REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 3 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Barbara Jaros17.04.19 (20:45)

Zajęcia jak z "Breaking Bad". Kazał studentom produkować ecstasy

Pracownik japońskiego uniwersytetu w Matsuyamie miał przeprowadzić ze studentami ćwiczenia z produkcji MDMA. 61-letni profesor farmakologii jest podejrzany o to, że w 2013 roku uczył wychowanków wytwarzania narkotyków.
Materiały prasowe

Tatsuonori Iwamura został już przesłuchany. Zarzekał się, że jego zajęcia służyły jedynie „poszerzeniu wiedzy o farmaceutykach”. Jak podaje "Independent", profesor miał instruować 11 studentów, jak zsyntetyzować ecstasy.

Policjanci przeszukali laboratorium i dom naukowca. Nie znaleźli śladów MDMA, natrafili za to podobny do marihuany dopalacz 5F-PB-22. Iwamura jest podejrzany o wyprodukowanie go w lutym 2018 roku. Grozi mu do 10 lat więzienia.

REKLAMA

Sprawę przekazano prokuraturze. W Japonii naukowcy muszą postarać się o rządową licencję, by móc legalnie wytwarzać narkotyki do celów akademickich Rektor uniwersytetu "serdecznie przeprosił" studentów i rodziców za "zaistniałą sytuację".

Zobacz też: Alkohol i narkotyki. Kamery zarejestrowały finał

MDMA, inaczej ecstasy, jest substancją psychoaktywną. Główne efekty jej działania to otwartość, pobudzenie, euforia, empatia, intensywniejsze odbieranie bodźców. Sprawa profesora Iwamury wielu przywodzi na myśl serial "Breaking Bad", którego protagonistą jest nauczyciel chemii Walter White. Bohater grany przez Bryana Cranstona, dowiedziawszy się, że ma raka płuc, postanawia zapewnić byt swojej rodzinie, produkując i sprzedając metamfetaminę.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij