REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 3 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Barbara Jaros10.08.18 (17:49)

Zboża usychają w odciętej Korei Północnej. "To może mieć katastrofalne skutki"

Fala upałów, która nawiedziła Koreę Północną, sprawiła, że uprawy ryżu i kukurydzy usychają na polach. Organizacje charytatywne wyraziły niepokój o odizolowane państwo, gdzie w wyniku klęski głodowej w latach 90. zmarły 3 miliony osób.
East News

*Korei Północnej grozi "kryzys żywnościowy na wielką skalę". *Międzynarodowa Federacja Towarzystw Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca (IFRC), największy ruch humanitarny na świecie, ostrzega przed "katastrofalnymi skutkami" upałów.

Nie jest to jeszcze susza, ale ryż, kukurydza i inne uprawy wysychają już na polach, co może mieć katastrofalne skutki dla mieszkańców KRLD - powiedział przedstawiciel IFRC na Koreę Północną Joseph Muyamboit.

REKLAMA

Niepokojącą sytuację w tym kraju miały pogorszyć międzynarodowe sankcje gospodarcze. Te nałożono na państwo za jego program nuklearny i rakietowy. - Wiemy, że wcześniejsze poważne w skutkach susze doprowadziły do zakłócenia dostaw żywności do tego stopnia, że spowodowały niedożywienie mieszkańców w całym kraju - mówił Muyamboit.

W Korei Północnej od początku lipca nie zanotowano opadów deszczu. Średnia temperatura wyniosła 39 stopni Celsjusza. Według Światowego programu Żywnościowego 70 proc. mieszkańców państwa nie ma zapewnionego bezpieczeństwa żywnościowego, a co czwarte dziecko poniżej 5. roku życia jest niedożywione.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz też: Historyczne porozumienie USA i Korei Płn. Sasin komentuje

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij