Agnieszka Owca| 
aktualizacja 

Trzymał 20 lat syna w piwnicy

26

Brazylijscy policjanci z Sao Paulo podczas przypadkowej akcji znaleźli w piwnicy domu przywiązanego do łóżka mężczyznę. Okazało się, że to syn właściciela budynku.

Trzymał 20 lat syna w piwnicy
(Thompson Reuters)

Armando Bezerra de Andrade zaginął 20 lat temu. Chłopak zniknął, gdy miał 16 lat. Policjanci, którzy go znaleźli, twierdzą, że jest w bardzo złym stanie fizycznym i psychicznym. Nie reaguje na polecenia. W pokoju, w którym przebywał, nie było ani okien, ani sztucznego oświetlenia.

Funkcjonariusze pomylili domy. Poszukiwali handlarzy narkotyków i spodziewali się znaleźć ich "dziuplę". Jednak przez pomyłkę weszli nie do tego budynku. Tym sposobem znaleźli 36-latka. Ojciec twierdzi, że syn uciekł wiele lat temu, ale wrócił w zeszłym tygodniu. Powiedział, że potrzebuje pomocy, bo jest narkomanem i sam chciał, żeby go przywiązać do łóżka.

Wszytko wskazuje na to, że mężczyzna był bity i torturowany. Pomieszczenie, w którym znaleziono Armanda, wyglądało na używane od bardzo dawna. Na ziemi znaleziono ludzkie odchody, a smród dobywający się z komórki dawało się wyczuć kilka metrów od budynku. Jeśli doniesienia o przetrzymywaniu się potwierdzą, ojcu grozi do pięciu lat więzienia.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić