Rockowcy za konsolą. White Lies DJ Set tworzą Charles Cave i Jack Lawrence-Brown. Pierwszy z nich na co dzień jest basistą White Lies, drugi zaś perkusistą zespołu. Przygotowywane przez nich sety cieszą się ogromnym uznaniem w wielkich miastach Europy. O ich zdolności do grania na deckach i mieszania elektronicznych brzmień z riffami gitarowymi mogli też w 2010 r. przekonać się mieszkańcy Warszawy.
Zespół White Lies powstał w 2009 r. Muzycy wydali dotychczas trzy albumy i właśnie kończą w studiu prace nad czwartym. Mają w Polsce i na świecie szerokie grono wiernych fanów, którzy podczas ich koncertów wypełniają sale po brzegi. Londyński band znany jest z melodyjnych utworów utrzymanych w rockowej stylistyce. Barwa głosu wokalisty Harry’ego McVeigh’a zestawiana jest z głosem Iana Curtisa z Joy Division. Porównanie jest trafne również z tego względu, że w muzyce White Lies czuć ducha lat 70. poprzedniego wieku.
*Niesamowita mieszanka, czyli White Lies DJ Set. *Charles i Jack tworzący White Lies DJ Set znają się od szkoły. Muzyka była ich hobby od zawsze, a wraz z biegiem czasu przemieniła się w pracę. Po poznaniu Harry’ego założyli zespół Fear of Flying, którego nazwa została później zmieniona na White Lies.
Jednak status gwiazd rocka i wypełniony po brzegi kalendarz koncertowy to było dla nich za mało, dlatego we dwójkę stworzyli White Lies DJ Set. Ich występy DJ-skie określa się jako „amalgamat stylów, er i wpływów”. Podczas sobotniego Wielkiego Finału Party Challenge by Desperados White Lies DJ Set zaserwowało publiczności niesamowitą mieszankę mrocznego electro, gitarowego rocka i neo disco. Impreza odbyła się w warszawskim Instytucie Energetyki.
Party Challenge by Desperados to pierwsze Mistrzostwa Polski Twórców Imprez, w których przedstawiciele sceny klubowej z czterech miast Polski konkurowali o miano najlepszego organizatora wydarzeń imprezowych. To pierwsze takie wydarzenie w Polsce. Zmienia ono sposób myślenia ludzi o imprezowaniu i podnosi je do rangi prawdziwej sztuki.
Zasady były proste. W Warszawie, Gdańsku, Poznaniu i Krakowie po dwóch przedstawicieli twórców imprez z tych miast spotkało się na neutralnym terenie. Tego samego wieczoru musieli rozkręcić imprezę – każdy na swój unikalny sposób i przekonać do siebie imprezowiczów. O tym, kto wygrywał starcie i awansował do Wielkiego Finału, decydowali imprezowicze, którzy byli sędziami tego pojedynku.
27 lutego w Warszawie miał miejsce Wielki Finał. Zobacz, jak wyglądała najlepsza impreza roku i dowiedz się, kto został pierwszym Mistrzem Polski Twórców Imprez.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.