Wróć na
Radosław Opas
Radosław Opas
|

Włochy dopięły swego. Gigantyczne kary za pomoc nielegalnym migrantom

93
Podziel się

Włoski Senat w poniedziałek udzielił rządowi wotum zaufania oraz zatwierdził przegłosowaną ustawę dotyczącą karania organizacji pozarządowych, które dopuszczą się sprowadzenia do Włoch migrantów uratowanych na Morzu Śródziemnym. Wysokość grzywny może wynieść nawet 1 mln euro.

Włochy dopięły swego. Gigantyczne kary za pomoc nielegalnym migrantom
(East News, arch26)
bCHMAONx

Za nowym prawem opowiedziało się 160 senatorów. 57 było przeciw, a 21 członków wyższej izby Parlamentu wstrzymało się od głosu. Gdyby włoski Senat odrzucił wotum zaufania dla rządu koalicji złożonej z Ligi Północnej i Ruchu Pięciu Gwiazd, ustawa dotycząca migrantów nie weszłaby w życie. W czerwcu rozporządzenie pozytywnie rozpatrzył już włoski Sejm.

Dekret bezpieczeństwa daje więcej uprawnień policji, tworzy więcej kontroli granicznych i zapewnia dodatkowe siły do aresztowania mafiosów. Dziękuję wam, Włochom i Najświętszej Maryi Pannie – napisał na Twiterze Matteo Salvini, wicepremier pełniący funkcję ministra spraw wewnętrznych.

Kary będą dotyczyć statków ratowniczych. Pomysłodawcą prawa był wicepremier Włoch Matteo Salvini. Dyrektywa podwyższa kary dla statków, które wpłyną na włoskie wody bez wcześniejszego pozwolenia. Maksymalna grzywna wyniesie 1 mln euro. Przed ustanowionymi poprawkami kwota ta wynosiła 50 tys. euro. Dzięki nowemu prawu władze kraju mogą też aresztować kapitanów, którzy ignorują rozkazy, oraz przejmować ich statki.

bCHMAONz

To są płatne podróże zorganizowane przez mafię przemytników ludzi, która potem wykorzystuje te pieniądze na zakup broni i narkotyków. A zatem rozbicie tego przemytu oznacza ratowanie życia – tak w czerwcu na antenie włoskiego radia RAI Salvini mówił o migrantach przedostających się do Włoch na statkach.

Organizacje charytatywne krytykują nową ustawę. Europejskie stowarzyszenia zajmujące się obroną praw człowieka twierdzą, że wprowadzone prawo jest niebezpieczne dla migrantów i prowadzi do podziałów społecznych - donosi independent.co.uk.

Dekret ten jest nadużyciem władzy, która tworzy kulturę opartą na państwie, sprzeciwiającą się międzynarodowym prawom i konwencjom morskim, które chronią ludzkie życie na morzu - stwierdził Haidi Sadik, rzecznik organizacji Sea-Watch, która zajmuje się pomocą migrantom na morzu.

Zobacz także: Setki imigrantów zdecydowało się na desperacki krok. Szybko tego pożałowali

bCHMAONF

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bCHMAOOa
KOMENTARZE
(93)
gosc
11 miesięcy temu
O kilka lat za późno, ten kto miał zarobić już zarobił.
ed
11 miesięcy temu
Bravo Italia!!!!!
Ala
11 miesięcy temu
Bierzmy przykład z Australii. Jak ogłosili, że "uratowani" nie będą przyjmowani w ich kraju , ale odsyłani na wyspy poza granicami kraju, skończyło się wypływanie pontonami i ludzie przestali ginąć.
bCHMAOOb
1qaz
11 miesięcy temu
Niech wprowadzą prawo, że członkowie tych organizacji pozarządowych są zobowiązani do wzięcia pod swój dach każdego sprowadzonego przez siebie imigranta.
Leosia
11 miesięcy temu
A Niemcy, z uporem maniaka nazywają migrantów „uciekinierami” ..,
Najnowsze komentarze (93)
san
11 miesięcy temu
Brawo Włosi tak trzymać
Dariusz
11 miesięcy temu
W pelni popieram ustawe.
123
11 miesięcy temu
do szwabów - tam jest zaproszenie CO NIE SŁUCHALIŚCIE złotą p.
Jajajajajaja
11 miesięcy temu
Jak była kara 50tys to się mafii opłacało zapłacić karę a od imigrantów za przemyt od Łebka brali po parę tys euro,na taki statek się mieściło od 100 do 250 imigrantów,to łatwo policzyć jakie zyski mają, jak będzie kara do miliona euro i konfiskata statku to już się przestanie opłacać pływać po nich.Brawo Italia
www
11 miesięcy temu
nareszcie - tylko nie piszcie o statkach ratowniczych a przemytniczych
HHHH
11 miesięcy temu
POPIERAM I TAK POWINNO BYĆ W CAŁEJ EUROPIE.
Xx
11 miesięcy temu
Brawo Italia tak trzymać
petru
11 miesięcy temu
brawo italiani
bCHMAONT
Xxx
11 miesięcy temu
Metoda Kriegsmarine !!!
tete
11 miesięcy temu
Kary są po to, żeby statki ratownicze wysyłał ich z powrotem do Afryki.
tz
11 miesięcy temu
dlaczego tak pozno,
adam
11 miesięcy temu
Zdecydowanie za późno, poza tym po co kary. Ktoś po coś przecież wymyślił torpedy i okręty podwodne, resztę załatwią rekiny.
Jan
11 miesięcy temu
Popieram!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Snake
11 miesięcy temu
Brawo,brawo,brawo czas najwyższy zrobić z tym nielegalnym procederem porządek!
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić