Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Dagmara Smykla
|
aktualizacja

Zakończono śledztwo ws. śmiertelnego upicia 15-latka

32
Podziel się:

Na początku roku koledzy upili 15-latka i porzucili go nieprzytomnego na poboczu drogi w Ciecierzycach. W piątek gorzowska prokuratura zakończyła śledztwo w tej sprawie.

Zakończono śledztwo ws. śmiertelnego upicia 15-latka
(WP.PL)

Kiedy go znaleziono, było już za późno. Na poboczu drogi w Ciecierzycach koło Gorzowa Wielkopolskiego znaleziono ciało 15-latka. Przechodnie wezwali policję i pogotowie, które mogło już tylko potwierdzić zgon chłopca. Zmarł 15 stycznia.

Nastolatek wypił ogromną ilość alkoholu. Badania toksykologiczne wykazały, że miał 3 promile alkoholu, co dla tak młodego organizmu było śmiertelną dawką.

Koledzy rozpijali 15-latka. W związku ze śmiercią nastolatka zatrzymano jego dwóch kolegów: 18-letniego Mirosława G. i 19-letniego Pawła N. Jak podał "Fakt24" Usłyszeli zarzuty rozpijania dziecka i narażenia go na utratę życia lub zdrowia. Obydwaj przyznali się do winy.

Zobacz także: Zobacz także: Polska Ibiza walczy o reputację. Wbrew lokalnemu biznesowi

Nieprzytomnego porzucili przy drodze. Oskarżeni kupili młodszemu koledze alkohol, który dali mu na imprezie. 15-latek miał przyjść na nią już pijany. Przyznali się też do porzucenia chłopca przy drodze. Zawieźli go tam, nieprzytomnego, przy pomocy taczki.

Prokurator zawnioskował do sądu o ich dobrowolne poddanie się karze. Domaga się kary więzienia: rok w zawieszeniu na trzy lata dla obydwu oskarżonych. Oprócz tego mają zostać objęci dozorem kuratora. Młodszy ma również dostać nakaz podjęcia nauki, a starszy - pracy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

KOMENTARZE
(32)
sir
4 lata temu
rok w zawieszeniu?żarty!!!
Pedagog.
4 lata temu
Kara zbyt niska! Dorośli, powinni przewidzieć następstwo swojego czynu! Że nieprzytomny, zmarznie i może umrzeć! Łaskę robią, że będą się uczyć, czy pracować? Czy sąd nie jest zbyt łagodny!
Katy
4 lata temu
wyrok w zawieszeniu za ŚWIADOME rozpicie nieletniego i ŚWIADOME porzucenie go w zimie przy drodze na pastwę losu? To są chyba jakieś żarty...
1,2....
4 lata temu
"wywieźli nieprzytomnego na taczce i porzucili w rowie...na pewną śmierć"....za taki czyn tylko taka kara???? PROKURATORA do paki i konieczny przymus podjęcia ponownej nauki celem ewentualnego wykonywania zawodu po zdanych ponownie egzaminach!!!
Bydło
4 lata temu
Sądy polskie to kpina z ofiar przemocy! Urżnąć tak sędziego i rzucić do rowu !!!
mi
4 lata temu
Śmiechu warte za zabicie świni więcej się dostanie jak rolnik by chciał zabić sam a nie w ubojni , a tu takie wyroki moim zdaniem tych starych prokuratura i sądy do wymiany śmiech na sali.
Prawda czy fa...
4 lata temu
Muszę wrzucić łyżkę dziegciu, gdyby w Polsce obowiązywał taki socjal jak na zachodzie, bezrobocie wynosiłoby + - 50% Socjalu nie ma, dlatego wielu Polaków pracuje za 2 czy trzy tysiące, o emerytach już nie wspomnę, ci mają szybko umrzeć. Nie muszą pracować! A tak na marginesie,dla czego emeryci wymiaru sprawiedliwości na emeryturze otzymują pełne wynagrodzenie? Cała kwota jest zwolniona od podatku i od płacenia na ZUS.? Oni są z innej gliny,bo to taka kasta,bo im należy się wszystko,a mnie prawie nic! Komentarze-----Co tu komentować.
phi
4 lata temu
jedni MOGĄ wypić więcej a inni zwymiotują, ale picie w sposób naturalny a nie z dodatkami oszałamiaczami organizmu i jego naturalnych barier.
art
4 lata temu
Jakos mi go nie szkoda. Widac, ze to juz byl margines i to w wieku 15 lat. Kolesie tez nie lepsi - skoncza jak on
Lech33
4 lata temu
Zbyt niskie te kary. Rozumiem, że wynikło to z ich bezmyślności ale bez znajomości u odpowiednich prawników raczej tak niski wyrok nigdy nie zapadnie - powinni odpowiadać za nieumyślne spowodowanie śmierci, odsiedzieć ze 3 miesiące w areszcie tymczasowym a potem dostać 3 lata w zawieszeniu na 5 + kurator i nakaz pracy i nauki. Mam nadzieje, że sąd nie zgodzi się na tak niski wyrok.
Prywatne igra...
4 lata temu
Nic nie jest w stanie tak przykuć jego uwagi, jak teatrzyk. Z wiekiem ta fascynacja wcale nie mija. A skoro tak, to może da się wcisnąć każdy „artystyczny” gniot? Prywatne teatry, za państwowe pieniądze, mogą sobie pozwolić na „antysztukę” w najczystszym wydaniu i najgorszym guście. Zdawać by się mogło zatem, że Teatr Telewizji też powinien podążać tą drogą. Byle nudziarz może przecież z Szekspira zrobić głupka. Takie widowiska powstają nie tyle w oparciu o dobre dramaty, co wbrew nim, jak ostatnio oglądane „Pożegnanie”. Dygat pewnie przewraca się w grobie.
Observer.
4 lata temu
A przecież są już pełnoletni, więc kary nie są adekwatne do przestępstwa, może tyo prokurator powinien odsiedzieć za nich te dwa wyroki?!
uve
4 lata temu
To kary dla naśladowców.Rodzina 15 powinna zwrócić za alkochol.
MDW
4 lata temu
ta koledzy wlali mu do gardła, w tym wieku alkohol to normalka, niech ktoś mi powie że w tym wieku nie próbował to go wyśmieje i nazwę kłamcą
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić