Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Beata Czuma
|
aktualizacja

Andrzej Duda z żoną sadzili drzewa w Rytlu. Prezydent ocierał pot z czoła

27
Podziel się:

W piątek ruszyła ogólnopolska akcja #sadziMY. Prezydent Andrzej Duda z żoną dołączyli do harcerzy, studentów, strażaków i wolontariuszy, którzy pomagają leśnikom sadzić las w okolicach Rytla (woj. pomorskie). W tym nadleśnictwie zostanie posadzonych 300 tys. nowych drzew.

Andrzej Duda z żoną posadzili dęby szypułkowe
Andrzej Duda z żoną posadzili dęby szypułkowe (Agencja Forum, Daniel Frymark)

Prezydent Andrzej Duda patronuje akcji sadzenia drzew na terenach zniszczonych przez wichurę w sierpniu 2017 r. W Nadleśnictwie Rytel od rana przy sadzeniu lasu pomaga ponad tysiąc osób. Para prezydencka posadziła kilkanaście dębów szypułkowych - informuje Radio Gdańsk.

– Chciałbym, żeby para prezydencka, kolejne pary prezydenckie, w kolejnych kadencjach sadziły las. By ta akcja nie miała tylko jednorazowego charakteru – powiedział na zakończenie akcji prezydent Andrzej Duda.

Przypomniał, że Nadleśnictwo Rytel to szczególne miejsce, bo nawałnica odebrała tu życie dwóm młodym harcerkom. Zaznaczył, że chciałby, aby akcja sadzenia drzew była w jakimś sensie aktem pamięci o nich. – Na pewno by chciały, aby tutaj, gdzie przyjechały na obóz, by cieszyć się lasem, przyrodą, znów był piękny, wspaniały, wielki las – dodał.

Tu wydarzyła się tragedia

Nieprzypadkowo sadzenie drzew zaczęło się od Rytla.

- To nadleśnictwo Rytel wszystkim kojarzy się właśnie z tą tragedią, która się wydarzyła 11 sierpnia 2017 r. Ogromna burza, ogromne zniszczenia, niestety także ofiary śmiertelne. Oprócz tego Nadleśnictwo Rytel jest takim terenem, gdzie ponad 60 procent powierzchni została uszkodzona. To nadleśnictwo zostało najbardziej dotknięte przez żywioł - powiedział Bartosz Bazela, szef Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu.

W piątek i w sobotę wolontariusze posadzą na terenie Nadleśnictwa Rytel 300 tysięcy drzew. Akcja #sadziMY ma zachęcić Polaków do samodzielnego sadzenia drzew w całej Polsce. Od dzisiaj we wszystkich nadleśnictwach wydawane są darmowe sadzonki. Otrzymane drzewko można posadzić w dowolnym miejscu. Do dyspozycji jest 100 tysięcy drzewek.

Źródło: Radio Gdańsk, tvp.info

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(27)
omena
3 lata temu
Andrzej Duda z żoną sadzili drzewa w Rytlu. Prezydent ocierał pot z czoła. Tytuł równie intrygujący, jak: Dresowa Małgonia opiera się o ścianę.
nonssesse
3 lata temu
taaa a kilkanascie kilometrow dalej trwa normalna wycinka lasow panstwowych
Rysiek 1969
3 lata temu
Jak trafisz do kryminału tam też będzie sadzenie pse
az
3 lata temu
Łopata to nie długopis ! Na pewno wszystkie drzewa uschną bo ta dwójka fałszywek nie robi tego szczerze.
takie coś moż...
3 lata temu
nawet do sadzenia się nie nadaje. Błazen może spróbuje w cyrku?
Bb
3 lata temu
No jasne byle.mamy drzewko.nik nie mysli co bedhie za pare lat. W polsce nikt nie obcina drzew .to jest przyklad tych polski h magistrow byle zasadzic .a co pozniej to nie warzne
as
3 lata temu
Nareszcie tan pan zrobił coś pozytecznego
jas
3 lata temu
niech przy tym zajęciu już pozostanie, będzie gwarancja, że niczego więcej nie spartoli
3ewrv
3 lata temu
prezydent jak zwykle udziela się przy najważniejszych sprawach krajowych, a niezależne sądownictwo, czy edukacja to sprawy drugorzędne i właściwie niepotrzebne
87
3 lata temu
Jak za Gierka. Ale uczciwie mówiąc : dobry przykład nigdy nie jest zły.
Max
3 lata temu
Sadzi ponieważ trzeba będzie sprzedawać polskie lasy aby spełnić uroszczenia żydowskich złodziei z usa
Nik
3 lata temu
Nauczyciele nie trzeba im pomagać, zagnac do ciężkiej roboty zeby docenili to co maja.
Darek 87
3 lata temu
Prezydent szuka złotych monet
Gość
3 lata temu
To naturalne że Pan Prezydent z małżonką wychodzi z inicjatywą i zachęca ludzi do sadzenia drzew w swoim otoczeniu. Wydawanie ludziom sadzonek jest super. Akcja czytajmy książki dzieciom też jest wartościowa i dake dobry przykład.No cóż, niektórzy woleliby " zasadzić" wszędzie budki z piwem jak za komuny..
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić