o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Radosław Opas
Radosław Opas
|

Węgry płacą 30 tys. euro za urodzenie trójki dzieci. Polska pójdzie ich śladem?

107
Podziel się

Rząd Węgier oferuje parom małżeńskim pożyczkę w wysokości 10 milionów forintów (około 30 590 euro). Aby otrzymać pieniądze bez konieczności spłacania ich, wystarczy wziąć ślub i w ciągu 5 lat od podpisania umowy spłodzić trójkę dzieci.

Węgry płacą 30 tys. euro za urodzenie trójki dzieci. Polska pójdzie ich śladem?
(PAP, Paweł Supernak)
bDnukOmt

Victor Orban wyszedł z nową inicjatywą. Oferta węgierskiego rządu obowiązuje od lipca 2019 roku. Program jest skierowany do małżeństw, w których kobieta znajduje się między 18 a 40 rokiem życia. Pożyczka może być wydana na wszystko, a spłacona musi zostać w ciągu 20 lat od zawarcia umowy.

Aby otrzymać pieniądze, należy spełnić kilka warunków. Para, która zgłosi się po gotówkę musi być małżeństwem, nie może być tylko związkiem partnerskim. Dodatkowo, dla jednego z małżonków musi to być pierwsze małżeństwo. Ponadto, jeden z nich musi też opłacać składki na ubezpieczenie społeczne od co najmniej 180 dni.

Im więcej dzieci, tym lepiej. Pary, które w ciągu 5 lat spłodzą jedno dziecko, nie będą musiały płacić jakichkolwiek odsetek. Konieczność spłacania comiesięcznych rat zostanie też wstrzymana na 3 lata. Przy urodzeniu drugiego dziecka, opłacanie rat zawiesza się na kolejne 3 lata. Anulowane zostaje też 30 proc. pożyczki. Jeśli w rodzinie urodzi się trzecie dziecko, dług zostaje całkowicie wymazany. Jeśli w ciągu 5 lat nie urodzi się żadne dziecko, małżeństwo musi spłacić całą pożyczkę w ciągu 120 dni.

bDnukOmv

Naród węgierski udzielił rządowi silnego mandatu do dalszego rozszerzenia systemu ochrony rodziny: 1 382 000 osób wypełniło i wysłało kwestionariusz - poinformowało Biuro ds. Komunikacji Międzynarodowej rządu węgierskiego w rozmowie z Euronews.com.

Zobacz także: Zobacz też: 500+ dla wszystkich wcale nie taki idealny. "Lepiej mieć próg dochodowy"

Głównym celem programu jest wyjście Węgier z dołka demograficznego. Średni wskaźnik płodności w kraju rządzonym przez Victora Orbana wynosi 1,49 dziecka na kobietę. Dla porównania średni wskaźnik w Unii Europejskiej wynosi 1,59.

Ludzie chcieliby, aby Węgry pozostały krajem węgierskim i były przyjazne rodzinie. Nie potrzebujemy liczb, ale dzieci węgierskich – dodają węgierscy rządzący.

bDnukOmB

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bDnukOmW
KOMENTARZE
(107)
lkj98765
rok temu
CHORY CYRK
bbb
rok temu
Zniszczył swój kraj.
i tyle
rok temu
chory kraj dyskryminujacy bezplodnych
bDnukOmX
dasasd
rok temu
Chory świat, a nie lepiej obniżyć podatki i dać ludziom normalnie zarobić na godziwe życie rodziny???
ddd
rok temu
taki mały szczegół:" Ponadto, jeden z nich musi też opłacać składki na ubezpieczenie społeczne od co najmniej 180 dni. " A u Nas każdy lump dostaje za free
Najnowsze komentarze (107)
longlong
11 miesięcy temu
w sumie nie głupie, nawet merkel wie ze niz jest niebezpieczny wiec sprowadza uchodźcow na socja, orban płaci swoim.
matka
rok temu
1,49 hahaha Ile to jest 0,49 dziecka?
Just True
rok temu
Nie lepiej obniżyć podatki.....
bratanek
rok temu
Poganiał głupiec, głupca.
nori
rok temu
Jak to się ma do katastrofalnego głodu , który według prognoz naukowców opanuje świat za mniej więcej 15 lat ?
dudziu
rok temu
a nieroby z wiejskiej 600 + do pensji nie maja za co żyć
Anioł
rok temu
Dyskrymiacja!!!! Po co górna granica? Abraham by się nie załapał i świat by nie istniał. Szatanskie praktyki w tym widać
normalny
rok temu
przecież to prostytucja! ROBIENIE dzieci dla kasy. Czy wam nie WSTYD?!
bDnukOmP
27:1
rok temu
Byłem ostatnio w Budapeszcie. Piękne miasto, ale tak zapuszczone i brudne jak żadna inna stolica w Unii. Węgry to zły wzór do naśladowania.
Minus
rok temu
A jak dorosna wyjada za granice hahaha
1
rok temu
U nich od reki jest placone a u nas co miesiac . To nie wiem czy lepiej . Co miesiac jest lepiej placone niz jeszcze sie martwic ze nie splacisz .
Renata
rok temu
Jesteśmy jako ludzkość na tym etapie rozwoju cywilizacji, że politycy i państwo nie powinni narzucać społeczeństwu modelu rodziny. Troje dzieci w ciągu kilku lat to trudne wyzwanie, najbardziej dla kobiety. Tymczasowo teraz a wiele węgierskich kobiet moze byc wywierana presja męża żeby dla tych pieniędzy urodzily dzieci.
gdzie jest kr...
rok temu
koles
ggg
rok temu
Dopiero się patologia zacznie rozmnażać
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić