REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone godzinę temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Radosław Opas01.08.19 (19:05)

Wielka ewakuacja w Whaley Bridge. 6,5 tys. osób zagrożonych podtopieniem

6,5 tys. mieszkańców angielskiego miasta Whaley Bridge zostało ewakuowanych z powodu uszkodzenia okolicznej tamy. Powodem zawalenia się jednej ze ścian konstrukcji są ulewne deszcze.
Danny Lawson - PA Images / Contributor / Getty Images

Całe miasto zostało ewakuowane. Akcja ratownicza w Whaley Bridge w hrabstwie Derbyshire została zarządzona z powodu możliwości całkowitego zawalenia się tamy. Zapora znajduje się w rezerwacie przyrody Toddbrook. Na skutek powodzi spowodowanych intensywnymi opadami deszczu, część konstrukcji całkowicie się zapadła.

6,5 tys. mieszkańców dostało schronienie w okolicznej szkole. Stamtąd policja i straż pożarna przewiezie ich w bezpieczne miejsce. Główne zagrożenie powodziowe dotyczy rzeki Goyt, której poziom po zawaleniu się tamy znacznie wzrośnie. Eksperci twierdzą, że istnieje poważne zagrożenie życia mieszkańców.

REKLAMA

Ewakuacja jest absolutnie konieczna. Nie sądzę, żebyśmy mieli jakiś wybór. Ludziom zaleca się, aby nie robili zdjęć. Jesteśmy bardzo, bardzo zmartwieni – powiedziała Edwina Currie, była członkini brytyjskiego parlamentu mieszkająca na co dzień w Whaley Bridge.

Zobacz też: Spuścili wodę z jeziora. Ukazała się wieś sprzed 100 lat

Pomoc oferują też miejscowi właściciele barów i sklepów. Mieszkańcy są proszeni przez władze, aby podczas ewakuacji zabrać ze sobą wodę i jedzenie. Tama w rezerwacie Toddbrook została wybudowana w 1830 roku - donosi BBC.

Siedzimy i oglądamy wiadomości, to jest absolutnie przerażające. Nigdy w życiu nie pomyślelibyśmy, że ta zapora może pęknąć – powiedziała Tracey Croasdale, która mieszka w okolicy tamy od 23 lat.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij