REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Copyright http sp. z o. o. -Reklama -Regulamin -Prywatność
Odświeżone godzinę temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
TV
WP
TVP1
TVP2
4FUN
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Jan Muller28.02.17 (09:56)

Tyle minut snu traci matka, gdy budzi się jej dziecko

Każda godzina snu małego dziecka jest na wagę złota, uważają rodzice na całym świecie. I trochę w tym racji, choć naukowcy chwilowo przeliczyli tylko czas snu malucha na czas snu - lub jego braku - matki.
Shutterstock.com

Im dłużej śpi dziecko, tym dłużej odpoczywa jego matka. W pierwszym tego typu badaniu w historii ustalono, że każda godzina snu małego dziecka więcej wydłuża sen matki o 12 minut. Z drugiej strony, za każdym razem gdy dziecko budzi się w nocy, jego mama traci 30 minut swojego snu.

Długość snu dziecka i jego mamy odbija się też na jej sytuacji zawodowej. Każda godzina snu młodej bezrobotnej matki więcej zwiększa jej szanse na zatrudnienie o 4 porc. W przypadku matki pracującej ta dodatkowa godzina dziennie to 7 proc. więcej czasu poświęconego na pracę i aż 11 proc. większy domowy przychód. Wisienką na torcie jest też o 1 proc. większe zadowolenie z pracy.

REKLAMA

Badanie oparto na danych o życiu 14 tys. brytyjskich rodzin. Zbierano je od dnia urodzenia się w rodzinie dziecka aż do 25 roku jego życia. Wnioski opracowały Joan Costa-i-Font oraz Sarah Flèche z Centre for Economic Performance na uczelni London School of Economics and Political Science.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij