o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Olga Wilk
|

Zamordowali kobietę i przez 18 lat udawali, że żyje. Wyłudzili równowartośc 873 tys. zł

16
Podziel się

Margaret Fleming zaginęła pod koniec 1999 roku w szkockiej miejscowości Inverkip. O porwanie i zabójstwo kobiety oraz o wyłudzanie świadczeń oskarżono teraz 76-letniego Edwarda Cairneya i jego partnerkę 58-letnią Avril Jones.

Zamordowali kobietę i przez 18 lat udawali, że żyje. Wyłudzili równowartośc 873 tys. zł
(Wikimedia Commons CC BY-SA, Nach0king)
bDZTLIqd

Aresztowani zaprzeczają wszystkim zarzutom. Śledczy podejrzewają, że w latach 1997 - 2000 Cairney i Jones regularnie zamykali wówczas nastoletnią ofiarę w pokoju, obcinali jej włosy i związywali nadgarstki taśmą. Margaret Fleming, która dziś miałaby 37 lat, zginęła między 18 grudnia 1999 a 5 stycznia 2000 roku.

Przed brytyjskim Ministerstwem Pracy i Emerytur partnerzy udawali, że ofiara żyje. W ten sposób wyłudzili 182 tys. funtów (ok. 873 tys. zł). Są też oskarżeni o ukrywanie i zniszczenie szczątków Fleming między 18 grudnia 1999 a 26 października 2017 - podaje metro.co.uk.

25 października 2017 roku Cairney i Jones wsiedli do pociągu z Glasgow do Londynu. Mieli ze sobą 3,5 tys. funtów i kluczyki do skrytki bankowej w stolicy Anglii, gdzie czekało już 27 tys. funtów. Celem podróży było prawdopodobnie zabezpieczenie wystarczającej sumy pieniędzy, by móc uciec przed policją i prokuraturą. Po pierwszej rozprawie zapowiedziano, że sprawa w sądzie ma toczyć się przez około 8 tygodni.

bDZTLIqf

_Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także: Oglądaj też: Morderstwo w Bytomiu. Śledczy: 19-latek zamordował chłopaka siostry
bDZTLIqG
KOMENTARZE
(16)
Kluzoo
3 lata temu
Nie ma ciała nie ma zbrodni gdzie szczątki jej.
FH122
3 lata temu
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem. Z artykułu wynika, że sprawcy porwali ofiarę, zamordowali ją, a potem wyłudzali świadczenia. Rozumiem, że angielska opieka socjalna wspiera porywaczy. Czyli: porywasz, zgłaszasz, że masz na utrzymaniu porwaną osobę - dostajesz świadczenia. Ech ten postęp. ;)
Adam
3 lata temu
Po co pisac o patologii angielskiej! Malo to patologii na wlasnym podworka? A to dziecko zamordowala, a to ojciec skrzywdzil, a to ksiadz gwalcil, a to oskalpowana, podpalona, zywcem zakopany... Polska katolicka moralnosc, czytaj PATOLOGIA.
bDZTLIqH
jaro
3 lata temu
obok jest artykuł, jak sobie radzą z takimi przypadkami w Chinach
Belchatow
3 lata temu
Zenada 9Cio latka to nie nastolatka a juz tym bardziej nie kobieta tylko dziewczynka Pobierali na nia pieniadze? To kim dla niej byli skoro ja porwali? Dziennikarz po podstawowce?
!!!!!????????
3 lata temu
Olga Wilk --------- kobietooooooooooooooooooooo !!!!! czy przeczytałaś swoje wypociny po ich wytworzeniu ?!?!? Kto cię przyjmował i dalej trzyma w "pracy" ?!?!?
Tępa Zośka
3 lata temu
"Zapowiedziano, że sprawa w sądzie ma toczyć się przez 8 tygodni" to jest dobre!!!!!!!
Nie do wiary
3 lata temu
Angole przez pół wieku szukali baby sporych rozmiarów, a mikroskopijnego skripala znaleźli w 2 tygodnie
Niepojęty03
3 lata temu
Do czego to człowiek jest zdolny ,ze jest coś takiego jak poprawność i tolerancja, powinno być zero litości, maksymalizacja bólu cierpienia, jeśli odebrałeś drugiej osobie jej największy skarb czyli ŻYCIE !!!
sknerus
3 lata temu
kto oszczędza... ten w końcu wpadnie.
Mariusz
3 lata temu
Wygląda na to, że ci mordercy zabili kobietę w Wielkiej Brytanii, a wyłudzali złotówki? Bełkot dziennikarskiej gimbazy...
gnmmm
3 lata temu
nic nie rozumiem, jakie świadczenia pobierali na dorosłą kobietę? Kiedyś była nastolatką ale przez 18 lat dorosłaby gdyby żyła więc skąd świadczenia i jakie? Jakaś chora była , rentę miała? Autor tego artykułu już nie dopisał i wyszedł bełkot nie trzymający się kupy,.
torunianka
3 lata temu
Jakieś zdemoralizowane służby prześladują uczciwych ludzi rozpowszechniając kłamstwa, fałszywe informacje. Ich celem są prowokacje, zniesławianie, nielegalne podsłuchiwanie, śledzenie, obrażanie i nękanie na każdym kroku, od wielu lat .Ktoś napisał do mnie ; jesteś dwugarbnym wielbłądem, domyśl się co to znaczy”. Blokują moje wypowiedzi, Dziś ja, a jutro Ty możesz stać się ich celem.
bDZTLIqz
Arek
3 lata temu
Ludzie są paskudni !! Sprzedadzą dusze za pieniądze !!
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić