Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na

Zobacz wybuch meteorytu o sile 10 bomb zrzuconych na Hiroszimę

11
Podziel się

Opublikowano pierwsze nagranie eksplozji meteorytu, określanej jako największa od czasu Czelabińska. Widok wybuchu jest zaskakujący.

Zobacz wybuch meteorytu o sile 10 bomb zrzuconych na Hiroszimę
(East News, HO/AFP/East News)
bEUQNNJx

Eksplozja nad Morzem Beringa była potężna. Jej siła wyniosła 173 kilotony i odpowiadała sile 10 bomb atomowych zrzuconych na Hiroszimę. Można by się więc spodziewać efektownego nagrania eksplozji. Nic bardziej mylnego.

Początkowo informowano, że nie ma zdjęć ani filmów z wybuchu. Doszło do niego 18 grudnia 2018 roku. Teraz okazuje się, że eksplozję zarejestrowały satelity NASA.

Widok nie jest tak efektowny, jak można by oczekiwać. Na opublikowanym nagraniu eksplozja przypomina zaledwie iskierkę. Nie robi takiego wrażenia jak ta, do której doszło w 2013 roku nad Czelabińskiem, niemniej naukowcy podkreślają, że był to najsilniejszy wybuch meteorytu w atmosferze ziemskiej właśnie od czasu zdarzenia nad Rosją.

bEUQNNJz

Meteoryt z grudnia była dwa mniejszy od tego z Czelabińska. Sześć lat temu fala uderzeniowa spowodowała, że obrażeń doznało ponad tysiąc osób. Większość została zraniona przez pękające szkło, ale były też przypadki oparzenia związanego z intensywnym światłem wytworzonym przez meteoryt.

Tym razem nikt nie ucierpiał. Nie tylko dlatego, że meteoryt był mniejszy, ale i dlatego, że do eksplozji doszło nad niezamieszkiwanym przez ludzi obszarem. Wybuch nastąpił na wysokości 15,5 mili (25 km) nad powierzchnią morza.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bEUQNNJF
Zobacz także: Zobacz też: Meteoryt przez lata podpierał drzwi. Okazało się, że jest wart ponad 375 tysięcy złotych
bEUQNNKa
KOMENTARZE
(11)
dareklagosz34
3 lata temu
Kto pisze te artykuły ,sporo się trzeba nagłówkować o co chodzi autorze wypocin naucz się odmian
gość
3 lata temu
"Meteoryt z grudnia była dwa mniejszy od tego z Czelabińska" - a teraz proszę po polsku... Czy w redakcji przyjmują ludzi bez podstawowego wykształcenia? o maturze nawet redaktor nie słyszał...
omena
3 lata temu
Spektakularne to to nie jest to wideo...😉
bEUQNNKb
mini*mum
3 lata temu
Trzeci współorganizator...
Ekolander
3 lata temu
Zapraszam na b l o g E k o g r ó d - ogród w zgodzie z naturą. Pozdrawiam
fhfhf
3 lata temu
"Meteoryt z grudnia była dwa mniejszy od tego z Czelabińska" że co proszę? A po polsku jak to będzie? Tłumaczycie przez translator czy może jacys obcokrajowcy-stażyści u was pracują?
waffello
3 lata temu
To ten Apophis?
katana57
3 lata temu
Zdanie z artykułu - "Meteoryt z grudnia była dwa mniejszy od tego z Czelabińska.". Brak słów. Kto to pisze? Emigrant?
Hh
3 lata temu
Najsilniejszy od czelabinska... Ja prdl. Autorzyno!
OMC
3 lata temu
W tych dwóch przypadkach były to wielkie obiekty wojskowe uzbrojone w broń ofensywną wiele lat temu wystrzelone przez Rosjan w kosmos .Po wielu latach z braku paliwa pomału schodziły z orbity.Oba obiekty zostały skierowane w odludne tereny Czelabińska i nad morze Beringa żeby ograniczyć straty szczególnie ludności.Zdetonowane na wysokości 25 km nad ziemią.!!!
Jan lat 71
3 lata temu
Skoda, że nie na Nowogrodzkiej.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić