Uratowani z bezludnej wyspy. Ułożyli napis "HELP" na plaży

10

Amerykańska marynarka wojenna i straż przybrzeżna uratowały trzech żeglarzy, którzy utknęli na bezludnej wyspie na Pacyfiku. Zostali oni zauważeni dzięki własnej pomysłowości. Mężczyźni, którzy przebywali na wyspie przez trzy dni, postanowili wezwać pomoc. W tym celu zerwali liście palmy i ułożyli z nich wielki napis "HELP" (tłum. "pomocy"), który zobaczył biorący udział w poszukiwaniach samolot.

Uratowani z bezludnej wyspy. Ułożyli napis "HELP" na plaży
(flick, Naval Surface Warriors)

Wyspa, na której znaleźli się rozbitkowie, położona jest kilka kilometrów od Honolulu. Wcześniej ich niewielka łódka została przewrócona przez fale i zatopiona. Mężczyźni ledwo dopłynęli do brzegu pod osłoną nocy i wiedzieli, że dalsza podróż wpław jest niemożliwa.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

*Straż przybrzeżna została poinformowana o zaginionych mężczyznach następnego ranka. * Wyspa, na której się znaleźli, jest częścią Mikronezji - państwa na Oceanie Spokojnym, obejmującego około 600 małych wysp.

Dzięki poszukiwaniom straży i amerykańskiej armii udało się dostrzec koczujących na plaży mężczyzn. Rozbitkowie krzyczeli i machali kamizelkami ratunkowymi. Rzecznik prasowy straży przybrzeżnej, oficer Sara Mooer twierdzi, że od końca marca w tym rejonie odbyło się aż siedem akcji ratunkowych.

Zobacz też:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić