Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na

Wdarli się do zoo i zabili kozę, żeby ją zjeść. Rumuni skazani na więzienie

26
Podziel się:

Jeden z oprawców spędzi za kratami 10 miesięcy, drugi o 30 dni mniej. Zapadł wyrok w sprawie, która była głośna w całych Niemczech.

(Wikimedia Commons CC BY-SA, Erica Peterson)

Rumuni nie mogli liczyć na pobłażliwość sędziego w Berlinie. Nie było nawet mowy o warunkowym zawieszeniu wyroku. Mało tego, skazani nie wyjdą z aresztu, by na wolności czekać na rozpoczęcie odsiadki. Jeden z nich już wcześniej był skazany w Niemczech za kradzież.

Nakazy aresztowania pozostają w mocy z powodu braku korzystnych prognoz społecznych - uzasadnił sędzia.

29-letni sprawcy nie zaprzeczali, że 18 lutego zabili kozę angorską. Trzyletnie samica była ciężarna. Dowody jasno wskazywały na nich. Rumunów złapano z odciętą nogą kozy i zakrwawionym nożem w plecaku. Byli pijani, w ich organizmach stwierdzono ponad dwa promile alkoholu - podaje serwis B-Z Berlin.

Próbowali się tłumaczyć, jednak główna linia obrony była kuriozalna. Mężczyźni twierdzili, że zabili zwierzę, bo byli głodni. Próbowali ssanie w żołądkach zagłuszyć piwem, jednak zgodnie z ich zeznaniami, nic nie pomagało. Rumuni bronili się, że nie wiedzieli, iż weszli na teren zoo, myląc je z gospodarstwem rolnym. Głód im doskwierał, bo jako robotnicy budowlani nie dostawali zapłaty - tłumaczyli.

Zobacz także: Zobacz także: Gucwińscy o kulisach programu. "To była bardzo ciężka praca"

Jeszcze jedno wyznanie skazanych wzbudziło zdumienie. Obaj stwierdzili, że zabili kozę przez pomyłkę, bo tak naprawdę chcieli uśmiercić owcę. Tego dla sędziego było już zbyt wiele.

Jeśli mam apetyt na owczą nogę, to nie ma powodu, by zabijać kozę - ironizował.

Argument o głodzie został łatwo zbity przez prokuraturę. Śledczy wskazali, że skoro oskarżeni mieli pieniądze na piwo, to nie musieli zabijać kozy, by zaspokoić łaknienie. Wystarczyło kupić jedzenie. Dodatkowo w czasie zatrzymania jeden z Rumunów miał drobne pieniądze w kieszeni.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

KOMENTARZE
(26)
rubikoń
4 lata temu
Dzieci kochane POdziwiajcie zlewicowaną przez O2 kozę,czyli owcę,ale co za różnica dla lewaka,dla nich i byk będzie miał wymiona(jest taka bajka z NY),gender zaszło i tam,nie tylko płeć się nie liczy,ale i rasa też.
az
4 lata temu
Rumuni to porządni ludzieukraińcy to dopiero potwory oni na trzeźwo i to ludziom kobietom w ciąży też bestialsko masowo odbierali życie!!!!!Oglądaj na You Tube: Reportaż. Zbrodnia UPA w Baligrodzie ,Podkamieniu, Mucznem, Zatylu, Borownicy, Palikrowach, Ihrowica, Jaworniku, Hucie Pieniackiej,........, itd.,itd.
aksa
4 lata temu
Tą kozę ze zdjęcia? To strasznie dziwna koza, może i dobrze.
tomaszhod
4 lata temu
Bo koza jest już zjedzona :)
nemo
4 lata temu
Pijane gnoje na alkohol mieli ale na jedzenie już nie .
M.Jaklewicz
4 lata temu
Niesłychany jad nienawiści wobec biednych, głodnych mutli-lulti ...
Jozek
4 lata temu
na pewno to wina PIS
wstyd
4 lata temu
co za dzicz!
kara1953
4 lata temu
coraz więcej prymitywów = coraz straszniejszy świat
B I N E !
4 lata temu
Ajda Pula meeee meeee meee
naj
4 lata temu
kozy w niemczech , jak widac przez te cale multikulti lekko nie maja , niedawno gwalt na kozie teraz to ...
Dkdkd
4 lata temu
A puźniej powiedzą że Adolf Hitler się na nich uwziął.
zuza
4 lata temu
ta koza na zdjęciu podobna jest do barana.
xcvxcv
4 lata temu
masakra. smutne to w sumie bo mam wrazenie ze tylko rumun jest zdolny do czegos takiego. jakies takie sredniowieczno zapyziale myslenie...
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić