o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

Zaskakujące wyniki symulacji. Naukowcy pokazali, jak daleko może dotrzeć wirus

78
Podziel się

Naukowcy kilku fińskich jednostek badawczych postanowili sprawdzić, jak rozprzestrzenia się koronawirus. W tym celu przygotowali symulację komputerową. Jej wyniki są szokujące.

Naukowcy z Aalto University przedstawili symulację rozprzestrzeniania się koronawirusa w supermarkecie.
Naukowcy z Aalto University przedstawili symulację rozprzestrzeniania się koronawirusa w supermarkecie. (Youtube.com, Aalto University)
bECpGDWZ

Naukowcy z czterech różnych jednostek: Uniwersytetu Aalto, Fińskiego Centrum Badań Technicznych VTT, Fińskiego Instytutu Meteorologicznego i Uniwersytetu Helsińskiego, przeprowadzili symulacje odnośnie rozprzestrzeniania się koronawirusa w zamkniętej przestrzeni.

Wynik badań jest zaskakujący. Naukowcy uzyskali ten sam wynik. W badanej sytuacji cząsteczki rozprzestrzeniły się na znaczną odległość od osoby, która je uwolniła, kaszląc.

Film, który obrazuje symulację przeprowadzoną przez naukowców jest dostępny w sieci. Widzimy na nim, że w wyniku kaszlu jednej osoby, koronawirus może rozprzestrzeniać się aż do kolejnej alejki w supermarkecie, zakażając innych kupujących.

bECpGDXb

Z przedstawionego materiału płyną także inne niepokojące wnioski. Cząsteczki unoszące się w powietrzu mogą tak "zawisnąć" przez kolejne minuty. Oznacza to, że zakażona osoba może oddalić się od danego miejsca, lecz wirus przez jakiś czas pozostanie w powietrzu, a następnie może trafić do dróg oddechowych innych osób znajdujących się w pobliżu.

Autorzy badań zalecają, by unikać miejsc publicznych. Wyniki badań przeprowadzonych przez ekspertów wskazują na zagrożenia wynikające z przebywania miejscach publicznych, zwłaszcza tych zamkniętych, w czasie epidemii.

Zobacz także: Koronawirus a grypa. Podobieństwa i różnice

bECpGDXh

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bECpGDXC
KOMENTARZE
(78)
olej
rok temu
Symulacja..... Grypy? Przecież nic innego nie ma. Koronawirus to zwyła grypa. Ciekawe jest że od dłuższego czasu wszyscy umierają na grypę skoro jest mnóstwo innych chorób. Żenada
Ffffff
rok temu
Co za zabił zrobił taką symulację
Terron
rok temu
Co za bzdura .problem jest owszem ale widać że zamiast uspokajać sytuację aby nienbylo paniki komuś zależy na jej umacnianiu
bECpGDXD
Goooo
rok temu
Taka symulację to każdy może zrobić. Akurat uwierzyłam.
OLO
rok temu
BOJKOTOWAĆ CENY W AUTOMATACH Z MASECZKAMI TO PRÓBA WYŁUDZENA!!!
R40
rok temu
Kłamstwo. Proszę nie stwarzać paniki i strachu wśród ludzi.
koko
rok temu
Pewnie teraz maski uratują życie setek ludzi. Przyleciały z Chin to trzeba sprzedać ciemnej masie !!! przy okazji mandaty za brak ...i już mają drugi milion na 500 plus !!!!!!!!!
płacębomuszę
rok temu
dziwne że, strona PUE ZUS tak świetnie cyfrowo nie działa....
KMMM
rok temu
Trzy tygodnie temu wirus też panował a tu propaganda skończcie bełkotać bo tego czytać nie da a co dopiero słuchać.
Swen
rok temu
Manipulacje
321
rok temu
Taa jasne, a jakiś czas temu czytałem wypowiedź chińskiego lekarza, że wirus bardzo słabo przenosi się przez powietrze i że prędzej rękawiczki się przydadzą niż maseczki.
Paul
rok temu
Błąd, jeżeli już to powinno brzmieć, " Jak wirusy i bakterie mogą rozprzestrzeniać się w markecie". Tylko po co, jeżeli nie mają kasy ?
on23896
rok temu
To jak nakręcacie (MEDIA) spirale strachu i ogłupiania ludzi, to jest niesamowicie przerażające:((((
bECpGDXv
....
rok temu
Bo to biolog jakiś wymyślił, który niekoniecznie potrafi dodać coś więcej niż 2 plus 2. Symulacja fajna przy założeniu, że każda cząsteczka która wydychamy jest wirusem.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić