Kamil Karnowski
|
aktualizacja

Znaleźli masowy grób. 3 tys. ofiar meksykańskich karteli narkotykowych zamordowanych kwasem

139 reakcji
0
0
139
Podziel się

Ludzkie szczątki, pozostałości ubrań, zęby, buty i broń "ugotowane w kwasie" znalazła meksykańska organizacja Vida na pustkowiu w regionie Coahuila.

Znaleźli masowy grób. 3 tys. ofiar meksykańskich karteli narkotykowych zamordowanych kwasem
(Getty Images)

Szacuje się, że w masowym grobie pochowano ok. 3 tys. ludzi. Oceniając po sposobie, w jaki potraktowano zwłoki, Vida ( zrzeszająca rodziny zaginionych w wyniku przemocy narkotykowej) stwierdza, że wszystkie z ofiar zostały zamordowane przez jeden z narkotykowych karteli. Do miejsca makabry doprowadził ich jeden z miejscowych, twierdzący, że kartele regularnie wykorzystywały je do morderstw.

Ciała ofiar gotowano w kwasie. Później palono w stalowych beczkach wraz z benzyną, oponami i drewnem. Następnie wysypywano pozostałości do dołu i rozdrabniano łopatami - relacjonuje Óscar Sánchez Viesca.

Masowy grób miał ok. 100 metrów kwadratowych. Położony był pomiędzy dwoma polami uprawnymi. Z mogiły wydobywane są teraz wszelkie szczątki, które zostaną następnie przesłane do laboratorium w mieście Meksyku. Tam przeprowadzona będzie próba ich identyfikacji - podaje International Business Times.

W okolicy od lat rządził kartel Sinaloa. To grupa, której szefem był Joaquin "El Chapo" Guzman. Jednak według informacji amerykańskiej policji antynarkotykowej terytorium Coahuila próbuje przejąć rywale - Los Zetas.

Takich grobów niestety jest więcej. Tylko od 2015 roku organizacja Vida odnalazła w całym Meksyku ok. 40 masowych grobów, gdzie rozpoznano łącznie 90 tys. ofiar narkotykowych karteli.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

139
0
0
KOMENTARZE
(139)
jo!
2 lata temu
ale Meksyk!
df
2 lata temu
katolicki kraj
lol
2 lata temu
A u nas są tysiące ofiar "ugrillowanych" przez kartel sądowo-komorniczy.
llllollll
2 lata temu
Kult maryjny na niewiele zdał się tym gorliwym wyznawcom nieudolnie zawoalowanego politeizmu... widać nie byli dość gorliwi w iście magicznej sztuce wmawiania samemu sobie przekonania co do mocy sprawczej pustych słów jak i równie pustych co groteskowych, rytuałów. Ehhh... standardy etyczne III świata... niech błogosławione będą płytkie umysły albowiem te łatwo jest napełnić wiarą. Mówiąc poważnie to IQ oscylujące w granicy 85 punktów w końcu do czegoś "zobowiązuje"!:) Gdyby nie nieistniejąca granica z USA to przy tym poziomie przestępczości i korupcji Meksyk stałby się prawdopodobnie krajem IV świata:)))
Adamo
2 lata temu
komuś jest na rękę ta sytuacja w meksyku. Wiadomo, polityka, biznes i przestępcy to jeden swiat. mozna wybielać nie których ale prawda jest zawsze taka sama.
Najnowsze komentarze (139)
Leon
2 lata temu
Boże, jakiś ty głupi
Admirał
2 lata temu
czym to się różniło od "morderstw" dokonanych przez NKWD, czy inne UB/SB ? :) Pozdrawiam :)
nojaPL
2 lata temu
wszystko w imię rydzyka ... ups ,Boga !
jasio koniobi...
2 lata temu
Jak to, przecież Meksykańce to katolicy, kochają papieża....
eni
2 lata temu
Putin. Tylko Władymir Putin. On zna ich język i jest w stanie przemówić tak, by dotarło. Módlcie się za Władymira Putina, proście Boga o to, by dał mu siły. Bo w nim jedyna nadzieja...
bluff
2 lata temu
Masakra ! Tam jest nieoficjalna wojna, dziennie ginie kilkaset osób w tym wojsko i policja !
Veto
2 lata temu
Meksyk to dramatyczna patologia. Turystykę odradzam.
sylwi
2 lata temu
Ludzie ludziom zgotowali ten los... wciąż i wciąż
Loki
2 lata temu
pis jest takim kartelem, SD, Slużbą Bezpeky UPA,
hak246
2 lata temu
świat ludzi?
321
2 lata temu
Katolicki kraj rządzony od dziesięcioleci przez lewactwo w którym księży za chodzenie w sutannie po ulicy zamykano do więzienia ,df w "D" byłeś i "G" widziałeś
qwerty
2 lata temu
Piekło na Ziemi
Donaldsen von...
2 lata temu
do Europy ich sprowadzić, i kazać Polsce, abyśmy ich przyjęli ...
polish, polis...
2 lata temu
Meksykańskie kartele narkotykowe zamordowane kwasem?
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić