o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

Zmienili 3-letniemu dziecku płeć. Sąd nie widzi problemu

37
Podziel się

Rodzice zastępczy w Wielkiej Brytanii zmienili płeć swojego 3-letniego synka. To samo zrobił też 7-letni biologiczny syn pary.

Zmienili 3-letniemu dziecku płeć. Sąd nie widzi problemu
(iStock.com)
bEBYXSKZ

Rodzice posyłali 3-latka do przedszkola w ubraniach dla dziewczynek. Placówka prosiła, by tego nie robić, ale rodzice zignorowali te zalecenia. Sprawą zainteresowała się w końcu opieka społeczna.

Pojawiły się podejrzenia, że para "manipuluje" tożsamością synów. Miała to robić poprzez "aktywne zachęcanie ich do zmiany płci" – informuje "The Sunday Times". Problemów dotyczących własnej płci i tożsamości miało też doświadczać trzecie dziecko, którym opiekowała się para.

Sąd zezwolił rodzicom na dalszą opiekę. Sędzia w Preston powołał się na opinie ekspertów, którzy uznali parę za dobrych rodziców, a dzieci za szczęśliwe. Podkreślił, że dowody na to są "bardzo mocne" i "usprawiedliwiają" działania rodziców. Jedna z ekspertek oznajmiła, że zaburzenia tożsamości płciowej, jakich doświadczają dzieci, nie mają nic wspólnego ze sposobem wychowywania ich przez parę.

bEBYXSLb

Nie wszyscy podzielają tę opinię. Bernadette Wren, szefowa psychologii klinicznej w londyńskim Tavistock Centre, ostrzega przed zmianą płci w młodym wieku. W opublikowanym niedawno artykule stwierdziła, że małe dzieci są bardziej podatne na wpływy rodziców. Dlatego, jak podkreśliła, dzieci poniżej 10. roku życia nie powinny dokonywać pełnej zmiany płci.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także: Zobacz też: Mężczyzna urodził dziecko. Teraz ostrzega
bEBYXSLC
KOMENTARZE
(37)
Ggggg
2 lata temu
To tak na serio ??
Glupi_ludzie_...
2 lata temu
"małe dzieci są bardziej podatne na wpływy rodziców" cóż za odkrycie !!! Ale ocenzurujmy internet bo dorośli ludzie są podatni na wpływy
FCK LGBT
2 lata temu
potwory
bEBYXSLD
Tomi
2 lata temu
W Polsce to tez będzie jak dojdzie do władzy wiosna i po. Przywrócą wolne sądy czyli jak sędzia będzie homo to co nie wolno mu?
omena
2 lata temu
Jprdl, a byłam pewna, że tylko nasze sądy mają nierówno pod sufitem! 😱
tata
2 lata temu
ot światowy sędzia...
lex
2 lata temu
kretyńscy zboczeńcy z sędziami włącznie
Pedagog
2 lata temu
Straszne. Głupcy świadczą o epoce. Głupcy sprawujący władzę, przyzwalający na manipulowanie płcią.
aqw
2 lata temu
Temu sędziemu trzeba było zmienić płeć wbrew jego woli! Może wtedy zrozumiałby problem!
???
2 lata temu
Naprawdę? To czemu przez całe dziesięciolecia w nawet jeszcze młodszym wieku zmieniano płeć np. chłopcom, którzy jako niemowlęta stracili prącia lub tym, których członki po urodzeniu arbitralnie uznano za "zbyt małe"? Czemu wtedy nie czekano, aż się sam zainteresowany wypowie?
kolor
2 lata temu
Kurde... kiedyś wszystko było prostsze. Chyba zaczynam tęsknić za tymi dwiema dekadami wstecz...
weee
2 lata temu
niech sie cieszy ze nie szczeka...
AAA
2 lata temu
Skandaliczna decyzja sędziego, manipulowanie płcią w wieku w którym dzieci nie decydują jest naruszeniem ich tożsamości. Sędziego i rodziców zamknąć!!!!
bEBYXSLv
Tazzo
2 lata temu
angolom zalecamzamiane mózgu na świński to będą mądrzejsi niż są
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić