tarnowską drużyną i atakowali. Te przypuszczenia nie zawsze się potwierdzały, a ofiarami padały zupełnie przypadkowe osoby – mówi dalej prokurator.

Zobacz także: Zobacz także: #dziejesiewsporcie: kibole na boisku w Bielsku. Interweniowała policja

Do ostatniego pobicia doszło 1 listopada. Około 1 w nocy, w okolicy skrzyżowania ul. Krakowskiej z ul. Nowy Świat. grupa zaatakowała przypadkowego mężczyznę. Zdarzenie zarejestrowały kamery monitoringu.

Na nagraniu widać jak brutalnie zachowywali się kibole. Okładali ofiarę pięściami, mocno kopali, a potem skakali po głowie leżącego mężczyzny.

Grupa śledcza z Tarnowa ustaliła tożsamość trzech osób. Ustalono także pozycję każdej z nich. Ponadto udało się dowiedzieć gdzie grupa się spotyka, ćwiczy i przygotowuje do ataków. Jak się okazało było to jedno mieszkanie prywatne przerobione na salę treningową. W środku były rękawice oraz worki treningowe.

W czwartek policja weszła do tego mieszkania. Grupa pseudonimów poddała się policji. W sumie zatrzymano pięć osób. Zabezpieczono także niebezpieczne przedmioty, które ze sobą mieli m.in. maczety czy bron gazową.

Pozostałych trzech członków grupy zatrzymano w innych lokalizacjach. Po aresztowaniu wszystkich 8 odprowadzono do Prokuratury Rejonowej w Tarnowie. Usłyszeli zarzuty udziału w pobiciach o charakterze chuligańskim.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przezdziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(250)
qwerty
2 lata temu
powinni ich wywalic do syri albo afryki zabrac paszport dowod i tam by sobie mogli poskakac.
Twój nick
3 lata temu
I pewnie ich uwolnią z powodu wieku i uprzedniej niekaralności.
Bandyci g gwa...
3 lata temu
A teraz niech i ch zgwałćą
zdv
3 lata temu
na lampę chwasta i będzie szybko spokój
waaaagh
3 lata temu
Leszcze
lukasz
3 lata temu
skakanie po głowie, to pobicie??? dziękuję.... a za kradzież kołpaków z matiza grozi 5 lat!!
fff
3 lata temu
uderzanie gaśnica po głowie to moim zdaniem powinno być podciągnięte pod próbę zabójstwa biorąc fakt ze to nie był jednorazowy incydent próba kilkukrotnego zabójstwa dla przykładu powinni zostać ukarani .
Polak
3 lata temu
no tak kato-lewaki ze stadionu, wszystko jasne
222
3 lata temu
skakanie po głowie to usiłowanie zabójstwa, a nie pobicie.
asd
3 lata temu
grupa kibli
jaro
3 lata temu
oczywiście próba zabójstwa 25 lat !!!
gde
3 lata temu
Aldona Brauła10 Czy pseudokibic to jest to samo co pseudonim? jak jest napisane w tych wypocinach?. Pisał chyba wykształciuch.
dawid91lol
3 lata temu
Do uspienia takich !!!!
miś
3 lata temu
Szubienica pod miastem to dla nich znakomite lekarstwo.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić