Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
aktualizacja

Uratowała Paryż przed kolejnym atakiem

42
Podziel się

Kobieta, która po krwawych zamachach w stolicy Francji spotykała się z Abdelhamidem Abaaoudem, zdradziła policji personalia i kryjówkę terrorysty. Dzięki temu zdołano uniknąć kolejnego ataku terrorystycznego. Teraz w rozmowie z "Washington Post" zdradza okoliczności tamtego zdarzenia, a także kieruje ważne przesłanie do całego świata.

Uratowała Paryż przed kolejnym atakiem
(Forum, Aurore Belot)
bETYncad

Udaremnienie kolejnych zamachów było dziełem przypadku. Tuż po ataku na Paryż Abaaoud spotkał się w Belgii z dwoma kobietami. Jedna z nich Hasna Aitboulahcen była kuzynką 28-letniego terrorysty, druga zaś jej matką zastępczą. Kobiety mieszkały razem.

Krewna zamachowca oferowała mu pieniądze na kryjówkę oraz ubrania. Dzięki temu mógłby stać się bardziej anonimowy. Podczas kolejnego spotkania terrorysta zdradził kulisy ataku na Paryż, w którym zginęło 130 osób i zapowiedział kolejne zamachy w Europie. Kiedy matka zastępcza dziewczyny usłyszała, czego Abaaoud zamierza dokonać, próbowała go upić. Chciała pozbawić go kontroli nad sobą, żeby zdążyć powiadomić policję.

bETYncaf

Dzięki jej informacjom policja zorganizowała obławę w Saint-Denis. To tej dzielnicy mieszkał "mózg" paryskich zamachów. W wyniku operacji antyterrorystycznej Abaaoud oraz jego kuzynka ponieśli śmierć. Matka zastępcza dziewczyny zdradziła, że czuje się z tym fatalnie, ale nie mogła postąpić inaczej. Teraz znajduje się pod ścisłą ochroną służb francuskich, a jej przesłanie do wszystkich ludzi na świecie brzmi:

Najważniejsze w tej sprawie jest to, aby świat zrozumiał, że to, co zrobił w Paryżu Abaaoud nie ma żadnego związku z tym, czego naucza islam. Ja też jestem muzułmanką.

bETYncaG
KOMENTARZE
(42)
cnhdfndfndfn
6 lat temu
Matka zastępcza była muzułmanką ??
dar
6 lat temu
Kto chroni ludzkie życie ten błogosławiony ona i jego życie ochroniła mimo że to fanatyk i morderca niewinnych żyć będzie na koszt podatników rodzin pomordowanych
Rafał
6 lat temu
Islam nie ma nic wspólnego z terorryzmem. A Niemcy nie mieli nic wspólnego z nazizmem. Ta narracja jest wbijana do głowy od wielu lat.
bETYncaH
Nie na temat,...
6 lat temu
Ważne !!! W Holandii miał powstać meczet w małym miasteczku co nie spodobało się miejscowej społeczności. Postanowili coś z tym zrobić. Zwołali miejscowych rolników. Ci zapakowali świnie na przyczepy i zawieźli te świnki na pole gdzie miał powstać meczet. Policja nie reagowała. Świnie te ryły pyskami w ziemi, sikały i załatwiały się na polu. Wyznawcy islamu byli zmuszeni do sprzedania ziemi gdyż islamska wiara nie uznaje wieprzowiny i gdy raz ziemia jest "spenetrowana" przez świnie, nie może już NIGDY powstać meczet na takiej ziemi. Nawet gdyby zdjęli 1m górnej warstwy cały czas "ta" ziemia jest skażona dla wysnawców islamu. Jest to "mały" (duży) krok który Holendrzy zaczynają wykorzystywać wszędzie tam gdzie nie chcą meczetu w pobliżu swojej społeczności. Wiem to od Holendra. Polsko - jest to pomysł na blokowanie budowania świątyń WROGA !!!
mucha rsko
6 lat temu
piją ale pod dachem żeby allah ich nie widział xd wszystko co robią wbrew temu co ich islam mówi robią pod dachem albo za zamkniętymi drzwiami, w kiblu laska laski niezrobi za 20 dinarów w Tunezji ale piętro wyżej na flacie w pokoju śśśśiiieeeee jakby robiła to bo religia jej nakazujexD
bkj../
6 lat temu
A my tez mamy już terorystow POmyje
maćko
6 lat temu
Muzułmanie działają jak w grze w szachy, teraz rozstawiają piony w całej Europie, żeby potem przejść do ataku.
dwd
6 lat temu
ma wspolnego z islamem, przestanie rozmywac problem, to ze nie kazdy muuzlmanin moze byc zabilaj, to nie znacvzy ze nie ma nic wpolnego MA! bo islam uczy nienawisci
Kris
6 lat temu
Klasyczna takija dla głupich niewiernych.
es
6 lat temu
przeciez Koran jest pełen opisów przemocy i brutalności... wystarczy poczytać...
Wojtek
6 lat temu
I to ma uspokoić Europejczyków?????? Wiemy po co islamiści przybywają tłumnie do Europy i jakie mają względem nas plany.
leszcz
6 lat temu
jakies dyrdymaly pogadajo pogadajo i wypuszczo a potem buuuuuummmm
wlodek
6 lat temu
Może nie całkiem na temat, ale nie "z dwoma kobietami" a DWIEMA. Język polski jak widać nie dla wszystkich do opanowania.
bETYncaz
bbn
6 lat temu
We francuskiej telewizji podawali ciut inne szczegoly ale sedno jest prawdziwe
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić