Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Albert Kamiński
|

Zaskakujące działanie brutalnych gier na ludzki mózg

23
Podziel się:

Przyjęło się, że gry z przemocą powodują u ludzi znieczulicę na ludzką krzywdę, a także wywołują agresję. Najnowsze badania mówią jednak coś zupełnie innego.

Angry fury businessman breaking keyboard against a blue studio background
Angry fury businessman breaking keyboard against a blue studio background (iStock.com, Master1305)

Naukowcy zbadali związek między grami, a wrażliwością na krzywdę i ból. 18 graczy podzielili na 2 grupy. Jedni dostali gry brutalne, drudzy - bez przemocy.

Badanych podłączyli do rezonansu magnetycznego. Następnie pokazali im 80 zdjęć rąk, ramion i stóp w "bolesnych" sytuacjach codziennych oraz takich, na których bólu nie było. Były to fotografie np. skaleczonego palca podczas siekania warzyw.

Aparatura nie wykazała żadnych różnic. Mózgi osób grających w brutalne gry nie zachowywały się odmiennie. Wyciągnięto wniosek, że przemoc w grach wcale nie znieczula ich użytkowników i nie oswaja z bólem i przemocą.

Popularną teorię sprawdzili naukowcy z Southwest University w Chinach. Badanie opublikowano w czasopiśmie naukowym "Frontiels of Psychology".

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Zobacz także:

Gry wojenne

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(23)
qiv
5 lata temu
grając w gry komputerowe uwrażliwiłem się na przemoc i wojnę bo teraz wiem jak to wygląda, książka tego nie pokaże, często płaczę gdy widzę takie obrazki, zakrywam oczy, polecam zagrać tym którzy chcą wojny i przeczytać napis który widnieje na Westerplatte - NIGDY WIĘCEJ WOJNY
k.w.g.
5 lata temu
wow amerykańscy naukowcy odkryli ameryke no po prostu pogratulować . -> GRATULUJE badań do następnych poproszę dać mi szanse zarobku i też mnie zaprosić :)
kwch
5 lata temu
W co grali niemcy przed 1 września 1939 roku? A w co rosjanie? Gry to biznes. Często wielomiliardowy. Najlepiej się sprzedają właśnie gry "strzelanki" albo takie dla graczy od 18 roku życia. Dlatego konkurencja tworząca gry familijne lub sportowe wytacza wszelkie działa aby gracz kupował raczej ich tytuły.
fdsfdsffsdf
5 lata temu
Bzdury, nie raz kolesie pod wpływem gier popełniali morderstwa.
Jacek
5 lata temu
18 osób to jakiś żart. Zero wiarygodności, a sam eksperyment brzmi bardzo nieobiektywnie.
ks. krzywe ok...
5 lata temu
Nie znacie się, ostatnio opublikowano listę gier odbierających duszę: Najbardziej szokujący tytuł na tej liście to RollerCoaster Tycoon.
Blink
5 lata temu
Powinni im te gry wyłączyć w najważniejszym momencie, ciekawe czy wtedy badania wyszły by tak samo !?
Gracz
5 lata temu
Powinni dłużej grać
Hm
5 lata temu
Za to mniej wrażliwi na takie obrazki będą lekarze i pielęgniarki, czy to znaczy że mają porzucić zawód, bo tracą wrażliwość?
nikodem.kalis...
5 lata temu
wystarczy powiedzieć że naukowcy dada dada... i już wszyscy uwierzą.
Gry komputero...
5 lata temu
Guzik warte jest to badanie. Chińska Republika Ludowa ma już tradycję wpisywania na "czarną listę" gier w których przemoc jest osią rozgrywki. Chińczycy nie zagrają sobie w żadną z gier z cyklu GTA. Przypuszczalnie badanie jest sponsorowane przez dystrybutorów gier, którym chiński rynek postawił szlaban. I brawa dla Chin. Ich młodzież ćwiczy języki obce, grę na instrumentach muzycznych, gimnastykę artystyczną i inne sporty. "Cywilizowany" świat gra w głupie gry, przyswaja sobie widok krwi i stosowanie przemocy w imię zasady: cel uświęca środki, oraz choruje na takie przypadłości jak: otyłość, nadciśnienie, depresja.
c
5 lata temu
A naukowcy z......., dowiedli że gry gdzie trzeba myśleć, są wskazane.
Otaku
5 lata temu
Zabiłem wielu w imię Bogów Chaosu, nikogo nie zraniłem :\
123
5 lata temu
Powinni przeprowadzić badania porównawcze szympansów (średnio mają 70iq) i wyborców pisu i sprawdzić, czy istnieją jakieś różnice
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić