Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
aktualizacja

Żarty się skończyły. Policja nie odpuści za obraźliwe hasła

126
Podziel się:

Policjanci zapowiadają zatrzymania wśród osób produkujących, sprzedających oraz noszących ubrania z poniżającymi funkcjonariuszy hasłami. Policyjne szefostwo pracuje obecnie nad ustaleniem wytycznych w tego typu sytuacjach.

Żarty się skończyły. Policja nie odpuści za obraźliwe hasła
(Forum, Adam Dauksza)

Widzi go patrol, zatrzymują go, ściągają mu to i zabezpieczają do sprawy - tak zdaniem szefa śląskich związkowców Rafała Jankowskiego powinno wyglądać zatrzymanie osoby mającej na piersi obrażający funkcjonariuszy napis.

W rozmowie z reporterem RMF 24 Jankowski ujawnił, jak jego zdaniem powinno wyglądać zatrzymanie.

Policyjni związkowcy złożyli w Prokuraturze Okręgowej w Katowicach doniesienie ws. kontrowersyjnej ich zdaniem odzieży. RMF 24 informuje, że sprawa została przekazana do Zawiercia, gdzie prowadzi działalność producent bluz. W tej sprawie działa również Komenda Główna, która powiadomiła z kolei Prokuraturę Krajową.

*Odzież jest popularna w pewnych kręgach. *Ubrania, na których nadrukowane są takie hasła, jak "Stop katom w niebieskich mundurach" oraz "Policja morduje" cieszą się wzięciem w niektórych środowiskach, m.in. wśród pseudokibiców..

Autor: Beata Kruk

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(126)
tomcio
6 lat temu
Nidoć że kraj nietolerancyjny wobec LGBT a także innych ras oraz wyznańców to teraz za koszulki się biorą niech stworzą na nowo ZOMO
Gość
6 lat temu
A nie lepiej zabrać się za producentów takiej odzieży, a co będzie jak zatrzymany będzie miał nadruk na jakiś spodniach?
olo
6 lat temu
'' pseudokibiców '' hahaha
POLICJA DO BO...
6 lat temu
Bardzo dobrze, niech policja się zabierze za patusów!
Rafał
6 lat temu
A wystarczyłoby żeby Policja była bardziej ludzka.No fakt mają, na sumieniu i ocieplenie wizerunku musi potrwać ale już widziałem jak ludzie im klaskali po światowych dniach młodzieży więc jakby tak zaczęli być uczciwi i ludzcy to nikt by tych ciuchów nie kupował.
kjh
6 lat temu
Nie mają do tego prawa, póki co żyjemy w państwie wolności słowa, ubioru i manifestacji swej osobowości. To jest nadużycie pozycji policjanta na ulicy, ma broń i wsparcie i nietykalność cielesną jaką gwarantuje mu prawo, obywatel tego nie ma.
precz z komun...
6 lat temu
Jeszcze trochę i dostaniemy listę jedynie słusznych i akceptowanych fryzór
sgddr
6 lat temu
Z niczego to się NIE wzieło !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
wawel
6 lat temu
Widzi go patrol, zatrzymują go, ściągają mu to i to samo tylko wydziarne...
moher
6 lat temu
I bardzo dobrze. Policjant to obywatel Polski. Stróż prawa. Należy mu się szacunek, a nie poniewieranie przez byle menela.
Abc
6 lat temu
Gdyby ktoś nosił ubrania z napisem mocno obrażającym daną osobę np, sąsiada, polityka nie ważne z jakiej partii, to ten obrażony żądałby przeprosin i naprawienia wyrządzonej krzywdy, podałby nawet tę osobę do sądu i jeśli rzeczywiście tak było wygrałby sprawę. Tu jak jest odwrotnie to wrzask nie wiadomo o co - o to aby honorować chuligaństwo i być chorągiewką raz w jedną raz w drugą stronę. Więc wasze komentarze w większości są absurdalne.
Nick...
6 lat temu
Nie powinno naruszać się prawa w ten sposób bezkarnie, bo inaczej zmuszeni bylibyśmy do tolerowania wybryków chuligańskich. Więc kto ma racje w takim postępowaniu, ten co rozrabia, czy ten kto wprowadza porządek?
lito
6 lat temu
Dyktator Kaczyński i jego dwaj poplecznicy od nierządu oraz parafowania ustaw wiedzą co robią.
Luki92
6 lat temu
Ortalionik zawsze w cenie. A tak poza tym co z wolnością słowa???
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić