Wróć na
Karolina Woźniak
|
aktualizacja

Warszawa. Policjant odmówił eksmisji 4-osobowej rodziny

2271 reakcji
1391
132
748
Podziel się

Para z Warszawy z dwójką dzieci, która zajęła pustostan, miała zostać eksmitowana. Policjant, który przybył na miejsce, po zapoznaniu się ze sprawą uznał, że nie będzie "wyrzucał małych dzieci w styczniu na bruk". To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

Warszawa. Policjant odmówił eksmisji 4-osobowej rodziny
(iStock.com, djedzura)

O zachowaniu policjanta z Warszawy poinformowała aktywistka, Justyna Samolińska. Kobieta opisała całą historię na Facebooku. Dzięki niej dowiedzieliśmy się, że do sytuacji doszło podczas interwencji, w której uczestniczyła razem z Kancelarią Sprawiedliwości Społecznej.

Para z dwójką małych dzieci latami starała się o lokal socjalny w Warszawie. Odmawiano im go "ze względu na złe urodzenie (oboje stali się dłużnikami w wieku lat 18, bo wychowali się w zadłużonych lokalach)". Rodzina postanowiła więc zająć pustostan na ulicy Grochowskiej. Pani Justyna opisuje, że nowi lokatorzy "wstawili zamki, napalili w piecu, odmalowali, wyczyścili" i mieszkali.

Kiedy mieszkańców opuszczonego lokum nie było na miejscu, administracja postanowiła wymienić im zamki i zamknąć mieszkanie z ich rzeczami w środku. To jednak nie powstrzymało rodziny z Warszawy, która znowu weszła do mieszkania. 15 stycznia administracja wezwała policję, twierdząc, że "to jest zwykłe włamanie, sprawa kryminalna". Po przyjeździe i po zapoznaniu się ze sprawą policjant podjął decyzję dotyczącą eksmisji:

Jest proszę państwa zima, w Polsce nie wolno eksmitować w okresie ochronnym. Żeby kogoś eksmitować, trzeba mieć wyrok eksmisyjny, państwo go nie macie. To, że ci państwo nie mają prawa do użytkowania do lokalu nie oznacza, że nie weszli w posiadanie: mieszkają, a więc posiadają. Jak chcą to państwo załatwiać to w sądzie, a nie ze mną, ja nikogo znikąd nie będę wyrzucał, małych dzieci w styczniu na bruk.

W komentarzach pod postem o geście policjanta zawrzało. Część internautów twierdziła, że rodzinie należy odebrać prawa rodzicielskie. Pojawiły się również komentarze oskarżające stróża prawa twierdząc, że ten "zignorował włamanie".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

748
1391
132
KOMENTARZE
(748)
my
2 miesiące temu
bo to człowiek był,który ma sumienie.Podziwiam decyzję.
gość
2 miesiące temu
brawo policjant.kiedyś byłam w podobnej sytuacji eksmisja miała być w lecie i też policjant powiedział że nie będzie szarpał się z małymi dziećmi
GRZECH
2 miesiące temu
SĄ POLICJANCI KTÓRZY MYŚLĄ !!!! BRAWO !!!!
pielgrzym
2 miesiące temu
dobrze że trafił się ludzki glina (szacun dla niego)
ewa
2 miesiące temu
Brawo Policjant,to dobry Policjant.
Najnowsze komentarze (748)
Anna
2 miesiące temu
Zajęli pustostan to chyba dobrze dać szansę niech płacą czynsz i dobrze będzie czemu lokal stał pusty i administracja nic z tym nie zrobiła
Gość
2 miesiące temu
Ok, to teraz już wiadomo jak zdobyć mieszkanie za friko! Znaleźć jakiś fajny "pustostan", wymalować, założyć zamki i niech kombinują jak Cię wywalić! Po co pracować, brać i spłacać kredyty.
Gość
2 miesiące temu
To jest skandal. Wyjeżdżacie np. gdzieś na dłużej, rodzinka z dziećmi włamuje wam się do mieszkania i nie możecie ich ruszyć i wywalić z własnego locum, bo...co?! Gdzie ta praworządność? Gdzieś prawo własności?!
lol
2 miesiące temu
Odebrać dzieci? A jak rodzice je kochają? Nie można pomóc rodzicom? Znaleźć prace gościowi, jakieś mieszkanie czy coś?
Yang
2 miesiące temu
Brawo Panie Policjancie-jest Pan w porządku...
Jana
2 miesiące temu
Przykład ludzkiego , moralnego zachowania w stosunku do bezbronnych ludzi, którzy chcą godnie żyć i wychowywać dzieci. PiS załatwił +500 , ale też załatwił brak socjalnego zachowania wobec słabszych rodzin.
PAwel
2 miesiące temu
glosujcie na pis bedzie lepiej
sedzia
2 miesiące temu
Decyzja policjanta prawidłowa. Powinien jeszcze wszcząć postępowanie o włamanie przeciwko tym urzędnikom miasta którzy włamali się do posiadanego przez tych ludzi mieszkania, a więc popełnili dwa przestępstwa, włamanie i fałszywe oskarżenie o popełnienie przestępstwa.
Ewa
2 miesiące temu
Postawa i działanie policjanta wręcz wzorcowe, i to zarówno z prawnego jak i z moralnego punktu widzenia! Policja nie jest od rozstrzygania sporów cywilnych i przeprowadzania eksmisji, zwłaszcza zaś w okresie ustawowo zabronionym. Krytycy policjanta pewnie woleliby policjantów z Francji?
bezprawie
2 miesiące temu
Tak - w Polsce jest bezprawie - dlaczego ludzie którzy nie płacą czynszów - najmu - nie są eksmitowani - to że mają dzieci nie może być usprawiedliwieniem ich działania - co minie obchodzi, że mają dwójkę dzieci??? 1000zł i pensje dwóch osób - niech wynajmują mieszkanie a nie na darmochę - MOPS daje - państwo daje - a tym łachudrom dalej mało. Skandal - policjant do zwolnienia - w USA za zadłużenie 281dolarów - wyrzucają na bruk i nawet 12 dzieci nie uchroni krętaczy i darmozjadów. Praktycznie właściciel mieszkania, który wynajmuje w Polsce jest bezsilny - ludzie nie wynajmujcie mieszkań osobom z dziećmi - lepiej niech stoi puste - bo tak ani mieszkania ani pieniędzy mieć nie będziecie.
WAL DUŚ
2 miesiące temu
SZACUN DLA TEGO POLICJANTA WAŻNIEJSZE JEST DOBRO DZIECI A SPRAWĄ NIECH SIĘ BAWI NIEZALEŻNA KASTA
gggh
2 miesiące temu
Juz niedlugo Policja stanie po stronie narodu i zrobi sie porzadek z tymi pseudopolakami z sejmu
xtx
2 miesiące temu
przykre szkoda rodziny mam nadzieje ze wszystko dobrze sie ułoży
Ernest
2 miesiące temu
Brawo za zachowanie takiej Policji potrzebujemy wstyd mi za takich ludzi którzy by wywalili dziecko na próg wstyd ,jak można jakim trzeba być potworem jak dla mnie policjant ten zostanie Bohaterem
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić