o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
aktualizacja

Uchodźcy z Ukrainy. Tylu ich jest naprawdę w Polsce

222
Podziel się

Rząd Beaty Szydło mówi o liczbie miliona Ukraińców, którzy znaleźli schronienie w Polsce. Tymczasem oficjalne dane są zupełnie inne.

Uchodźcy z Ukrainy. Tylu ich jest naprawdę w Polsce
(PAP)
bDTfwXBx

W naszym kraju jest 183 uchodźców z Ukrainy. Tyle osób uzyskało ten status lub pokrewną mu ochronę uzupełniającą. Liczbę podaje Urząd do spraw Cudzoziemców - informuje TVN24. Od 2014 roku wnioski złożyło w sumie ponad 6 tysięcy przybyszów z terytorium naszego sąsiada.

Taki status jest trudny do uzyskania. Świadczy o tym niewielka liczba pozytywnie rozpatrzonych wniosków (3 procent). Mało tego - wśród spraw załatwionych po myśli wnioskodawców wiele jest takich, które najpierw były odmowne, a decyzja została zmieniona dopiero po odwołaniu.

Co daje uzyskanie ochrony w naszym kraju? Pieniądze na utrzymanie, program adaptacyjny i nauki języka polskiego, prawo do pobytu, pracy, zasiłku, edukacji i ubezpieczenia zdrowotnego. Łatwiej też można dostać polskie obywatelstwo.

bDTfwXBz

Ukraińcy zaczęli uciekać do Polski po wybuchu wojny w Donbasie. Zgodnie z tym, co mówi rząd Prawa i Sprawiedliwości, liczba uchodźców mogła osiągnąć nawet 1,25 miliona ludzi. Między innymi w ten sposób polskie władze tłumaczą swój sprzeciw wobec przyjmowania uchodźców napływających na teren innych państw Unii Europejskiej.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bDTfwXCa
KOMENTARZE
(222)
ehh
4 lata temu
W naszym kraju jest 183 uchodźców z Ukrainy. Tyle osób uzyskało ten status lub pokrewną mu ochronę uzupełniającą. Liczbę podaje Urząd do spraw Cudzoziemców - informuje TVN24. ehh te niemieckie media w samej dębicy na podkarpaciu jest ich w każdej fabryce połowa nic do nich nie mam lubie ich są normalni ale te wasze liczby już nie chwała PiSowi za to że nie ma gwałcicieli morderców z politycznej marksistowskiej księgi KORAN
Emigrant
4 lata temu
Jako emigrant w UK nie mam nic przeciwko Ukraińcom w Polsce, jeśli tylko przestrzegają wszystkiego co obowiązuje w PL. Natomiast uważam, że powinno znacznie zaostrzyć się kryteria przyznawania obywatelstwa polskiego (a wiec i kraju UE). Obecne - wystarczy jedynie trzy lata życia w PL, brak egzaminów z języka, historii, kultury kraju są żenujaco niskie w porównaniu z innymi krajami UE. Należy zaostrzyć kryteria oraz znacznie podnieść koszt aplikowania o obywatelstwo i skończyć z rozdawaniem na lewo i prawo wszystkim chętnym.
X
4 lata temu
Wali mnie ilu jest 'uchodźców', bo ważne ilu jest Ukraińców. A ja (choć nie mieszkam w wielkim mieście) widzę ich PEŁNO. Zamiast obniżyć podatki, żeby ludzie zarabiali więcej, a tym samym chętniej pracowali w Polsce, to my łatamy dziury tanimi Ukraińcami. Tym samym tylko pogłębiamy problem, który doprowadził do wyjazdy milionów Polaków za granicę :( 500 plus jest ok, ale przede wszystkim PRACA powinna pozwolić na utrzymanie.
bDTfwXCb
pech
4 lata temu
nie lubię ukrainców pracuja w naszej firmie za troche niższą pensie i szef niechce przedluzac nam umowy gdyz powiedzal ze ma na nasze miejsce tansza sile robocza to jest nie uczciwe
asdhgfryjilo
4 lata temu
Drogi panie Dziennikarzu. Pojęcie imigrant i uchodźca nie są tożsame. Nie należy używać ich zamiennie. Robiąc tak dajesz zielone światło zarówno do napędzania nienawiści, jak również dajesz świadectwo swojej ignorancji. Setki tysięcy z Ukrainy to u nas jest imigrantów, przy czy większość to osoby na wizach, które przyjechały do pracy, pozostały odsetek to osoby z kartą pobytu (czasową/stałą), które mają już u nas jako tako poukładane życie (małżeństwo, dzieci, praca, stałe miejsce pobytu). Podkreślam, imigrant to nie uchodźca.
Najnowsze komentarze (222)
Człowiek
4 lata temu
A to ciekawe, bo urząd do spraw uchodźców podaje, że ponad 200 tysięcy uchodźców było w samym 2016, to chyba nie piszecie prawdy.
Marcin
4 lata temu
Ukraińcy zaniżają stawki jakie pracodawcy są skłonni zapłacić Polskiemu pracownikowi robiąc Polakom konkurencję , wywożą zarobiony kapitał z Polski zmniejszając jego ilość w Polskim obiegu , bo Polski pracownik za zarobione w Polsce pieniądze kupi tutaj towar czy usługę , a Ukrainiec wywiezie na Ukrainę .
ABC
4 lata temu
Czyli mamy nielegalnych uchodźców!
Filip
4 lata temu
Akurat jestem w temacie. Co znaczy uchodzca? Mieszkam w rejonie Grójeckim i Ukraińców tutaj jest bardzo dużo. Jedni sa zarejestrowani inni kombinuja a jeszcze inni przyjechali tutaj szukać schronienia i znaleźli. Maja prace i wtapiaja sie w nasze spoleczenstwo. To wiekszosc to wlasnie uchodzcy bo ich sytuacja w kraju nie jest ciekawa. Ja bym tu oscylowal nawet do 2 mln.
juzio
4 lata temu
Ludzienie jedzcie u nich to zarcie jest zatrute i powoli was zatrowaja a o brudzie jusz nie wspominam kupujecie KEBABA popieracie ARABA
Marcin
4 lata temu
Przecież UK właśnie z powodu zbyt dużej ilości imigrantów z Polki wychodzi z UE , więc niby czemu mamy przyjmować imigrantów z Ukrainy ? skoro jest ich w Polsce co najmniej 1,5 miliona , a Ukraina nawet nie jest w UE !!!
Poznań
4 lata temu
widać, że nie potrafimy się uczyć! Serbowie w Kosowie dopuścili do osiedlania się Albańczyków i stracili je. Żeby nie było tak ze wschodnią Polską!
Karty Polaka
4 lata temu
Śmieszą mnie te karty Polaka , cwaniak Ukrainiec 20 latek , dowiedział się że prababcia była Polką , która związała się z Ukraińcem , on ma 20 lat i ani słowa po Polsku nie umie , ale on ma przecież Polskie korzenie , chce kartę Polaka darmowe mieszkanie , zapewnioną dobrą pracę , bo on przecież wraca do Polski , jaki z niego Polak ?
bDTfwXBT
Anna
4 lata temu
183.. To ciekawe co robią w takim razie dziesiątki tysięcy ukropów w każdym mieście . We Wrocławiu czy Łodzi są wszędzie. Nielegalni?
Kamik
4 lata temu
do pol, o czym ty piszesz,znajoma Ukrainka powiedziała że gdyby miała iść pracować za 12 zł to nigdy za 20 zł najmniej nie rusza sie , więc zatrudnilismy Polkę o niebo lepiej pracowała i takiej osobie można dać nagrodę i koniec beznadziejnej dyskusji i mitu że ukraińcy sa poszkodowani i pracują za grosze sa cwani
999
4 lata temu
Czytanie ze zrozumieniem jak widać nie jest Twoją mocną stroną.
mario
4 lata temu
ta reszta siedzi nielegalnie,moglby sie redasktorzyna troche wysilic w pracy
trumty
4 lata temu
to zadni uchodzcy...to emigranci zarobkowi....i jest ich ok.2,5 mln..w skalmierzycach pracuje ich ponad 450/jedna firma!!!!!!!
ANALITYK 63
4 lata temu
UCHODŹCY Z UKRAINY (KRYMU I OKOLIC DONBASU) MOGĄ PRZECIEŻ OSIEDLIĆ SIĘ W INNEJ CZĘŚCI UKRAINY GDZIE NIE MA DZIAŁAŃ WOJENNYCH.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić