Zaskakujące. Większość imigrantów podaje tę samą datę urodzin

Kryzys imigracyjny w Europie zszedł z czołówek mediów, ale to nie oznacza, że został zażegnany. Dowodem są choćby doniesienia ze Słowenii.

Pociąg w słowenii
Pociąg w słowenii (Wikimedia Commons CC0)

Tamtejsze władze mają poważny problem. Jak donosi serwis 24ur.com, zdecydowana większość mężczyzn podaje tam jako datę urodzenia 1 stycznia 1995 lub 1996 roku. Fakt, że dzieje się to na dużą skalę, wskazuje na wyraźne oszustwo. Co ciekawe, wykryto też wiele przypadków, kiedy jedna osoba w różnych krajach podawała różne imiona. To sprawia, że rejestracja uchodźców jest praktycznie bezsensowna.

Lokalne władze wskazują też na inny problem. Transport imigrantów pociągami przebiega w niezwykle powolnym tempie. Odnotowuje się bowiem liczne przypadki nieuzasadnionego uruchamiania hamulca awaryjnego, który zatrzymuje cały skład.

Normalnie grozi za to kara i nikt bez przyczyny nie pociąga za wajchę. Tutaj jednak dojście tego, kto za tym stoi jest praktycznie niemożliwe. Awaryjny hamulec używa się gdy zagrożone jest czyjeś zdrowie lub życie. Tymczasem w żadnym z przypadków odnotowanych przez słoweńskich kolejarzy nie było takiej potrzeby.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić