Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na

Zwolniony z więzienia z powodu epidemii. Doszło do tragedii

43
Podziel się:

Turcy są wstrząśnięci śmiercią 9-letniej dziewczynki, która zginęła z rąk ojca. Mężczyzna został zwolniony z więzienia z powodu pandemii koronawirusa, po czym zaatakował własną rodzinę. Sprawa wywołała oburzenie obrońców praw kobiet i dzieci. Organizacje zwracają uwagę na nasilający się problem przemocy domowej.

9-letnia Ceylan Aslan została zamordowana przez ojca, Musluma Aslana
9-letnia Ceylan Aslan została zamordowana przez ojca, Musluma Aslana (Twitter.com)

33-letni Muslum Aslan trafił do więzienia w zeszłym roku. Został skazany za atak z nożem na swoją żonę. Ona i oraz troje dzieci pozostawały w tym czasie w domu w Gaziantep w Turcji.

W zeszłym tygodniu mężczyzna został zwolniony z więzienia z powodu amnestii wywołanej pandemią koronawirusa. Wystąpiła obawa o szybkie rozprzestrzenienie się COVID-19 w przepełnionych placówkach. Muslum Aslan tak jak wielu tureckich więźniów, wyszedł w ten sposób na wolność.

Zobacz także: Kontrole kwarantanny. Policja sprawdza Polaków

Jak donoszą lokalne media, po zwolnieniu z więzienia mężczyzna udał się do domu, gdzie przebywała żona i troje dzieci. 33-latek miał próbować porwać dzieci, które stawiały opór, wspierane przez matkę. Najdotkliwiej pobita została córka, 9-letnia Ceylan Aslan. Dziewczynka trafiła do szpitala, gdzie zmarła z powodu poniesionych obrażeń.

Tragiczna śmierć dziecka wzbudziła ogromne emocje w Turcji. W mediach społecznościowych pojawiły się liczne posty, w których internauci oddają hołd dziewczynce i nawołują do wymierzania sprawiedliwości sprawcy.

Sprawa poruszyła także środowiska broniące praw kobiet. Organizacje apelują, by podjąć natychmiastowe działania w celu ochrony kobiet i dzieci przed przemocą, która została spotęgowana z powodu kwarantanny oraz nagłego wypuszczenia więźniów, którzy często odsiadywali wyroki za znęcanie się nad bliskimi.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

KOMENTARZE
(43)
Baba
2 lata temu
Naturalna selekcja.Po co wypuszczają więźniów przecież nie siedzą za niewinność
Zyta
2 lata temu
Truteń jak wielu innych.
suw
2 lata temu
muzułmanie mają swoje zasady , co to nas obchodzi. Trzymać sie od nich z daleka i tyle. O Magdalenie Żuk juz nikt nie wspomina a to już trzy lata
Pełny smutku
2 lata temu
Oby sprawiedliwość dopadła go z rąk współwięźniów
xxxiv
2 lata temu
więc nie pytajcie nigdy, Dlaczego jestem starą panną? Dlaczego nie chcę mieć faceta? Dlaczego nie mam dzieci? Dlaczego cały mój świat to tylko ja sama? Znam tylko samą siebie. Brak mi wiary w facetów. Boję się miłości, która (ulotna jak chwila) rani serce jak sztylet.
andrzej talar
2 lata temu
ukamieniować gada. jedyna słuszna kara
Stach
2 lata temu
Tak to jest jak się nie likwiduje takich zwyrodnialców tylko się ich hoduje w więzieniach
FILOMENA
2 lata temu
Aniołek trafia od razu do NIEBA a ten potwór trafi do najgorszego kręgu piekieł gdzie przez wieczność będzie katowany przez małe jak dzieci DEMONY które będą go zja....ły żywcem......
Xyz
2 lata temu
Zupełna nieodpowiedzialność organów sprawiedliwości.Wypuszczenie takiego skazanego bez nadzoru i powrót do rodziny to skandal.
dno
2 lata temu
faceci...
Polka
2 lata temu
A niech siedzą w więzieniach ,i się zarażają, nie widzę żadnego problemu
Asia
2 lata temu
Nikt kto nie związał się z psychopatą do końca tego nie zrozumie
Masakra
2 lata temu
Brawa dla władz... Gdzie oni mają mózgi?!
7UP!
2 lata temu
W Więzieniu mu się dostanie... :D :D
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić