Czy 19 lutego to niedziela handlowa? Gdzie można zrobić zakupy?

6

Czy 19 lutego wypada niedziela handlowa? A może sklepy będą zamknięte? Gdzie można zrobić zakupy 19.02.2023? Nie brakuje osób, które poszukują odpowiedzi na te pytania. Spieszymy więc z pomocą. Rozwiewamy wszelkie wątpliwości dotyczące niedziel handlowych i niehandlowych w 2023 roku.

Czy 19 lutego to niedziela handlowa? Gdzie można zrobić zakupy?
Niedziela handlowa czy niehandlowa 19 lutego? (Pixabay, pixabay)

Już od dłuższego czasu w Polsce obowiązują zaostrzone przepisy w obszarze zakazu handlu w niedziele. Wiele osób z pewnością przywykło do tego, że zazwyczaj w ostatni dzień tygodnia raczej nie ma szans na zakupy w największych sklepach czy galeriach handlowych. Są oczywiście wyjątki. To niedziele handlowe.

W niedziele niehandlowe nie zrobisz zakupów w Biedronce, Lidlu, Auchan, Carrefourze, Netto, Aldi czy Kauflandzie. Poza tym funkcjonować nie mogą galerie handlowe oraz różne inne punkty.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo...

Zobacz także: Magda Gessler o inflacji i galopującym wzroście cen. Ma radę, żeby robić rozsądniejsze zakupy

Czy 19 lutego 2023 roku mamy niedzielę handlową? Odpowiedź na to pytanie może okazać się sporym rozczarowaniem dla wielu potencjalnych klientów. Nie jest to bowiem niedziela handlowa. Nie będzie więc szans na zakupy w Lidlu, Biedronce czy Netto i innych dużych sieciach.

Niedziela niehandlowa. Gdzie zrobić zakupy 19.02.2023?

W tę niedzielę nie będzie można wybrać się do największych sklepów, więc warto przypomnieć, gdzie zrobimy zakupy, gdy wypada niedziela niehandlowa. Otwarte pozostaną oczywiście duże stacje paliw czy też małe sklepiki osiedlowe. Zazwyczaj funkcjonują też Żabki.

Godziny otwarcia sklepów osiedlowych w niedzielę niehandlową mogą się różnić od tych, które obowiązują w pozostałe dni. Od poniedziałku do soboty Żabka jest czynna od 6:00 do 23:00, natomiast w niedziele niehandlowe niektóre punkty otwarte są krócej - od 11:00 do 20:00, a inne dłużej - od 10:00 do 22:00. Niewątpliwie warto mieć to na uwadze. Wybierając się do danego sklepu, lepiej upewnić się, czy na pewno jest on czynny.

Niedziele handlowe i niehandlowe 2023. Sprawdź kalendarz

Jak wygląda kalendarz niedziel handlowych w 2023 roku? Jasno z niego wynika, że w lutym i marcu nie mamy... ani jednej niedzieli handlowej!

  • 29 stycznia,
  • 2 kwietnia,
  • 30 kwietnia,
  • 25 czerwca,
  • 27 sierpnia,
  • 17 grudnia,
  • 24 grudnia.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić