o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Łukasz Dynowski
|

Żydzi ogłosili wyniki: "Polska najbardziej antysemickim krajem świata"

2035
Podziel się

Polska jest najbardziej antysemickim krajem na świecie – wynika z nowego badania organizacji żydowskiej ADL, która działa w Stanach Zjednoczonych. Również w RPA, na Ukrainie i na Węgrzech antysemityzm jest ciągle żywy, ale to Polska znajduje się na szczycie niechlubnego rankingu.

polska żydzi antysemityzm
polska żydzi antysemityzm (East News, MAREK LASYK/REPORTER)
bDglkwyJ

Prawie połowę Polaków można uznać za antysemitów – twierdzą autorzy badania. Aż 48 proc. badanych z naszego kraju ma antysemickie uprzedzenia. Liga Antydefamacyjna (ADL) z siedzibą w USA, która przeprowadziła badanie, nieco niżej sklasyfikowała RPA (47 proc.), Ukrainę (46 proc.) i Węgry (42 proc.).

"Żydzi mają zbyt dużą kontrolę nad globalnymi mediami". To jedno z jedenastu stwierdzeń, z jakimi ADL skonfrontowała badanych. Ci mogli odpowiadać, wybierając ze sformułowań "prawdopodobnie prawda" i "prawdopodobnie fałsz". W ten sposób mierzono stopień antysemityzmu w poszczególnych krajach.

Szczególnie jedno stwierdzenie wzbudziło emocje Polaków. 74 proc. badanych zgodziło się ze stwierdzeniem, że Żydzi mówią za dużo o tym, co ich spotkało w czasie Holokaustu. Inne zdania, przed którymi postawiono badanych, to np.: "Żydzi mają zbyt dużą siłę w świecie biznesu"; "ludzie nienawidzą Żydów ze względu na ich zachowanie"; "Żydzi mają zbyt dużą kontrolę w rządzie USA".

bDglkwyL

Zobacz też: Marek Jakubiak o antysemityzmie na Marszu Niepodległości

Te wyniki stanowią jasny sygnał alarmowy, że trzeba jeszcze dużo zrobić w kwestii edukacji dużej części populacji w tych krajach, aby zwalczyć bigoterię, a także zająć się problemami bezpieczeństwa tam, gdzie mnożą się przypadki przemocy – powiedział Jonathan Greenblatt, dyrektor generalny Ligi Antydefamacyjnej.

Najlepiej w badaniu wypadła Szwecja. Antysemityzm przejawia tam 4 proc. badanych. W sumie ADL zapytała o zdanie ponad 9 tys. ludzi z 18 państw. Badanie przeprowadzono między kwietniem a czerwcem, głównie telefonicznie – poinformował izraelski dziennik "Ha-Arec".

bDglkwyR

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bDglkwzm
KOMENTARZE
(2035)
123
11 miesięcy temu
Polska przez wieki była najbardziej tolerancyjnym Państwem na świecie. Wystarczy popatrzeć na statystyki ilu żydów zamieszkiwało Polskę przed wojną. Niech zgadnę kto za tym stoi - może Soros.
jest git
11 miesięcy temu
dobrze byłoby żydów spytać : jakiego narodu nielubicie najbardziej? I będzie naukowy dowód na ich antypolonizm, antyarabizm,antygermanizm,rusofobie, ukrainofobie, persofobie
gość
11 miesięcy temu
Tylko jeden głos przeważył o tym, że językiem urzędowym w Izraelu nie jest j.polski! A teraz tak plują na kraj, w którym przebywali setki lat! Obłuda i nienawiść tego narodu do wszystkiego, co polskie napawa obrzydzeniem!
bDglkwzn
Polak
11 miesięcy temu
Kiedy nam oddadzą biliony w złocie nie zapłaconych podatków polskim królom? Są dokumenty.Kilkaset lat nie płacili.
gość
11 miesięcy temu
Susłow, Tichonow, Sorokin... niby rosyjskie nazwiska ale pochodzenie już nie! Ci mordercy polskich oficerów w Katyniu dożywali swych dni w Izraelu!
Najnowsze komentarze (2035)
3333
5 miesięcy temu
a pejsy myślą że Japonia zapomniała o dwóch bombkach atomowych
CNNNC
5 miesięcy temu
Zydzi naie chca byc wdzieczni . Najbardzie Zydom pomagali Polacy ale Zydzi nie chca byc wdzieczni Polakom .
Stanisław
6 miesięcy temu
A Salomon Morel najporządniejszym Żydem na całym Świecie.
sasanka
9 miesięcy temu
Może czas się rozstać ,przecież mają swoją ojczyznę .
gdffg
9 miesięcy temu
bez Piłsudskiego i Andersa nie byłoby Izraela, o dziwo to polacy wyszkolili zydów walczacych o Izrael
bazyli
9 miesięcy temu
I dlatego też najwięcej Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata jest POLAKÓW - antysemitów, którzy ratowali Żydów od zagłady ryzykując życiem swoim i całych swych rodzin...
bazyli
9 miesięcy temu
Nic nowego. Antysemityzm to takie słowo - wytrych używane w celu wywierania nacisków na tzw. opinię światową. Jak ktoś wypowie się nie po linii uznawanej przez państwo Izrael - od razu otrzyma łatkę antysemity. Schemat powielany przez dziesięciolecia - nic nowego.
dismos
9 miesięcy temu
No nareszcie wiadomo kto decyduje o tym kto jest antysemita a kto nie! ;-) Ale za odpowiedni geldu dadzo certyfikat filosemity do siódmego pokolenia ;-)
bDglkwzf
Gość-ZIBI
11 miesięcy temu
Ajwajku czemu wykasowałeś bardzo prawdziwy komentarz.
Dumna
11 miesięcy temu
Rozpiera mnie dumą :)
Eu
11 miesięcy temu
Dlaczego z powodu potwierdzenia prawdy i szczerości ktoś jest antysemitą ? Po co to wogóle -żydzi są ogólnie lubiani -dlatego w niemczech czy Francji wszędzie gdzie przebywają są pilnowania przez stałe patrole policji i wojska, ciekawe dlaczego są tak pilnowania, w naszym kraju nie ma takiej potrzeby....po co było ich ratować z narażeniem zycia
Mikolaj
11 miesięcy temu
Człowiek ma prawo wyboru kogo ma lubic lub nie niemożna nikogo na siłe do czegoś zmuszać !!.a ja raczej noe tesknie za nimi im sie wydaje że cała Polska to ich własnosc i że wszystko sie im należy .Ja niemam zamiarubczuć sie jak obywatel drugiej lub czeciej kategori we własnym kraju tak jaknto jest w : Niemczech,Angli ,lub Franci !!!
Honorowa reli...
11 miesięcy temu
Żydzi mają rację. I przynajmniej są honorowi , ta religia nie żebrze pieniędzy z Unii Europejskiej i nie jest jej utrzymankiem
mili/mikado
11 miesięcy temu
Polacy, Bracia! zróbmy, co w naszej mocy, by opinia adl, nabrała wszelkich cech prawdy. by nie były to tylko słowa. postarajmy się wypełnić je treścią adekwatną do opinii!
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić