o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Natalia Bogucka
|
aktualizacja

Ukraina. Śmierć dziennikarza Pawła Szeremeta. Policja zatrzymała podejrzanych

9
Podziel się

W czwartek ukraińska policja aresztowała kilka osób podejrzanych o zabójstwo dziennikarza Pawła Szeremeta. Mężczyzna zginął w 2016 r. w wyniku wybuchu bomby, którą podłożono w prowadzonym przez niego aucie. Władze przekazały, że w dalszym ciągu nie ustalono, kto zlecił zabójstwo dziennikarza.

Paweł Szeremet
Paweł Szeremet (East News, DMYTRO LARIN)
bEEHaVIl

Zatrzymane osoby to znani weterani pięcioletniej wojny z prorosyjskimi separatystami w Donbasie. Minister spraw wewnętrznych Ukrainy Arsen Awakow powiedział, że aresztowania są wynikiem „trudnego i uporczywego” śledztwa i są "ważnym krokiem w kierunku pełnego wyjaśnienia sprawy".

Jeden z podejrzanych, Andrij Antonenko, ogłosił aresztowanie na Facebooku i napisał, że jego mieszkanie jest przeszukiwane. Mężczyzna jest muzykiem rockowym, który służył jako sierżant sił specjalnych podczas walk na wschodzie Ukrainy. Inni aresztowani zostali zidentyfikowani jako Julia Kuzmenko, lekarka, która jako wolontariuszka pomagała żołnierzom w Donbasie, oraz Jana Dugar, która walczyła w konflikcie.

Oskarżają mnie o zabójstwo Szeremeta. Na moim podwórku. Będzie rewizja. Help - napisał na Facebooku Andrij Antonenko.

bEEHaVIn

Podejrzane są jeszcze dwie kolejne osoby, które przebywają w areszcie w związku z innymi zarzutami. Jak podaje agencja Associated Press, nie zostali jeszcze oficjalnie oskarżeni o udział w zabójstwie Szeremeta. Zastępca szefa policji krajowej Jewhen Koval powiedział, że podejrzani usiłowali zdestabilizować „sytuację społeczną i polityczną na Ukrainie” poprzez głośne zabójstwo.

Paweł Szeremet zginął 20 lipca 2016 r. w centrum Kijowa. W samochodzie, którym kierował, wybuchła bomba. Dziennikarz pisał dla portalu "Ukraińska Prawda". Był krytykiem polityki Aleksandra Łukaszenki, Władimira Putina oraz Petro Poroszenki. Wciąż nie ustalono kto zlecił jego zabójstwo.

bEEHaVIt
Zobacz także: Zobacz także: Parada wojskowa na wschodzie Ukrainy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bEEHaVIO
KOMENTARZE
(9)
yes
2 lata temu
A tryzub w plecy banderowcom.
essa
2 lata temu
Nie ma litości dla wyznawców bandery. Przyjaźni polsko-ukraińskiej nigdy nie było, nie ma i nie będzie. Z tymi ludźmi nie można się bratać, bo to zawsze wychodzi na szkodzie dla Polski i Polaków.
Lukasz
2 lata temu
Jacek 40 wystarczy poświęcić 20 sekund i można znaleźć wszystko na ten temat ciemna maso
bEEHaVIP
Chris
2 lata temu
I bardzo dobrze. Nowa prawdziwie demokratyczna władza na Ukrainie (opluwana w równym stopniu przez "nasze" włądze jak i opozycję) bierze się za banderowskich bandytów. Prezydent Zelenski robi to co zapowiedział w kwietniu, i dzięki czemu wygrał wybory.
Paweł
2 lata temu
Jak dla mnie to Putin wie co robi .. ukraina to tylko nazwa bez historii bez niczego .. tak tylko istnieje bo istnieje.. Polska nie powinna pchać się w konflikt ..
hmm...
2 lata temu
Jak zwykle garstka ludzi szarpie się o władzę i kasę a inni giną!
e2rd
2 lata temu
ruscy pisza coraz poprawnij po polsku w komentarzach :D
Bicz Boży
2 lata temu
Jaki problem dowiedzieć się od nich kto zlecił to zabójstwo. Z terrorystami się nie rozmawia. Wiertarka, dwie dziury w kolanach. I zeznania macie na papierze.
bratan
2 lata temu
Putin sprząta w UPA-inie?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić