Adam Dudkiewicz| 

Wyciekło nagranie. Iraccy żołnierze katują bojowników ISIS

186

Wyciekło drastyczne wideo. Na nim żołnierze Irackich Sił Zbrojnych mszczą się na schwytanych w niewolę ekstremistach. Służby zapowiadają śledztwo.

Wyciekło nagranie. Iraccy żołnierze katują bojowników ISIS
(Twitter, MosulEye)

*Na nagraniu widać zdezorientowanych, bitych wojowników ISIS. * Potem iraccy żołnierze, cały czas nagrywając, zaciągają żołnierzy Państwa Islamskiego nad skarpę. Tam zrzucają ich z dużej wysokości i dobijają strzałami z broni maszynowej.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Iracki rząd zapowiada śledztwo. Rzecznik ministerstwa spraw wewnętrznych przyznał, że jeśli te nagrania są autentyczne, winni muszą zostać ukarani. O rozwiązanie sprawy apelują również organizacje broniące praw człowieka. Te przyznają, że tortury i samosądy to w Mosulu chleb powszedni.

Jednym z czołowych katów w irackiej armii jest Falah Aziz. Sam przyznaje, że zabił 130 żołnierzy przeciwników, a 50 z nim obciął głowy. Aziz przyznaje, że nie poniósł, w związku ze swoimi działaniami, żadnych konsekwencji.

Zobacz także: Zobacz także: "Terroryści nie mają religii". Imamowie nie pochowają zamachowców:

Mosul został odbity w poniedziałek . Po dziewięciu miesiącach walki, zrujnowane miasto wróciło w końcu pod irackie panowanie. W trakcie oblężenia zginęło tysiące cywili, zaś prawie milion osób straciło dach nad głową lub zostało przesiedlonych.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić