REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 36 minut temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
11.07.16 (08:30)

Wyhodują prawdziwą skórę i mięso w laboratorium. To przełom

Pozyskiwanie skór to proces kosztowny, często niezbyt ekologiczny i do tego wiąże się z zabijaniem zwierząt. Jednak w przyszłości może się to zmienić.
Pixabay.com

*Tak przynajmniej twierdzą przedstawiciele firmy Modern Meadow. *Ich zdaniem skórę da się wytwarzać pomijając cierpienie zwierząt i bez chemikaliów groźnych dla ludzi oraz środowiska. Materiał o identycznych właściwościach i strukturze można produkować w laboratorium.

Nowoczesna skóra ma szereg innych zalet. Nie trzeba jej specjalnie przygotowywać – brakuje na niej tłuszczu i włosków. Jest pozbawiona skaz, które w wielu przypadkach dyskwalifikują konkretny płat. Ogromną zaletą jest też to, że produkuje się ją od podstaw, a więc z pełną kontrolą nad jej kolorem, miękkością czy innymi parametrami.

REKLAMA

Ten pomysł brzmi na tyle przekonywująco, że firma zebrała już ogromną sumę na rozwój. Jak podaje serwis futurism.com, chodzi o kwotę 53,5 mln dolarów (ok. 215 mln zł). Jeśli taka skóra przyjęłaby się, z powodzeniem można byłoby mówić o prawdziwej rewolucji w przemyśle garbarskim. Co ciekawe, firma planuje też hodować w laboratorium... mięso.

Autor: Krzysztof Narewski

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij