Dagmara Smykla
|
aktualizacja

Zmarły przyszedł zaprosić na grilla. Koszmarna pomyłka w Chicago

29 reakcji
0
0
29
Podziel się

"Nie rozpoznałam w nim brata, ale powiedzieli mi, że to wyparcie". Siostry zaginionego mieszkańca Chicago odnalazły go tuż przed śmiercią w szpitalu. Tydzień później brat pojawił się na rodzinnym spotkaniu.

Zmarły przyszedł zaprosić na grilla. Koszmarna pomyłka w Chicago
(Getty Images, Scott Olson)

Poważne obrażenia utrudniały identyfikację. Policja znalazła ciężko pobitego, nagiego i nieprzytomnego mężczyznę pod koniec kwietnia w południowym Chicago. Lekarze i funkcjonariusze mieli ogromne trudności ze zidentyfikowaniem rannego.

Wydawało się, że wreszcie się udało. Analizując zdjęcia zaginionych policjanci stwierdzili, że pobity mężczyzna to Alfonso Bennett. Przekazali smutne wieści rodzinie mężczyzny, która przyjechała zaraz do szpitala. Od początku głośno wyrażali wątpliwości.

Bliscy nie mogli rozpoznać w chorym Alfonsa. Jednak personel szpitala uspokoił ich, że to normalna reakcja - wyparcie bolesnej prawdy ze świadomości. Po kilku tygodniach siostry, przekonane, że ich brata nie da się już uratować, zgodziły się na odłączenie go od aparatury podtrzymującej życie - informuje FOX10.

Tydzień później rzekomy zmarły je odwiedził. Pogrążona w żałobie rodzina zebrała się, żeby omówić przygotowania do pogrzebu. W domu rodzinnym pojawił się Alfonso, który chciał zaproponować bliskim grilla. Zszokowana rodzina dowiedziała się, że mężczyzna wybrał się na długi urlop do innego stanu, bez informowania o tym kogokolwiek.

Odciski palce są wykorzystywane tylko w ostateczności z uwagi na przepisy o ochronie prywatności - tłumaczy Jessica Alvarez, rzeczniczka chicagowskiej policji.

Dopiero wtedy pobrano odciski palców od zmarłego. Wyszło na jaw, że Bennetowie zgodzili się na odłączenie od aparatury Elishę Brittmana, który zniknął kilka tygodni wcześniej. Teraz obydwie rodziny zamierzają pozwać szpital i policję. Żądają 50 tys. dolarów w ramach rekompensaty za traumę i bezprawną śmierć Brittmana.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

29
0
0
KOMENTARZE
(29)
Kara
7 miesięcy temu
W tych czasach żeby takie nieporozumienia były, jestem w szoku.
Paweł
7 miesięcy temu
Bardzo dobrze! Za wciskanie kitu biednej rodzinie należy się sroga kara.
gość
7 miesięcy temu
Alfons: siema mamuśka, wpadniesz na grilla ? Mama: no tak, cały Alfons, nawet w grobie musi imprezować - a może jeszcze panienki do tego ? :)
erto
7 miesięcy temu
Ochrona prywatności, koń by się uśmiał.
i to w usa
7 miesięcy temu
nie do wiary! i to w usa, gdzie niby wszystko jest takie do przodu
Najnowsze komentarze (29)
CVS
6 miesięcy temu
Na południowym Chicago tzn. na murzynowie mówiąc bardziej precyzyjnie.
Nie dziwota, ...
6 miesięcy temu
Murrica...
ksmamona
6 miesięcy temu
Krowopasy.
MadeInUSA
7 miesięcy temu
"Odciski palce są wykorzystywane tylko w ostateczności z uwagi na przepisy o ochronie prywatności" - odłączyli od podtrzymywania życia obcego faceta bo policja "chroniła prywatność denata". LOL
maciek
7 miesięcy temu
Odciski palce Kali zostawił na pralce.
PRAWDA BOLI
7 miesięcy temu
JAKIM CUDEM POMYLILI FACETA Z KOBIETĄ ? LEKARZE POWINNI ODDAĆ PRAWO DO WYKONYWANIA ZAWODU!!!!!
ANTONI M
7 miesięcy temu
No o cóż ten krzyk szpital to odciski pobrać chciał ALE zmarły odmówił powołując się na RODO
z
7 miesięcy temu
A u nas w Polsce do o dania odcisków palców jest się zmuszanym jak chce się wyrobić paszport czułem się jak przestępca.
Edi
7 miesięcy temu
Potrzebowali go na części zamienne stąd ten pośpiech.
delta
7 miesięcy temu
Niestety, ale służba zdrowia jest taka sama na całym świecie. Beznadziejna. Dla nich liczy się tylko kasa. Nie ma korzyści z pacjenta to po prostu go olewają. Mam tu na myśli biednych ludzi, z których nie da się wydrzeć kasy. Przy bogatych skaczą jak pieski.
??????
7 miesięcy temu
co to jest bezprawna śmierć?
Adam
7 miesięcy temu
Lekarze sa straszni napuszeni najmadrzejsi nic sie.nie odzywac to dr jest inteligent mania wyszosci . Biedakow udaja a pod szpitalem same bwm ucza sie za nasze nie placa podatkow sa jak swiete krowy oddaje.mocz na nich
oiu
7 miesięcy temu
takie rzeczy to tylko w Polsce i USA..
WM
7 miesięcy temu
Wcale się nie dziwię, wszyscy czarni wyglądają tak samo
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić