Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
aktualizacja

Zdumiewające słowa hierarchy o gwałtach i ciąży

398
Podziel się

Kontrowersyjne słowa abp. Henryka Hosera w programie „24 minuty” emitowanym w TVP Info. Hierarcha mówił o wyjątkowo delikatnej kwestii, ale czy sam był odpowiednio delikatny?

Zdumiewające słowa hierarchy o gwałtach i ciąży
(PAP/Tomasz Gzell)
bEUMdsAB

Duchowny poruszył wątek dzieci poczętych w wyniku gwałtu. Według abp. Hosera są to bardzo bolesne sytuacje, ale zdarzają się rzadko:

Fizjologia, która jest narażona na tak ogromny stres, działa w sposób przeciwny możliwości zapłodnienia. W takim wypadku stres jest na tyle silny, że do zapłodnienia dochodzi rzadziej niż w normalnych warunkach - stwierdził arcybiskup.

Po słowach, które mogły budzić zdumienie, hierarcha kontynuował. Podkreślił, że jeśli już dojdzie do zapłodnienia po gwałcie, to kobieta powinna być otoczona szczególną opieką - psychiatryczną, psychologiczną, duchową i ekonomiczną. Arcybiskup przypomniał również stanowisko Kościoła w sprawie karania kobiet za aborcję:

bEUMdsAD

[Pasterze Kościoła w Polsce] oświadczają, że nie popierają karania kobiet, które dopuściły się aborcji. Te kwestie Kościół rozwiązuje w sakramencie pojednania, zgodnie z przepisami prawa kanonicznego i normami etyczno-moralnymi. Uwarunkowania kobiety decydującej się na aborcję są złożone i zróżnicowane.

Henryk Hoser poruszał kwestię aborcji również wcześniej. Hierarcha wypowiedział się podczas jednej ze swoich ostatnich homilii:

Te dzieci giną w ciszy. Nie jest [im] dane zobaczyć światła dziennego, doświadczyć miłości w tym życiu. Są zabite tam, gdzie miało być ich najbezpieczniejsze miejsce, pod sercem matki.

Autor: Krzysztof Narewski

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bEUMdsAJ
bEUMdsBe
KOMENTARZE
(398)
maria
5 lata temu
Czy rodzic powinien być karany karą śmierci za mord dokonany przez swojego potomka ? Czy poczęte dziecko ma być karane karą śmierci za przestępstwo swojego ojca ?
j
5 lata temu
zwyrodnialec
hmm...
5 lata temu
Idąc dalej TAKIM tokiem myślenia, to jeśli zgwałcona kobieta zajdzie w ciążę, to jest sygnał, że jednak NIE BYŁ to dla niej wielki stres , ba!!! może miała PRZYJEMNOŚĆ! więc nie ma mowy o PRAWDZIWYM gwałcie i zezwoleniu na aborcję!! BRAWO!!! Tylko PRAWDZIWY POLAK I KATOLIK mógł coś takiego powiedzieć!
bEUMdsBf
zonia2015
5 lata temu
Nie ma prawa wypowiadać w sprawie gwałtu żaden z kleru ponieważ nie wie jak to przeżywa kobieta.Jestem kobietą poważnym wieku i denerwuje mnie wypowiedzi takich osób. Niech pilnują swoich spraw gdyż za bardzo wtrącają się.
:-(
5 lata temu
Wiecie, co jest naprawdę skandaliczne? To, że kawalerowie w czarnych kieckach prawią morały o gwałtach, aborcji i antykoncepcji i straszą piekłem, a potem jedni w zaciszu plebanii molestują ministrantów, a inni oddają pokłony pieniądzom i bogactwu oraz luksusowym dobrom za to nabytym. A kościoły z roku na rok coraz bardziej pustoszeją...
teqilus
5 lata temu
ten zbok kolega wesolowskiego niech sie nie wypowiada.
asd
5 lata temu
Niestety jest odwrotnie- silny stres w wyniku gwałtu może wywołać jajeczkowanie, czyli wzrasta prawdopodobieństwo poczęcia, tak gdzieś czytałam
bosman
5 lata temu
Mozer, ile dzieci mają ojca w czarnej sukience? Czy ojciec ksiądz płaci alimenty na swoje potomstwo
Wiga
5 lata temu
Ten pan najlepiej zna sie na ginekologii i macicach kobiet.Studia czy doswiadczenie?
cycu
5 lata temu
Jeżeli w Ruandzie potrafił wychować chrześcijan z miłością do bliźniego to i w Polsce mu się uda . Obyśmy to przeżyli .
info111
5 lata temu
Pasterze kościoła?? ta zbieranina nadętych chciwych facetów, którym aż się ręce pocą do sprawowania władzy w imie Boga....... Jestem katolikiem ale to nie oz nacza, ze jestem kompletym kretynem, to co widzę przyprawia o mdłosci. Szkoda dalszego komentowania.
Sasin&Pięta
5 lata temu
Pewnie stary pryk wiedzę na ten temat ma z autopsji . Niech się przyzna czy ma jakieś gwałty na sumieniu .
stary ale pam...
5 lata temu
A może powiesz coś konkretnego na temat swojego kolesia pedała i gwałciciela dzieciaki na Dominikanie?,może jeszcze powiesz ,że nic na ten temat nie wiesz.To tak samo jak Macierewicz nie wie nic na temat katastrofy w Smoleńsku wracając natychmiast pociągiem do polski,a udaje ,że go tam nie było.
bEUMdsAX
w
5 lata temu
Bandyta z Afryki
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić