Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Piotr Kalsztyn
|
aktualizacja

Zbadali, które kobiety są bardziej narażone na molestowanie. Teraz ogłosili wyniki

12
Podziel się:

Wykształcenie znacząco wpływa na to, czy kobiety są zmuszane do uprawiania seksu.

Zbadali, które kobiety są bardziej narażone na molestowanie. Teraz ogłosili wyniki
(flickr.com, helga weber)

Co czwarta kobieta w USA była zmuszana do seksu przed 44. rokiem życia. Panie, które nie ukończyły szkoły wyższej (lub nie uczęszczały tam przynajmniej cztery lata) były na to narażone 2,5 razy bardziej niż ich lepiej wykształcone koleżanki. To wnioski z badań pracowników Uniwersytetu w Michigan omówione przez "USA Today".

W badaniu pytano nie tylko o gwałty. Jako zmuszanie do seksu uważa się również presję słowną. Ta zresztą była najczęstszym z przypadków. Również wykorzystanie kobiety odurzonej alkoholem lub narkotykami jest traktowane jako przemoc seksualna.

Zobacz także: Zobacz także: Gwiazdorzy Hollywood oskarżani o molestowanie

Naukowcy sprawdzili nie tylko kobiety. Zbadano również mężczyzn. 8 procent tych lepiej wykształconych przyznało się, że było ofiarą przemocy seksualnej. Mężczyźni, którzy nie mieli dyplomu, byli na to narażeni czterokrotnie bardziej.

Byłem zaniepokojony, gdy zdałem sobie sprawę, że tego typu przypadków jest jeszcze więcej poza kampusem. Nie poświęcamy wystarczającej uwagi młodym ludziom, którzy nie mają tyle szczęścia, aby dostać się na studia - komentuje wyniki badań ich autor, William Axinn.

Naukowcy wykorzystano dane z krajowego badania nad wzrostem rodziny. Ankietę wypełniło 5 tysięcy amerykańskich mężczyzn i kobiet w wieku od 15 do 44 lat. Dotyczyła szerokiego zakresu tematów dotyczących życia rodzinnego. Wśród pytań było też to, czy kiedykolwiek zostali zmuszeni do uprawiania seksu.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(12)
Hetman Polny
5 lata temu
Najbardziej narażone są czerwone gwiazdy przez jeszcze czerwieńszy element
Antek
5 lata temu
Dla mnie wynik jest prosty! Kobiety ubierające się jak tanie prostytutki prowokują do gwałtów itp.
opo
5 lata temu
Idiotyczne założenia to i fałszywe wyniki. No cóż USA od dawna odpłynęło w używaniu logiki w społeczeństwie, zastąpił to m.in. feminizm posunięty do absurdu. W USA kontakt z kobietą musi być niezwykle niebezpieczny zwłaszcza dla bogatego faceta..
Chyba żart
5 lata temu
A co z molestowaniem na długo przed skonczeniem uniwerku, pajace?!
wer
5 lata temu
Gdyby nie alkohol to spora część kobiet nie miałaby partnera...
tomek
5 lata temu
Tych najbardziej wykształconych nawet molestować nie trzeba, sam wskakują do łóżka po 2-3 drinkach... zwłaszcza te karierowiczki z korporacji.
GGG
5 lata temu
Drogie panie, jest prosta recepta na waszą bolączkę...Przyjmijcie ISLAM i wówczas nikt was nie będzie molestował (w założeniu) bo wówczas wasz ojciec, brat lub mąż wypruje mu flaki (o ile wy wcześniej nie dostaniecie strika od rodziny). A ewentualny gwałt będzie mogły potraktować jako oświadczyny - ślub albo ukamieniowanie za cudzołóstwo. Nie wspominając już o (teoretycznym) ograniczeniu takich "incydentów" poprzez ubieranie się stosownie do zaleceń religii (hidżab, burka, abaja etc.). Proste recepty na takie problemy mają nasi "bracia" muzułmanie....a i was przestanie głowa boleć.
niko
5 lata temu
Molestujesz - żle , nie wykazujesz zainteresowania -jeszcze gorzej i bądż tu mą i dobrze wychowany to znów nie dobrze bo jesteś nudny. Beznadzieja z tymi obecnymi babami.
ktos tam
5 lata temu
Co rozumiemy przez "presje slowne"?! toc mozna oszalecc w tym swiecie! to juz zapytanie o sex jest juz gwaltem? Pewna sytuacja z zycia: przychodzi dziewczyna spac do mnie, daje jej odzielne spanie ake po czasie mowi ze jej zimno i wlazi Ci pod koldre mowiac ale sexu nie bedzie. Ok leze nic nie robie ona sciaga spodnie wypina tylek w stringach kladzie go na mnie gitara gotowa by zagrac marszalka i teraz dylemat :)
Gość 1
5 lata temu
Najbardziej narażone,są białe kobiety w krajach które przyjęły bandy niewyżytych ciemnoskórych najeźców.A co w tym najlepsze,były do niedawna bezpieczne we własnych krajach(Francja,Niemcu,Holandia,Norwegia,Anglia)
zaniepokojony
5 lata temu
Spojrzysz na kobietę tzn że ją napastujesz, powiesz jakieś słowo - molestujesz. Najlepiej niech zakładają burki, hidżaby i niech same nie chodzą po ulicach. Do czego ten świat zmierza
BOLEK PLATFU...
5 lata temu
To wszystko prawda,spytajcie moich kumpli z Platformy Nowoczesnej.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić